Skip to content

Jak vytvořit třídní video

14 de Srpen de 2021
university 530640794 57bc4b405f9b58cdfd27211f

Natočení videa z vašich třídních přednášek a úkolů může být efektivní způsob, jak oslovit studenty, kteří chybí nebo je potřebují zkontrolovat. Videa ze třídy lze také použít k archivaci, portfoliím nebo k vytvoření vzdělávací videotéky.

Co je potřeba k vytvoření skvělého videa

 1. Zařízení pro záznam videa třídy
 2. Nejprve budete potřebovat způsob, jak zaznamenat svou třídu. Profesionální videokamera je vždy nejlepší, protože vám poskytuje maximální kontrolu. Spotřební videokamera nebo dokonce fotoaparát zabudovaný v telefonu by měl ve většině situací fungovat dobře.
 3. Stativ je také nezbytný pro nahrávání třídního videa. Udrží fotoaparát stabilní a umožní operátorovi plynulé přiblížení a oddálení. Dokonce se můžete dostat pryč, když postavíte fotoaparát na stativ, stisknete tlačítko záznamu a odejdete. Dokud máte široký záběr nebo moderátora, který se příliš nepohybuje, měli byste být v pořádku.
 4. Třída Video Audio
 5. Nahrávání dobrého zvuku je pro video třídy klíčové. Koneckonců, informace učitele jsou nejdůležitější věcí ke komunikaci. Pokud tedy můžete, dejte učiteli mikrofon. Ruční mikrofon, jaký používají hlasatelé, by fungoval, ale nejlepší by byl bezdrátový lavaliere mikrofon.
 6. Pokud pro učitele nemáte mikrofon, přiblížte si kameru co nejblíže. Rozhodně nechcete natáčet ze zadní části místnosti, kde by vše znělo vzdáleně a nejasně.
 7. Pokud je důležité slyšet, co studenti říkají, budete jim chtít dát také mikrofony. Ruční mikrofony fungují dobře, protože je lze předávat. Nebo můžete na fotoaparát použít mikrofon s brokovnicí, pokud jej máte otočený ke studentům, kteří mluví.
 8. Osvětlení videa vaší třídy
 9. Obecně platí, že u videa třídy budete muset řešit dostupné osvětlení. Pokud je třída dobře osvětlená, měli byste být připraveni.
 10. Největší problém nastane, pokud moderátor používá projektor a chce zhasnout světla. Pro prezentátora a snímky nebudete moci správně vystavit, takže si musíte vybrat jeden nebo druhý. Obvykle byste se měli zaměřit na osobu a poté získat digitální kopie snímků, které přidáte během úprav.
 11. Úpravy videa vaší třídy
 12. Videa ve třídě lze obvykle velmi snadno upravovat, protože nevyžadují žádné vystřihování a přeskupování. Stačí zkrátit začátek a konec, přidat názvy a máte hotovo.
 13. Pokud používáte zvuk od studentů, nezapomeňte jej upravit tak, aby odpovídal zvuku od učitele.
 14. Při úpravách můžete také přidávat snímky a další digitální soubory, a to buď pomocí efektu obraz v obraze, nebo zcela prohodit vizuály.
 15. I jednoduchý program, jako je iMovie, vám to všechno umožní.
 16. Sdílení videa vaší třídy
 17. Pokud to nebyla krátká hodina, je vaše video pravděpodobně dlouhé.
 18. Dlouhé video můžete snadno sdílet na DVD, ale efektivnější je sdílet jej na webu. Většina účtů YouTube nemá omezení délky, ale nahrávání opravdu velkých souborů může být stále problematické. Nejlepších výsledků dosáhnete komprimací videa před nahráním, aby se jednalo o malý, ale přesto vysoce kvalitní soubor.
 19. Pokud máte stále potíže, zkuste video rozdělit na samostatné kratší kapitoly, se kterými bude snazší se vypořádat.
 20. Video z hotové třídy můžete sdílet ve školním vlogu nebo na webu, jako je TeacherTube.