Skip to content

Jak vytvořit úspěšný demo kotouč pro 3D umělce

31 de Červenec de 2021
GettyImages 565026615 57ab88aa3df78cf459c81ac11 5b3897bb46e0fb003e2dafd9

Když začínáte s 3D modelováním a animací, musíte vytvořit demo naviják, který přesvědčí potenciální zaměstnavatele, že váš styl a osobnost se budou dobře hodit pro estetiku společnosti. Zde je několik tipů na sestavení demo cívky zabijáckého umělce, která vám pomůže získat práci snů.

Upravte se důkladně

Potenciální zaměstnavatelé nechtějí vidět každý model nebo animaci, kterou jste kdy vytvořili; chtějí vidět jen vaši nejlepší práci. Pravidlem je, že chcete, aby vaše kousky zprostředkovávaly konzistentní úroveň lesku a odbornosti. Pokud máte kousek, který je výrazně nižší než vaše nejlepší práce, měli byste jej buď přepracovat, dokud nebude na stejné úrovni, nebo jej úplně vypnout.

Dostat se k věci

Pokud je vaše práce dobrá, nepotřebujete k jejímu zavedení animovaný 3D textový efekt. Pokud trváte na zahrnutí nějakého úvodního klipu, zkrátit. Namísto fantazie zobrazte na několik sekund své jméno, web, e -mailovou adresu a osobní logo. Znovu vložte informace na konec cívky a nechte to tak dlouho, jak si myslíte, že je nutné, aby náborové ředitelé informace sundali. Neukládejte si tu nejlepší práci na konec. První dojmy jsou nejpamátnější, takže vždy dejte svou nejlepší práci na první místo.

Nechte svůj proces prokázat

Největší chybou, kterou mnoho umělců dělá se svým demo navijákem, je to, že neposkytují žádný vhled do své inspirace, pracovního postupu a procesu. Pokud jste pracovali z konceptuálního umění, ukažte konceptuální umění. Pokud jste na svou základní topologii stejně hrdí jako na svůj konečný produkt, předveďte své drátové modely. Nepřehánějte to, ale snažte se elegantně zahrnout co nejvíce informací o svém pracovním postupu. Měli byste také poskytnout jednoduché rozdělení pro každý obrázek nebo snímek. Můžete například zavést obrázek zobrazením následujícího textu na několik sekund:

  • „Dračí model“
  • Socha Zbrush ze základny Zspheres
  • Vykresleno v Maya + Mental Ray
  • 10 000 čtyřkolek / 20 000 tris
  • Skládání v NUKE

Pokud zahrnujete obrázky, které byly dokončeny jako součást týmu, je také velmi důležité uvést, za které aspekty produkčního kanálu jste byli zodpovědní.

Záležitosti prezentace

Ujistěte se, že svou práci zobrazujete konzistentně, esteticky a snadno se na ni díváte. Dávejte pozor na způsob úprav, zvláště pokud vytváříte naviják s animací. Zaměstnavatelé nechtějí rychlou montáž, kterou je třeba každé dvě sekundy pozastavit. Raději by viděli naviják, který jim o vás jako umělci řekne co nejvíce.

Hrajte podle svých specialit

Pokud odesíláte naviják do velkého animačního studia, jako je Dreamworks nebo Bioware, budete se chtít pochlubit nějakou specialitou. Být opravdu dobrý v jedné věci je to, co vás dostane do dveří, protože to znamená, že budete moci okamžitě přidat hodnotu. Pokud například mapování textur není vaší nejsilnější stránkou, bylo by pro vás lepší předvést své 3D modely bez povrchových úprav. Velká studia mají tendenci najímat specialisty prakticky na každou roli, takže s texturami možná nikdy nebudete muset pracovat. To znamená, že všichni zaměstnavatelé dávají přednost dobře zaobleným umělcům, kteří mají pevné znalosti o potrubí CG jako celku. Zapojte se do online komunity CG a vyhledávejte online tréninkové programy 3D, abyste zlepšili své řemeslo a drželi krok s vývojem trendů.

Přizpůsobte svůj naviják zaměstnavateli

Když vyvíjíte svůj naviják, mějte na paměti několik „zaměstnavatelů snů“ a zkuste přemýšlet o tom, jaké druhy kusů vám tam pomohou získat práci. Pokud se chcete například přihlásit na Epic, měli byste předvést, že jste použili Unreal Engine. Pokud se hlásíte do Dreamworks, musíte ukázat, že umíte stylizovaný realismus. Pokud máte naviják plný vrčících, odvážných a hyperrealistických příšer, pak jste pravděpodobně vhodnější pro místo jako WETA, ILM nebo Legacy než někde, kde se výhradně věnuje animaci v kresleném stylu. Mnoho zaměstnavatelů má na svých webových stránkách uvedeny konkrétní požadavky na demo naviják (délku, formát atd.). Věnujte nějaký čas procházení webových stránek studia, abyste získali lepší představu o tom, jaký druh práce zahrnout.