Skip to content

Jak vypnout Windows 8

6 de Červenec de 2021
windows 8 shutdown 57c9ab5c5f9b5829f4dfb409

Windows 8 byla velká změna oproti předchozím operačním systémům Microsoftu, což znamená, že se toho bylo třeba hodně naučit, včetně něčeho tak jednoduchého, jako je vypnutí Windows 8! Naštěstí vylepšení systému Windows 8, jako je Windows 8.1, usnadnily vypnutí systému Windows 8 přidáním některých dalších metod. Mít téměř tucet způsobů vypnutí systému Windows 8 není všechno špatné, pamatujte. S tolika možnostmi máte několik cest, kterými se můžete vydat k úplnému vypnutí počítače se systémem Windows 8, možnosti, které budete rádi, pokud potřebujete počítač během určitých druhů problémů vypnout. Zatímco většina počítačů bude podporovat všechny nebo téměř všechny níže uvedené způsoby vypnutí systému Windows 8, některé nemusí být způsobeny omezeními stanovenými výrobcem počítače nebo samotným systémem Windows, vzhledem k typu počítače, který máte (např. Stolní počítač vs. tablet). Při vypínání systému Windows 8 postupujte podle kterékoli z těchto devíti stejně účinných metod:

Vypněte Windows 8 pomocí tlačítka napájení na úvodní obrazovce

Nejjednodušší způsob, jak vypnout Windows 8, za předpokladu, že váš počítač funguje správně, je použít tlačítko virtuálního napájení dostupné na úvodní obrazovce:

 1. Vybrat ikona tlačítka napájení z úvodní obrazovky.

 2. Vybrat Vypnout z malého menu, které se objeví.

 3. Počkejte, až se Windows 8 vypne.

Nevidíte ikonu tlačítka napájení? Váš počítač je v systému Windows 8 nakonfigurován jako tablet, který skrývá toto tlačítko, aby na něj nemohl omylem klepnout prstem, nebo jste dosud nenainstalovali aktualizaci Windows 8.1.

Vypněte systém Windows 8 pomocí ovládacích tlačítek nastavení

Tuto metodu vypnutí systému Windows 8 je snazší odstranit, pokud používáte dotykové rozhraní, ale trik to udělá také:

 1. Přejetím zprava otevřete lištu Charms. Pokud používáte klávesnici, je to o něco rychlejší, pokud ji používáte VYHRAJ + I. Pokud tak učiníte, přejděte ke kroku 3.

 2. Vyber Nastavení kouzlo.

  Panel ovládacích tlačítek Windows 8

 3. Vybrat ikona tlačítka napájení v dolní části ovládacích tlačítek Nastavení.

 4. Vybrat Vypnout z malého zobrazeného menu.

  Možnost nabídky Windows 8 vypnout

 5. Počkejte, až se počítač se systémem Windows 8 úplně vypne.

Toto je „původní“ metoda vypnutí systému Windows 8. Nemělo by být žádným překvapením, proč lidé požadovali způsob, jak vypnout Windows 8, který by vyžadoval méně kroků.

Vypněte Windows 8 z nabídky Win + X.

Nabídka Power User, někdy nazývaná také nabídkou WIN + X, je jedním z našich oblíbených tajemství systému Windows 8. Mezi nimi mnoho umožňuje vám vypnout Windows 8 pomocí několika kliknutí:

 1. Na ploše klikněte pravým tlačítkem na ikonu Tlačítko Start. Za použití VYHRAJTE + X funguje také kombinace kláves.

 2. Klikněte, klepněte nebo najeďte myší Vypněte nebo se odhlaste, v dolní části nabídky Power User Menu.

 3. Výběr Vypnout z malého seznamu, který se otevře vpravo.

  Vypněte Windows 8 z nabídky Power User

 4. Počkejte, až se Windows 8 úplně vypne.

Nevidíte tlačítko Start? Je pravda, že stále můžete otevřít nabídku Power User bez tlačítka Start, ale stalo se, že se tlačítko Start a možnost vypnout Windows 8 z nabídky Power User Menu objevily současně – s Windows 8.1.

