Skip to content

Jak vytvořit animaci Flip Book

5 de Srpen de 2021
student flipping through book motion of turning pages 466924856 589a74ab3df78caebcb0eac7

Můžete vytvořit tradiční ručně kreslený flipbook s běžným poznámkovým blokem nebo libovolným stohem sekvenčních stránek. Procvičování animace na flipbooku je skvělý způsob, jak zdokonalit své kreslící schopnosti.

Co potřebujete k výrobě animovaného flipbooku?

Flipbooky fungují nejlépe, když jsou malé, ale silné. Křehký flipbook vám nedovolí stránky dobře uchopit a správně je převrátit a velké stránky se budou pohybovat příliš pomalu, protože narazí na odpor vzduchu. Budete chtít získat kapesní skicář, 3 x 5 palců nebo tak. Abyste dosáhli co nejlepšího efektu, budete chtít něco s pružným horním krytem, ​​tuhou zadní stranou a stránkami s mírně lehčí gramáží, abyste jeden na druhého viděli (nic tak tenkého jako pauzovací papír). Můžete také jednoduše spojit kopírovací papír na jednom konci, oříznout jej na požadovanou velikost a konce slepit, seříznout nebo sešít sešívačkou průmyslové síly. Budete chtít více stránek, než ve skutečnosti hodláte použít pro animaci flipbooku.

Jak vytvořit animaci Flipbook

Jakmile budete mít potřebné materiály, vytvořte si ručně kreslený flipbook podle těchto pokynů:

  1. Vytvořte svůj první výkres ve spodní části hromádky. Flipbooky fungují nejlépe, když je převrátíte zdola nahoru a pomocí palců stránky prolistujete, takže budete chtít začít svůj první rámeček dole a pracovat v opačném pořadí. Vaše první kresba by měla být začátkem vaší animační sekvence.

  2. Vrstvte předposlední stránku na svůj první výkres. Budete se chtít ve své kresbě odchýlit natolik, abyste předvedli pohyb jednoho snímku. Pokud například animujete mrknutí, možná budete chtít oko přitáhnout na třetinu. Načasování nemusí být pro flipbook ideální, ale zjistíte, že čím více budete cvičit, tím lépe budete. Flipbooky můžete také vytvářet kopírováním časově omezených fotografií. Pokud si chcete jen procvičit odhad rámců, použijte místo vypracovaných kreseb tyčinky.

  3. Pokračujte ve vrstvení a kreslení stránek, dokud není sekvence dokončena. Animujte zbytek sekvence od začátku do konce, přičemž stránky jsou v opačném pořadí zdola nahoru.

  4. Otočte stránky a sledujte svou animaci. U větších flipbooků můžete stránky pouze zvednout a nechat spadnout. S menšími je můžete opřít o dlaň a palcem rychle procházet stránky a sledovat animaci flipbooku.

Tipy pro animaci Flipbooku

Smyslem flipbooku je ukázat základní dovednosti a principy animace. Flipbooky nejsou obvykle kresleny tak, jak většina animací používá klíčové snímky a sázky, i když můžete zkusit vkládat klíčové kresby v nastavených intervalech na různé stránky. Nejlepší je pracovat tužkou, abyste mohli mazat. Zkuste se také přiblížit ke spodní části stránky, v prostoru pokrývajícím spodní polovinu. Cokoli blízkého horní polovině nebo vazbě může být při překlápění hůře vidět.