Skip to content

Jak vytvářet formuláře v aplikaci Microsoft Access 2007

13 de Červenec de 2021
microsoftaccess c35efca33a4e43e6a265128275b49901

Ačkoli Access poskytuje pohodlné zobrazení datového listu ve stylu tabulky pro zadávání dat, není to vždy vhodný nástroj pro každou situaci při zadávání dat. Pokud pracujete s uživateli, které nechcete vystavit vnitřnímu fungování Accessu, můžete se rozhodnout použít přístupové formuláře k vytvoření uživatelsky přívětivějšího prostředí. V tomto kurzu projdeme procesem vytváření formuláře aplikace Access. Pokyny v tomto článku platí pro Access 2007. Nejnovější verzi najdete v našem výukovém programu Access 2013.

Otevřete svou přístupovou databázi

Nejprve budete muset spustit Microsoft Access a otevřít databázi, ve které bude uložen váš nový formulář. V tomto příkladu použijeme ke sledování běžecké aktivity jednoduchou databázi, kterou jsme vyvinuli. Obsahuje dvě tabulky: jednu, která sleduje trasy, které člověk běžně vede, a druhou, která sleduje každý běh. Vytvoříme nový formulář, který umožní zadávání nových běhů a úpravy stávajících běhů.

Vyberte tabulku pro svůj formulář

Snímek obrazovky tabulek Microsoft Access 2007

Než zahájíte proces vytváření formuláře, je to nejjednodušší, pokud předem vyberete tabulku, na které chcete formulář založit. Za použití Všechny tabulky v levé části obrazovky vyhledejte příslušnou tabulku a poklepejte na ni. V našem příkladu sestavíme formulář založený na tabulce Spustí, takže jej vybereme, jak je znázorněno na obrázku výše.

Vyberte Vytvořit formulář z pásu karet přístupu

Microsoft Access 2007 Vytvořit snímek obrazovky pásu karet

Dále vyberte Vytvořit na pásu karet nabídky a vyberte Vytvořit formulář tlačítko, jak je znázorněno na obrázku výše.

Zobrazit základní formulář

Snímek obrazovky aplikace Microsoft Access 2007

Access vám nyní nabídne základní formulář založený na tabulce, kterou jste vybrali. Pokud hledáte rychlou a špinavou formu, může to být pro vás dost dobré. Pokud tomu tak je, pokračujte a přejděte k poslednímu kroku tohoto tutoriálu Používání formuláře. Jinak si přečtěte, jak prozkoumáme změnu rozložení a formátování formuláře.

Uspořádejte si rozložení formuláře

Screenshot aplikace Microsoft Access 2007 Uspořádat nástroje

Po vytvoření formuláře budete okamžitě umístěni do Zobrazení rozložení, kde můžete změnit uspořádání formuláře. Pokud z nějakého důvodu nejste v zobrazení rozložení, vyberte jej z rozevíracího seznamu pod Kancelář knoflík. Z tohoto pohledu budete mít přístup k Nástroje pro rozložení formuláře část pásky. Vyber Formát na kartě a uvidíte ikony zobrazené na obrázku výše. V zobrazení rozložení můžete změnit uspořádání polí ve formuláři jejich přetažením na požadované místo. Chcete-li pole úplně odebrat, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Vymazat položka nabídky. Prozkoumejte ikony na Uspořádat kartu a experimentujte s různými možnostmi rozvržení. Až budete hotovi, přejděte k dalšímu kroku.

Naformátujte formulář

Snímek obrazovky nástrojů formátu Microsoft Access 2007

Nyní, když jste uspořádali umístění pole ve formuláři aplikace Microsoft Access, je čas trochu to okořenit použitím přizpůsobeného formátování. V tomto bodě procesu byste měli být stále v zobrazení rozložení. Pokračujte a klikněte na ikonu Formát na pásu karet a uvidíte ikony zobrazené na obrázku výše. Tyto ikony můžete použít ke změně barvy a písma textu, stylu mřížky kolem polí, zahrnutí loga a mnoha dalších úkolů formátování. Prozkoumejte všechny tyto možnosti. Zblázněte se a přizpůsobte svůj formulář obsahu svého srdce. Až skončíte, přejděte k dalšímu kroku této lekce.

Použijte svůj formulář

Screenshot aplikace Microsoft Access 2007 Form View

Věnovali jste spoustu času a energie tomu, aby vaše forma odpovídala vašim potřebám. Nyní je čas na vaši odměnu! Pojďme to prozkoumat pomocí vašeho formuláře. Chcete-li použít formulář, musíte nejprve přepnout na Formulářové zobrazení. Klikněte na rozevírací nabídku šipka na Pohledy část pásky, jak je znázorněno na obrázku výše. Vybrat Formulářové zobrazení a budete připraveni použít svůj formulář! Jakmile jste ve formulářovém zobrazení, můžete procházet záznamy v tabulce pomocí Záznam ikony šipek v dolní části obrazovky nebo zadání čísla do 1 z x Textové pole. Pokud chcete, můžete data upravovat, jak je prohlížíte. Můžete také vytvořit nový záznam kliknutím na ikonu v dolní části obrazovky s trojúhelníkem a hvězdou nebo jednoduše pomocí ikony dalšího záznamu k procházení kolem posledního záznamu v tabulce.