Skip to content

Jak vytvořit bezdrátový reproduktorový systém Apple pro váš domov

1 de Srpen de 2021
airport express 56a5342e3df78cf77286e62e

Co vědět

 • Nejprve nastavte Airport Express a reproduktory v místnostech, do kterých chcete streamovat. Připojte se pomocí minijackového kabelu Airport Express.
 • Nainstalujte si do svého iOS zařízení aplikaci Remote, poté přejděte na iTunes do PC> vyberte AirPlay ikona> vyberte stanice, do kterých chcete streamovat.
 • Připojte svůj iPad nebo iPhone k Wi-Fi, poté otevřete a připojte aplikaci Remote ke své knihovně iTunes.

Tento článek vysvětluje, jak vybudovat bezdrátový domácí audio systém, který propojí všechny reproduktory v domě s jediným audio systémem ovládaným dálkovým ovladačem. AirPort Express využívá Wi-Fi a iTunes k poskytování nenápadného zvuku, který vám umožní sledovat hudbu z místnosti do místnosti.

Pro hardware budete potřebovat

 • Síť Wi-Fi: K streamování hudby do reproduktorů budete potřebovat síť Wi-Fi.
 • Minimálně 1 Airport Express: Na každou sadu reproduktorů budete potřebovat jeden (nebudete potřebovat více než jeden Airport Express a jednu sadu reproduktorů na pokoj – i když možná zjistíte, že ne každý pokoj jeden potřebuje. Například reproduktory v kuchyni nebo ložnici může dávat větší smysl než v koupelně nebo formální jídelně). Pokud se reproduktory, které používáte, připojují k Wi-Fi samy a podporují AirPlay, AirPort Express nepotřebujete.
 • Reproduktory: Jakékoli reproduktory budou skutečně fungovat, pokud vám budou znít dobře a budou mít standardní zvukový minijack (tato zástrčka vypadá stejně jako konektor pro sluchátka). Pokud však reproduktory nejsou napájeny bateriemi, budete je muset držet v blízkosti elektrické zásuvky.
 • Jako dálkové ovládání funguje iPhone nebo iPod touch, aktualizovaný na nejnovější firmware.

Pro software budete potřebovat

 • ITunes 4,6 nebo vyšší.
 • Mac OS X 10.4 nebo vyšší nebo Windows XP nebo Vista.
 • Remote, bezplatná aplikace od společnosti Apple, dostupná v App Store (můžete nahradit jiné programy pro dálkové ovládání, pokud chcete; Remote je zdarma a líbí se mi, takže jsem ho použil zde).

Nastavení bezdrátového domácího audio systému

ITunes mohou streamovat hudbu přes Wi-Fi z vaší knihovny iTunes do libovolných reproduktorů ve vašem domě, které jsou připojeny k základnové stanici Airport Express (nebo která se připojuje k Wi-Fi samostatně a podporuje AirPlay. Pokyny v tomto článku platí pro ty, také zařízení). Můžete to však udělat ještě o krok dále a vybavit celý svůj dům reproduktory připojenými k Wi-Fi a ovládat je jediným dálkovým ovladačem. Zde je postup.

 1. Jakmile budete mít veškerý hardware a software, ujistěte se, že je váš počítač připojen k vaší síti Wi-Fi.

 2. Poté nastavte Airport Expresses (nebo reproduktory připojené k Wi-Fi) v místnostech, do kterých chcete streamovat hudbu.

 3. V těchto místnostech umístěte reproduktory na požadované místo a propojte je minijackovým kabelem s Airport Express.

 4. Nainstalujte si Remote na svůj iPhone nebo iPod touch (stejným způsobem, jako byste nainstalovali jakoukoli jinou aplikaci pro iPhone. Dálkové ovládání je k dispozici ke stažení zde).

 5. V iTunes nastavte předvolbu softwaru Hledat vzdálené reproduktory pomocí AirPlay. Tato možnost byla odstraněna z novějších verzí iTunes – mají toto nastavení zapnuté automaticky – takže nemusíte nic dělat.

Používání bezdrátového domácího audio systému

 1. Z počítače přejděte na iTunes. Která verze vás bude určovat, kde to uvidíte, ale buď v pravém dolním rohu, nebo v levém horním rohu, uvidíte ikonu AirPlay (obdélník se šipkou). Kliknutím na něj zobrazíte nabídku se jmény všech vašich základnových stanic Airport Express. Vyberte ten, do kterého chcete streamovat hudbu, spusťte přehrávání hudby a uslyšíte to v dané místnosti.

 2. Hudbu můžete také streamovat do více než jednoho Airport Express současně. To provedete výběrem položky „Více reproduktorů“ z nabídky Airport Express a výběrem reproduktorů, které chcete použít.

 3. Když je na iPhonu nebo iPodu touch nainstalován ovladač, připojte zařízení iOS k síti Wi-Fi. Otevřete aplikaci Remote. Po připojení aplikace k vaší knihovně iTunes uvidíte, co se aktuálně hraje, a budete moci vybírat novou hudbu a vytvářet/vybírat seznamy skladeb.

Ačkoli toto nastavení není tak hladké jako špičkový domácí audio systém, může vám ušetřit spoustu peněz a nutnost prorazit díry do zdí. Ještě lépe, budete moci ohromit hosty na vaší příští párty a užijete si flexibilitu posílání hudby do jakéhokoli reproduktoru v domě pomocí vašeho iPhone nebo iPod touch.