Skip to content

Jak vytvořit časovou osu v PowerPointu

1 de Srpen de 2021
powerpoint timeline 81129d8e87714b6dad97f8a744e426ac

Co vědět

 • Import: Export časové osy z jiného programu do grafického formátu (JPG, GIF nebo PNG). Vložte grafiku časové osy do aplikace PowerPoint.
 • SmartArt: Vyberte Vložit > Chytré umění. Vyberte rozložení. Pomocí textových podoken vytvořte časovou osu. Změňte barvy nebo styly nebo změňte pořadí prvků.
 • Šablona: Pomocí šablony PowerPoint vytvořte časovou osu. Přesuňte a zkopírujte objekty šablony a vytvořte nové kroky nebo milníky.

Existuje několik způsobů, jak do prezentace vložit časovou osu aplikace PowerPoint. Můžete použít kopírování a vkládání, SmartArt, šablonu nebo doplněk. Ukážeme vám, jak provést všechny čtyři pomocí PowerPointu 2019, 2016, 2013; PowerPoint pro Microsoft 365; Powerpoint pro Mac; nebo PowerPoint Online.

Jak vložit časovou osu z jiného programu do aplikace PowerPoint

Jednoduchý způsob, jak získat časovou osu do souboru prezentace aplikace PowerPoint, je vytvořit ji v jiném programu, zkopírovat a vložit do aplikace PowerPoint. Stačí exportovat časovou osu z programu, jako je Microsoft Project nebo Excel, do grafického formátu, jako je JPG, GIF nebo PNG, a poté vložit grafiku časové osy do aplikace PowerPoint, jako byste vložili obrázky nebo kliparty. Je také možné propojit časovou osu podobným způsobem jako přidání dat aplikace Excel do aplikace Word, která se automaticky aktualizuje při provádění změn.

Jak vytvořit časovou osu v PowerPointu pomocí SmartArt

PowerPoint také nabízí vestavěnou funkci nazvanou SmartArt, díky níž je přidávání časových linek hračkou. Objekty SmartArt jsou konfigurovatelné grafiky, které nastavíte způsobem pouhého kliknutí. Použití grafiky SmartArt pro časovou osu:

 1. Jít do Vložit.

 2. Vybrat Chytré umění.

 3. V zobrazeném dialogovém okně vyhledejte grafický typ SmartArt, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Položky v Proces kategorie jsou dobré možnosti. Například vyberte Základní časová osa nebo Seznam svislých krokví abyste mohli začít na své časové ose.

 4. Vybrat OK pro vložení obrázku SmartArt do prezentace.

 5. Grafika SmartArt se zobrazí na snímku spolu s textovým podoknem, kde budete text upravovat. Přidejte text k objektům úpravou odrážek v textovém podokně. Funguje to stejně jako běžný seznam, stiskněte Tab a Posun+Tab pro odsazení a odsazení nebo stiskněte Vstupte přidat nový bod.

  Snímek obrazovky ukazující, jak přidat text do grafiky SmartArt v PowerPointu

 6. Pokračujte v dekorování svého SmartArtu změnou barev, výběrem jiného stylu a změnou pořadí prvků.

PowerPoint Online neobsahuje tolik grafických formátů SmartArt jako desktopová verze PowerPointu. K dispozici jsou ty, které jsou uvedeny v tomto článku.

Jak vytvořit časovou osu v PowerPointu pomocí šablony

Existují předkonfigurované šablony aplikace PowerPoint, které vám umožňují rychle sestavit časovou osu.

Šablona časové osy aplikace PowerPoint

Výše zobrazený soubor PPTX je k dispozici v Galerii šablon Microsoft Office. Přesuňte a zkopírujte stávající objekty v těchto šablonách časové osy a vytvořte nové fáze časové osy nebo nové milníky a poznámky. Tato metoda je o něco praktičtější, ale umožňuje vám dosáhnout požadovaných výsledků. Šablony ve formátu PPTX jsou kompatibilní se všemi verzemi aplikace PowerPoint.

Jak vytvořit časovou osu v PowerPointu pomocí doplňku

Dalším přístupem je použít doplněk PowerPoint speciálně vytvořený pro vytváření časových os. Časová osa Office je vynikající volbou, pokud chcete přidat časové osy projektu (např. Ganttovy grafy), a je k dispozici ve bezplatné verzi.

Doplněk PowerPoint pro časovou osu Office

K zahájení provozu budete potřebovat několik minut pomocí následujících kroků:

 1. Stáhněte si bezplatnou edici aplikace z webových stránek Office Timeline.

 2. Poklepáním na soubor .EXE spusťte instalaci.

 3. Po dokončení instalace se automaticky spustí PowerPoint, zobrazí průvodce rychlým úvodem a poskytne ukázkový soubor.

  Panel nástrojů časové osy Office

Po instalaci nový Časová osa Office zdarma karta je přidána do Powerpointu. Tato karta obsahuje nástroje pro vytváření nových časových os, výběr stylu časové osy, která má být vložena, a zadávání nebo importování dat, na nichž je časová osa založena. Doplněk Časová osa Office je k dispozici pouze pro verze Windows PowerPoint. Existuje však také Pincello, webový nástroj, který vytváří časové osy ve formátu PowerPoint. Vyzbrojeni výše uvedenými možnostmi jste nyní připraveni vytvořit v PowerPointu libovolný typ časové osy.