Skip to content

Jak vyrobit blahopřání

3 de Srpen de 2021
GettyImages 526234852 5974c7d5c412440011426afa

Přání, které vyrobíte sami, bude pro příjemce smysluplnější a stejně atraktivní jako každé přání zakoupené v obchodě, pokud použijete několik jednoduchých zásad grafického designu. Při vytváření blahopřání v libovolném softwaru postupujte takto.

Použijte příslušný software

Pokud jste již obeznámeni s fungováním aplikací Publisher, Pages, InDesign nebo jiného profesionálního softwaru pro publikování na počítači, použijte jej. Pokud jste v publikování na ploše noví a vaším cílem je vyrábět pohlednice, zvažte spotřebitelský software, jako je Photoshop Elements. Většina softwaru je dodávána se spoustou klipartů (ilustrací) a šablon, které si můžete přizpůsobit.

Vyberte formát

Zamyslete se nad druhem přání, které chcete vyrobit: vtipné, vážné, nadměrné, skládané shora nebo do strany. Vize s předstihem urychluje proces, i když používáte šablony přímo ze softwaru.

Nastavte dokument

Pokud má software pro rozložení stránky nebo blahopřání prázdnou šablonu nebo průvodce pro požadovaný styl přání, použijte jej k nastavení blahopřání. V opačném případě vytvořte rozvržení od začátku v požadované velikosti. U horního nebo bočního skládaného přání vytištěného na papír formátu Letter (spíše než u jiných typů speciálních papírů na přání) vytvořte skládanou figurínu a označte přední, vnitřní přední část, oblast zpráv a zadní stranu blahopřání.

Zvolte Grafika

Držte se jednoho obrázku nebo skladové ilustrace. Některé kliparty mají kreslený vzhled. Některé styly naznačují moderní, zatímco jiné kliparty mají výraznou atmosféru 50. nebo 60. let. Některé obrázky jsou zábavné, zatímco jiné jsou vážné nebo přinejmenším tlumené. Barva a typy čar a množství detailů přispívají k celkovému stylu. Aby to bylo jednoduché, vyberte jednu fotografii nebo ilustraci a vpředu vložte textovou zprávu.

Upravte obrázky

Některé obrázky fungují bez úprav, ale díky změnám velikosti a barvy může obrázek lépe fungovat při rozložení blahopřání. K vytvoření jednotného vzhledu můžete také použít barvu a rámečky nebo rámečky s různými obrázky.

Vyberte písmo

Příklady písma nadpisu

Držte se jednoho nebo dvou písem. Nic víc je rušivé a má tendenci vypadat amatérsky. Chcete, aby typ vyjadřoval stejný tón nebo náladu jako zbytek karty, ať už je to formální, zábavné, tlumené nebo ve tvém obličeji. Můžete změnit barvu písma tak, aby kontrastovala s barvou papíru a jinou grafikou, nebo vybrat barvu, která se objeví v klipartu, a spojit je dohromady. Černá je vždy dobrá volba.

Uspořádejte text a grafiku

I v jednoduchém přání použijte k zarovnání objektů mřížku. Nakreslete rámečky nebo vodorovné a svislé vodítka, které vám pomohou zarovnat hrany. Ne každý centimetr stránky musí mít klipart nebo text. Pomocí mřížky vyrovnejte bílá místa (prázdná místa) na vaší kartě. V brožurách a zpravodajích nechcete příliš mnoho textu na střed, ale na přání je text na střed zcela přijatelný a je rychlou cestou, když si nejste jisti, co máte dělat.

Vytvořte konzistentní vzhled

Výběr barev z barevného kolečka

Při vyladění přední a vnitřní strany blahopřání se snažte o konzistentní vzhled a dojem. Použijte stejnou mřížku a stejnou nebo doplňující se grafiku a písma. Vytiskněte přední a vnitřní stránky a položte je vedle sebe. Vypadají, jako by byli součástí stejné karty, nebo jako by k sobě nepatřili? Chcete konzistenci, ale je v pořádku vložit nějaké kontrastní prvky.

Přidejte kreditní hranici

Právě jste vytvořili své mistrovské dílo. Proč se před stisknutím tlačítka tisku nepoklonit? Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použít zadní stranu karty k připsání si designu. Pokud vyrábíte přání pro zákazníka nebo prodáváte přímo, možná budete chtít uvést své obchodní jméno a kontaktní údaje, ale ponechat to jednoduché. Pokud pracujete s klientem, ujistěte se, že kreditní hranice je součástí vaší smlouvy.

Potvrďte a vytiskněte blahopřání

Až přijde čas vytisknout poslední přání, nezapomeňte na závěrečný důkaz. Než svůj výtvor vložíte na drahý fotografický papír nebo přání, vytiskněte v konceptu na lehký kopírovací papír.

  • Zkontrolujte text, grafiku a rozložení.
  • Zkontrolujte okraje a zarovnání.
  • Sklopte důkaz a ujistěte se, že je vše správně zarovnáno.

Pokud tisknete více kopií finální karty, vytiskněte nejprve pouze jednu ve vysoké kvalitě na požadovaný papír. Vyberte těžší papír než kopírovací, ale je dostatečně lehký, aby se dal snadno složit (a projít tiskárnou). Zkontrolujte pokrytí barev a inkoustu. Poté vytiskněte, ořízněte a složte a je hotovo. Prohlédněte si zdarma šablony blahopřání pro inspiraci.