Vypněte Windows 8 z přihlašovací obrazovky

I když se to může zdát trochu divné, první příležitost k vypnutí systému Windows 8, kterou máte, je hned po dokončení systému Windows 8 začínající:

 1. Počkejte, až se zařízení Windows 8 dokončí. Pokud chcete Windows 8 vypnout tímto způsobem, ale váš počítač běží, můžete Windows 8 restartovat sami nebo zámek váš počítač s VYHRAJ + L klávesová zkratka.

 2. Vyberte ikonu tlačítka napájení v pravém dolním rohu obrazovky.

 3. Vybrat Vypnout z malého menu, které se objeví.

  Možnost vypnutí systému Windows 8 ze zamčené obrazovky

 4. Počkejte, než se počítač nebo zařízení se systémem Windows 8 úplně vypne.

Pokud problém s počítačem brání systému Windows ve správném fungování, ale dostanete se až na přihlašovací obrazovku, bude tato malá ikona tlačítka napájení velmi užitečná při řešení potíží. Vidět Metoda 1 z našeho Jak získat přístup k pokročilým možnostem spuštění v systému Windows 8.

Vypněte systém Windows 8 z obrazovky Zabezpečení systému Windows

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak vypnout Windows 8, je místo, které jste možná již viděli, ale nebyli jste si úplně jisti, jak zavolat:

 1. Použijte Ctrl + Alt + Del klávesovou zkratku pro otevření Zabezpečení Windows.

 2. Vybrat ikona tlačítka napájení v pravém dolním rohu.

 3. Vybrat Vypnout z malého vyskakovacího okna, které se objeví.

  Vypnutí systému Windows 8 z okna ctrl-alt-del

 4. Počkejte, až se Windows 8 vypne.

Nepoužíváte klávesnici?

Můžete zkusit použít Ctrl + Alt + Del s klávesnicí na obrazovce Windows 8, ale s tím jsme měli smíšené výsledky. Pokud používáte tablet, zkuste držet fyzický Okna tlačítko (pokud je) a poté stiskněte tablet tlačítko napájení. Tato kombinace napodobuje Ctrl + Alt + Del na některých počítačích.

Vypněte Windows 8 pomocí Alt + F4

The Alt + F4 metoda vypínání funguje od počátků Windows a stále funguje stejně dobře i při vypínání Windows 8:

 1. Otevřete plochu, pokud tam ještě nejste.

 2. Minimalizujte všechny otevřené programy nebo alespoň přesuňte všechna otevřená okna, abyste měli jasný výhled alespoň na část sekce plocha počítače. Ukončení všech otevřených programů je také v pořádku a pravděpodobně lepší volba, protože vypnete počítač.

 3. Klikněte nebo klepněte kamkoli na pozadí plochy. Neklikejte na žádné ikony ani na okna programu. Cílem zde, pokud dobře znáte Windows, je mít žádný program není v centru pozornosti. Jinými slovy, nechcete, aby bylo vybráno vůbec nic.

 4. lis Alt + F4.

 5. Z Vypněte Windows pole, které se objeví na obrazovce, vyberte Vypnout z Co má počítač dělat? seznam možností a poté OK.

  Vypnutí obrazovky systému Windows v systému Windows 8

 6. Počkejte, až se Windows 8 vypne.

Pokud jste viděli jeden z vašich programů zavírat místo Vypněte Windows pole, znamená to, že jste nezrušili výběr všech otevřených oken. Zkuste to znovu od kroku 3 výše.

Vypněte Windows 8 pomocí příkazu Shutdown

Příkazový řádek systému Windows 8 je plný užitečných nástrojů, jedním z nich je příkaz vypnutí, který, jak byste uhodli, vypne Windows 8 při správném použití:

 1. Otevřete příkazový řádek systému Windows 8. The Běh pole je také v pořádku, pokud byste raději šli touto cestou.

 2. Zadejte následující text a stiskněte Enter: vypnutí / str

  Příkaz vypnutí systému Windows 8

  Windows 8 se začne vypínat ihned po provedení výše uvedeného příkazu. Než to uděláte, nezapomeňte uložit vše, na čem pracujete.

