Skip to content

Jak vytvořím disk pro obnovení hesla systému Windows?

10 de Srpen de 2021
usb flash drive 155771019 56a6f9a75f9b58b7d0e5caf7

Disk pro obnovení hesla systému Windows je speciálně vytvořený disk nebo USB flash disk, který obnoví přístup k systému Windows, pokud jste zapomněli heslo. Je to užitečný krok, pokud máte tendenci zapomenout heslo, a je snadné jej vytvořit; vše, co potřebujete, je USB flash disk nebo disk. Tyto postupy fungují pro Windows 10, 8 a 8.1, 7, Vista a XP. Pokud jste již zapomněli heslo a ještě jste si nevytvořili disketu pro obnovení hesla, budete muset najít jiný způsob, jak se dostat zpět do systému Windows.

Jak vytvořit disk pro resetování hesla systému Windows

Vytvořte disketu pro obnovení hesla pomocí Průvodce zapomenutým heslem v systému Windows. Konkrétní kroky nutné k vytvoření disku pro obnovení hesla se liší v závislosti na verzi systému Windows, kterou používáte. V systému Windows 10 a Windows 8 společnost Microsoft povolila propojení uživatelského účtu s účtem Microsoft, místo aby se spoléhala pouze na místní účty. Pokud je váš účet připojen k online účtu Microsoft, můžete jednoduše obnovit nebo změnit heslo online. Disk pro resetování hesla potřebujete pouze v případě, že váš účet je pouze místní-což pro většinu domácích uživatelů není výchozí. Chcete -li obnovit heslo systému Windows 10 nebo Windows 8, musíte znát heslo k účtu Microsoft. Pokud jste to zapomněli, budete muset nejprve obnovit heslo k účtu Microsoft.

 1. Otevřete Ovládací panely.

  • Ve Windows 10 a Windows 8 spusťte Power User Menu stisknutím Vyhrát+X.
  • Ve Windows 7 a starších verzích Windows klikněte na Start nabídku a poté klikněte na Kontrolní panel.
 2. Klikněte Uživatelské účty pokud používáte Windows Vista nebo Windows XP. Uživatelé Windows 8 a Windows 7 by si měli vybrat Uživatelské účty a bezpečnost rodiny odkaz. V systému Windows 10 stačí zadat disk pro reset hesla ve vyhledávacím poli v horní části obrazovky Nastavení systému Windows – společnost Microsoft tento nástroj v nedávných verzích Windows 10. skryla. Poté přejděte ke kroku 5. Pokud si prohlížíte zobrazení Velké ikony nebo Malé ikony nebo Klasické zobrazení ovládání Na panelu neuvidíte tento odkaz. Místo toho najděte a otevřete soubor Uživatelské účty ikonu a pokračujte krokem 4.

 3. Vybrat Uživatelské účty odkaz. Než budete pokračovat, získejte jednotku flash nebo disketovou jednotku a prázdnou disketu. Na disku CD, DVD nebo externím pevném disku nebudete moci vytvořit disk pro obnovení hesla systému Windows.

 4. V podokně úloh vlevo vyberte Vytvořte disk pro obnovení hesla odkaz. Pouze Windows XP: Tento odkaz neuvidíte, pokud používáte Windows XP. Místo toho vyberte svůj účet v sekci „nebo vyberte účet, který chcete změnit“ v dolní části Uživatelské účty obrazovka. Poté klikněte na Zabraňte zapomenutému heslu odkaz z levého podokna. Pokud se zobrazí varovná zpráva „Žádný disk“, nemáte připojenou disketu nebo USB flash disk.

 5. Když se zobrazí okno Průvodce zapomenutým heslem, klikněte na další.

 6. V Na následující jednotce chci vytvořit disk s heslem v rozevíracím seznamu vyberte přenosnou jednotku médií, na které chcete vytvořit disk pro obnovení hesla systému Windows. Zde uvidíte nabídku výběru pouze v případě, že máte připojeno více než jedno kompatibilní zařízení. Pokud máte jen jeden, bude vám sděleno písmeno jednotky tohoto zařízení a že bude použito k vytvoření disku pro reset.

 7. Klikněte další.

 8. Když je disk nebo jiné médium stále v jednotce, zadejte do textového pole aktuální heslo k účtu a klikněte další. Pokud jste již tuto disketu nebo flash disk použili jako jiný nástroj pro obnovení hesla pro jiný uživatelský účet nebo počítač, budete dotázáni, zda chcete stávající disk přepsat. Viz Tip 5 níže, kde se dozvíte, jak používat stejné médium pro více disků pro resetování hesla.

 9. Když indikátor průběhu ukazuje 100 procent dokončeno, klikněte další a potom klikněte na Dokončit v dalším okně.

 10. Vyjměte jednotku flash nebo disketu z počítače. Označením disku nebo jednotky flash určete, k čemu slouží, například „Obnovení hesla systému Windows 10“ nebo „Obnovení disku Windows 7“, a uložte jej na bezpečné místo.

Disk pro obnovení hesla pro přihlašovací heslo systému Windows stačí vytvořit pouze jednou. Bez ohledu na to, kolikrát změníte heslo, vám tento disk vždy umožní vytvořit nové. Přestože disk pro resetování hesla určitě přijde vhod, pokud zapomenete heslo, kdokoli, kdo má tento disk, bude mít kdykoli přístup k vašemu účtu Windows, i když si heslo změníte.

Disky pro resetování hesla pro jiné uživatelské účty

Disk pro obnovení hesla systému Windows je platný pouze pro uživatelský účet, pro který byl vytvořen. Nemůžete vytvořit disketu pro reset pro jiného uživatele na jiném počítači nebo použít jeden disk pro resetování hesla na jiném účtu, který může být na stejném počítači. Každý účet, který chcete chránit, bude muset mít svůj vlastní disk pro resetování hesla. Na libovolném počtu uživatelských účtů však můžete použít stejnou disketu nebo flash disk jako disk pro resetování hesla. Když systém Windows resetuje heslo pomocí resetovacího disku, vyhledá záložní soubor hesla (userkey.psw), který je v kořenovém adresáři jednotky, takže se ujistěte, že ukládáte další resetovací soubory do jiné složky. Například soubor userkey.psw pro uživatele s názvem „Amy“ můžete ponechat ve složce s názvem „Disk pro resetování hesla Amy“ a další pro „Jon“ v samostatné složce. Když je čas obnovit heslo pro účet „Jon“, použijte jiný (pracovní) počítač k přesunutí souboru PSW ze složky „Jon“ do kořenového adresáře diskety nebo jednotky flash, aby systém Windows mohl číst z toho pravého. Nezáleží na tom, v kolika složkách uchováváte záložní soubory s hesly nebo kolik je na jednom disku. Protože však nikdy nesmíte změnit název souboru (uživatelské klíč) ani příponu souboru (.psw), musí být uloženy v samostatných složkách, aby se předešlo kolizi názvů.

Zapomenutá hesla a není k dispozici žádný disk pro obnovení

Pokud jste zapomněli heslo systému Windows, nebudete moci vytvořit disk pro obnovení hesla. Existuje však několik věcí, které můžete udělat, abyste se pokusili dostat dovnitř. Pokud je v počítači více uživatelů s účty, můžete si nechat resetovat heslo jiným uživatelem. Zkuste jeden z několika způsobů, jak najít ztracená hesla systému Windows.