Skip to content

Jak vytvořit vlastní seznam skladeb v programu Windows Media Player

7 de Září de 2021
vinyl record headphones and mp3 player 480810657 57cc919e5f9b5829f435e3aa

Program Windows Media Player 11 byl součástí systému Windows Vista a Windows Server 2008. Je k dispozici pro Windows XP a XP x64 Edition. Byl nahrazen programem Windows Media Player 12, který je k dispozici pro Windows verze 7, 8 a 10. Vytváření seznamů skladeb je základním úkolem, pokud chcete vytvořit pořádek z chaosu vaší hudební knihovny. Seznamy skladeb jsou užitečné pro vytváření vlastních kompilací, synchronizaci s přehrávačem médií nebo MP3, vypalování hudby na zvukové nebo datové disky CD a další.

Vytvoření nového seznamu skladeb

Vytvoření nového seznamu skladeb v programu Windows Media Player 11 (postup je velmi podobný ve WMP 12 nebo novějším):

  1. Klikněte na Knihovna kartu v horní části obrazovky (pokud již není vybrána), zobrazí se obrazovka nabídky Knihovna.

  2. Klikněte na Vytvořit seznam skladeb možnost (pod Seznamy skladeb nabídka) v levém podokně. Možná budete muset kliknout na + ikonu otevřete, pokud není viditelná.

  3. Zadejte název nového seznamu skladeb a stiskněte tlačítko Vrátit se klíč.

Uvidíte nový seznam skladeb se jménem, ​​které jste právě zadali.

Vyplnění seznamu skladeb

Chcete -li naplnit svůj nový seznam skladeb skladbami z vaší hudební knihovny, přetáhněte skladby z knihovny do nově vytvořeného seznamu skladeb zobrazeného v levém podokně. Opět možná budete muset kliknout na + ikona vedle Knihovna položky nabídky zobrazíte podnabídky. Například klikněte na Umělec podnabídku pro zjednodušení vytváření seznamu skladeb, který obsahuje veškerou hudbu od konkrétní kapely nebo umělce.

Používání seznamu skladeb

Jakmile máte naplněný seznam skladeb, můžete jej použít k přehrávání hudebních skladeb z vaší hudební knihovny, vypalování disků CD nebo synchronizaci hudby do přehrávače médií nebo MP3. Pomocí karet horního menu (Vypálit, Synchronizovat a další) přetáhněte seznam skladeb do pravého podokna a vypalte nebo synchronizujte seznam skladeb.