 3. Počkejte, než se počítač se systémem Windows 8 vypne.

Příkaz shutdown má řadu dalších možností, které vám dávají všechny druhy kontroly nad vypínáním systému Windows 8, například určení, jak dlouho čekat před vypnutím.

Vypněte Windows 8 pomocí nástroje SlideToShutDown

Upřímně řečeno, můžeme myslet jen na několik podivných, ale vážných problémů s počítačem, které by vás mohly přinutit uchýlit se k této metodě vypnutí systému Windows 8, ale musíme zmínit, že je to důkladné:

 1. Přejděte na C: Windows System32 složku.

 2. Vyhledejte SlideToShutDown.exe soubor posouváním dolů, dokud jej nenajdete, nebo jej vyhledejte v souboru Hledat v systému32 zabalit Průzkumník souborů.

  Soubor Windows 8 SlideToShutDown

 3. Otevřeno SlideToShutDown.exe.

 4. Prstem nebo myší stáhněte dolů Posunutím vypnete počítač oblast, která aktuálně zabírá horní polovinu obrazovky.

  Posunutím Windows 8 vypnete obrazovku počítače

  Máte na to jen asi 10 sekund, než tato možnost zmizí. Pokud k tomu dojde, stačí provést SlideToShutDown.exe znovu.

 5. Počkejte, až se Windows 8 vypne.

Jeden velmi legitimní způsob použití SlideToShutDown Metoda je vytvořit zástupce programu, takže vypnutí systému Windows 8 je jen jedním klepnutím nebo dvojitým kliknutím. Hlavní panel plochy by byl dobrým místem pro zachování této zkratky. Chcete-li vytvořit zástupce, klepněte pravým tlačítkem myši nebo klepněte a podržte soubor a přejděte na Poslat komu > Desktop (vytvořit zástupce).

Vypněte Windows 8 podržením tlačítka napájení

Některé ultramobilní počítače se systémem Windows 8 jsou konfigurovány způsobem, který umožňuje správné vypnutí po podržení tlačítka napájení:

 1. Stiskněte a podržte tlačítko napájení na zařízení Windows 8 po dobu nejméně tří sekund.

 2. Jakmile se na obrazovce zobrazí zpráva o vypnutí, uvolněte tlačítko napájení.

 3. Vybrat Vypnout z nabídky možností. Jelikož se jedná o metodu vypnutí systému Windows 8 specifickou pro výrobce, přesná nabídka a seznam možností vypnutí a restartu se mohou u jednotlivých počítačů lišit.

 4. Počkejte, až se Windows 8 vypne.

Pokud takovéto vypnutí vašeho počítače není podporováno výrobcem počítače, neumožňuje systému Windows 8 bezpečně zastavit procesy a ukončit vaše programy, což by mohlo způsobit velmi vážné problémy. Většina stolních a nedotykových notebooků jsou ne nakonfigurováno tímto způsobem!

Tipy pro vypnutí systému Windows 8 a další informace

Zde je několik věcí, které je důležité vědět o vypnutí počítače se systémem Windows 8.

„Vypne se Windows 8, když zavřu víko notebooku, stisknu tlačítko napájení nebo ho nechám na dost dlouho?“

Ne, zavřete víko počítače, stiskněte jednou tlačítko napájení nebo nechejte počítač na pokoji nevypne Windows 8. Obvykle ne. Ve většině případů bude některý z těchto tří scénářů obsahovat Windows 8 spát, režim nízké spotřeby, který se velmi liší od vypnutí. Někdy bude počítač nakonfigurován na přezimovat v jednom z těchto případů nebo někdy po určité době spánku. Hibernace je režim bez napájení, ale stále se liší od skutečného vypnutí počítače se systémem Windows 8.

„Proč můj počítač místo toho říká„ Aktualizovat a vypnout “?“

Windows automaticky stahují a instalují opravy do Windows 8, obvykle v Patch Tuesday. Některé z těchto aktualizací vyžadují před úplnou instalací restartování počítače nebo vypnutí a opětovné zapnutí. Když Vypnout změny na Aktualizujte a vypněte, to jen znamená, že na dokončení procesu vypínání systému Windows 8 budete možná muset počkat několik minut navíc.