Skip to content

Jak vytvořit obchodní stránku na Facebooku

5 de Červenec de 2021
GettyImages 834512116 59a3f4f022fa3a00106d0154

Co je třeba vědět

 • Přihlaste se ke svému osobnímu účtu na Facebooku a vyberte Stránky z levého menu. Vybrat Vytvořit novou stránku a zadejte název stránky.
 • Zadejte až tři kategorie stránek a přidejte popis. Až budete připraveni, vyberte Vytvořit stránku, poté přidejte profilový obrázek a titulní fotografii.
 • Spravujte svou stránku na Facebooku přidáním nového obsahu, moderováním konverzací a jeho propagací.

Tento článek vysvětluje, jak vytvořit obchodní stránku na Facebooku, což je jednoduchý a účinný způsob, jak mohou podniky komunikovat a přilákat nové zákazníky.

Jak vytvořit profesionální stránku na Facebooku

Facebook je dobře známý tím, že pomáhá uživatelům najít staré přátele, hrát hry a spojit se s lidmi. Stránky na Facebooku nabízejí způsoby, jak využít síťový potenciál webu. Chcete-li vytvořit obchodní stránku, musíte mít osobní profil na Facebooku. Vaše stránka na Facebooku se přesto bude lišit od vaší osobní stránky a lze ji spravovat samostatně. Funguje to takto:

 1. Přihlaste se ke svému účtu na Facebooku a vyberte Stránky z levého menu.

 2. Vybrat Vytvořit novou stránku z nabídky.

  Tlačítko „Vytvořit novou stránku“ na Facebooku

 3. Zadejte název společnosti nebo organizace, pro kterou stránku vytváříte. Tento název se na stránce objevuje prominentně a pomáhá lidem najít stránku, když ji hledají.

  Pole Název stránky na Facebooku

 4. Zadejte kategorii, která nejlépe vystihuje vaši firmu. Můžete přidat až tři.

  Pole Kategorie na Facebooku "Vytvořit stránku" obrazovka

 5. Přidejte popis své firmy nebo organizace. Tyto informace můžete později změnit.

  Pole Popis na Facebooku "Vytvořit stránku" obrazovka

 6. Pokud jste s podrobnostmi stránky spokojeni, vyberte Vytvořit stránku.

  Tlačítko „Vytvořit stránku“ na Facebooku

Přidejte profilový obrázek

Jednou z prvních věcí, které budete chtít po vytvoření stránky udělat, je přidat profilovou a titulní fotku. Pokud si nejste jisti, co použít jako profilový obrázek, tento krok přeskočte. Profilový obrázek můžete kdykoli přidat nebo změnit. Profilový obrázek vaší stránky se zobrazí v levém horním rohu nové stránky vedle názvu vaší firmy. Tento obrázek může být logo, pokud nějaké máte, nebo obrázek produktu, který prodáváte. Fotografie můžete přidat po vytvoření stránky pod Nastavte si svoji stránku dialog. Nebo můžete přejít na stránku a vybrat ikonu Fotoaparát vedle vašeho profilu stránky a vyberte Upravit profilovou fotku > Nahrát fotku.

Profilová fotka stránky na Facebooku

Nahrajte titulní fotografii

Můžete také nahrát titulní fotografii pod Nastavte si svoji stránku dialog. Titulní fotka vaší stránky je velký úvodní obrázek, který se zobrazuje v horní části stránky. Tento obrázek je jednou z prvních věcí, které návštěvník uvidí, když navštíví vaši stránku. Vyberte obrázek, který vyjadřuje to, o čem je vaše firma, věc nebo organizace. Myslet si branding. Stejně jako u profilového obrázku, pokud ještě nemáte titulní fotku, kterou chcete použít, tento krok přeskočte a přidejte později. Fotografie by měla mít minimální šířku 400 pixelů a minimální výšku 150 pixelů – větší je dobrá, ale vyhněte se enormnímu nahrávání obrázků. Facebook při zobrazení zvětší obrázek tak, aby se vešel na obrazovku. Ve webovém prohlížeči na stolním počítači nebo notebooku se obrázek zobrazuje až 820 x 312 pixelů, zatímco na mobilním zařízení, jako je smartphone, je velikost 640 x 360 pixelů. Stejně jako u profilového obrázku můžete také změnit titulní fotografii ze stránky výběrem možnosti Upravit tlačítko v pravém dolním rohu výchozího obrázku obálky.

Stránka na Facebooku Přidat titulní fotografii

Přidejte obsah na svou obchodní stránku na Facebooku

Po počátečním nastavení můžete spravovat svou stránku na Facebooku přidáním nového obsahu, moderováním konverzací, jeho propagací atd. Budete chtít přidat další obsah k doplnění své stránky. Tajemstvím úspěšné profesionální stránky je zveřejňování informací, které zajímají čtenáře, sledovatele a zákazníky. Dobrou radou je udržovat příspěvky na dané téma relativně stručné a přátelské.

Propagujte svou profesionální stránku

Až bude vaše profesionální stránka připravena pro návštěvníky, pošlete odkaz svým přátelům, členům rodiny a klientům a povzbuďte je k návštěvě a doufejme, že se jim to líbí. Facebook vás vybízí, abyste svou stránku oznámili svým přátelům. Poskytuje několik metod. Udělat oznámení je volitelné, ale je to první krok při spuštění vaší stránky k propagaci vaší nové přítomnosti na sociálních médiích, stejně jako vaší firmy, organizace nebo věci. Když na svou stránku přidáte zprávu, oznámení nebo fotografii, uživatelé uvidí váš nový obsah ve svém zpravodajském kanálu na Facebooku. Mezi další způsoby propagace stránky patří:

 • Přidejte do svého e-mailového podpisu adresu URL své obchodní stránky na Facebooku, abyste oslovili další jednotlivce, kteří nemusí často navštěvovat Facebook.
 • Propagujte svou stránku na svém firemním webu.
 • Přidejte adresu URL stránky na své vizitky a hlavičkové papíry.
 • Použijte placenou reklamu na Facebooku k umisťování reklam na Facebook, abyste upozornili na svou stránku nebo propagovali oznámení nebo příspěvek na své stránce.
 • Zveřejňujte vysoce kvalitní obsah. Když někdo sdílí váš obsah, odkaz se dostane mnoha lidem a vy chcete, aby měli pocit, že jejich kliknutí stálo za to.