Skip to content

Jak vytvořit upravitelný text v Paint.NET

10 de Říjen de 2021
GettyImages 892701078 5a41497413f1290037807416

Paint.NET je zcela bezplatný editor rastrových obrázků pro Windows. Ačkoli chybí možnost úpravy textu, který byl dříve přidán k obrázku, existuje bezplatný plugin, který umožňuje vytvářet upravitelný text v Paint.NET. Pokyny v tomto článku platí pro verzi 4.2 softwaru pro úpravu obrázků Paint.NET, nesmí být zaměňována se stejnojmenným webem.

Jak nainstalovat Paint.NET upravitelný textový plugin

Na rozdíl od některých jiných grafických aplikací nemá Paint.NET v uživatelském rozhraní funkce pro správu pluginů, takže musíte pluginy nastavit ručně:

  1. Stáhněte si zdarma balíček doplňků pro Paint.NET. Tento balíček obsahuje více doplňků, které do Paint.NET přidávají nové nástroje včetně vlastních štětců.

  2. Zavřete Paint.NET, pokud jej máte otevřený, pak otevřete soubor ZIP, který jste si právě stáhli.

  3. Zkopírujte soubor Efekty a Typy souborů složky uvnitř souboru ZIP.

  4. Vyhledejte Paint.NET složka ve vašem Programové soubory a vložte zkopírované složky dovnitř.

  5. Při příštím spuštění Paint.NET si všimnete nové podskupiny v Efekty vyvoláno menu Nástroje. Obsahuje většinu nových funkcí, které balíček doplňků přidal.

Jak používat Paint.NET upravitelný textový plugin

Chcete -li vytvořit upravitelný text pomocí pluginu Paint.NET:

  1. Jít do Vrstvy > Přidat novou vrstvunebo klikněte na Přidat novou vrstvu tlačítko v levém dolním rohu palety Vrstvy. Upravitelný text můžete přidat přímo do vrstvy pozadí, ale přidání nové vrstvy pro každou část textu zajistí flexibilitu věcí.

  2. Jít do Efekty > Nástroje > Upravitelný text a otevře se nové dialogové okno Upravitelný text.

  3. Klikněte do prázdného vstupního pole a zadejte cokoli, co chcete, poté vyberte OK.

  4. Pokud chcete text upravit později, vyberte textovou vrstvu v paletě vrstev a přejděte na Efekty > Nástroje > Upravitelný text. Dialogové okno se znovu otevře a můžete provádět jakékoli požadované změny. Pokud namalujete na vrstvu, která obsahuje upravitelný text, můžete zjistit, že text již nelze upravovat.

Jak přemístit text pomocí pluginu pro úpravy textu Paint.NET

Paint.NET také poskytuje ovládací prvky, které vám umožňují umístit text na stránku a změnit úhel. Vybrat Přesunout vybrané pixely nástroj v panelu nástrojů a přetažením textu jej přemístěte. Ujistěte se, že je v paletě vrstev vybrána pouze vrstva obsahující upravitelný text.

Uvidíte, že se poloha textu pohybuje v reálném čase. Je možné přetáhnout ikonu přesunout mimo rámeček a přesunout část nebo celý text mimo dokument. Můžete také změnit úhel textu na stránce.