Skip to content

Jak vyřešit problém s bezdrátovým adaptérem nebo chybovou zprávou přístupového bodu

4 de Červenec de 2021
GettyImages 875247462 a495c84d2fee40b18ace180a637a656e

Několik věcí je více frustrujících než to, že nemáte síťové připojení, když to opravdu potřebujete. Jedním z nejvíce dráždivých indikátorů je chybová zpráva „Problém s bezdrátovým adaptérem nebo přístupovým bodem“ systému Windows, hlavně proto, že uživatelům neposkytuje jasné místo pro zahájení řešení problémů.

Příčiny problémů s bezdrátovým adaptérem a chybová zpráva přístupového bodu

I když pro tento druh chyby připojení existuje řada konkrétních příčin, které budete muset určit systematickým procesem eliminace, obvykle mají co do činění buď s problémy s interakcí operačního systému s přístupovým bodem, nebo s problémy s přístupem bod nabízející síť klientským zařízením (jako je vaše zařízení Windows). Většina problémů má původ na straně připojení Windows na ploše a může to být cokoli od softwaru, který nějak nesprávně interpretuje připojení, nebo hardware, jako je bezdrátová karta, která není správně aktivována. Na straně přístupového bodu je méně problémů kvůli jeho relativní jednoduchosti ve srovnání se stolním zařízením, ale stále zde může dojít k poruše, například k nesprávnému vysílání sítě.

Jak opravit problém s bezdrátovým adaptérem a chybou přístupového bodu

Existuje obrovské množství problémů s připojením, které mohou způsobit tuto chybu, ale zde jsou některé z nejčastějších příčin, se kterými se pravděpodobně setkáte, a jak je řešit.

  1. Zkontrolujte, zda je váš bezdrátový adaptér zapnutý. Rychlý a snadný první krok při řešení potíží je kontrola, zda je bezdrátový adaptér vypnutý nebo zda jste nechali aktivovaný režim v letadle. Nejen, že je dobré tuto možnost včas vyloučit, ale budete překvapeni, jak často to nakonec bude zdrojem problému.

  2. Odpojte a znovu připojte k bezdrátové síti. Někdy vaše zařízení potřebuje další pokus o připojení k síti. To je obzvláště běžné, když síť přístupového bodu, ke kterému jste připojeni, má vstupní stránku, která vyžaduje přihlášení uživatelů, protože je snadné, že se stránka portálu vyhodí nebo se nenačte správně. Začátek znovu dává novou šanci doručit vstupní stránku, abyste se mohli přihlásit a být na cestě.

  3. Zkontrolujte konfiguraci připojení k bezdrátové síti. Je možné, že přístupový bod očekává, že vaše zařízení bude zpracovávat připojení jedním způsobem, pouze aby vaše zařízení nakonfigurovalo připojení jiným způsobem. Například profil připojení zařízení k síti může určit nesprávné bezpečnostní šifrování.

  4. Zapomeňte na bezdrátovou síť a znovu se připojte od nuly. To je užitečné, zejména pokud máte síť uloženou po dlouhou dobu, ale od té doby změnila své síťové šifrování nebo jinou vlastnost.

  5. Restartujte přístupový bod. Může se stát, že vaše zařízení se systémem Windows 10 funguje správně, ale router nebo přístupový bod hostující síť v určitém okamžiku vstoupil do stavu selhání. Nejlepším řešením pro vyřešení tohoto problému je zapnutí a vypnutí routeru, což vašemu přístupovému bodu poskytne nejlepší šanci začít znovu a obnovit jeho správnou funkční konfiguraci.

  6. Ujistěte se, že jsou všechny vaše ovladače aktualizovány. Ovladače bezdrátového rozhraní neustále dostávají aktualizace, které přidávají funkce nebo opravují stávající funkce. Pokud tyto aktualizace zmeškáte, systém Windows 10 nemusí být schopen správně spustit síťové rozhraní zařízení a komunikovat se síťovým hardwarem přístupového bodu.