Skip to content

Jak zabránit únosu prohlížeče

6 de Červenec de 2021
GettyImages 932380846 36adb15ba557452d9b29f8a4c15ac02c

Únos vašeho prohlížeče je v podstatě takový, jak to zní. Únos prohlížeče je, když softwarový program vytvořený buď škodlivým hackerem, bezohledným inzerentem nebo jinou osobou, která má zájem vydělat peníze z přidruženého programu, násilně přesměruje váš prohlížeč na místo, které pro pachatele pravděpodobně přinese nějaký peněžní zisk (prostřednictvím zvýšený provoz), zatímco neobdržíte žádné relevantní výsledky a nebude vám zabráněno dostat se do zamýšleného cíle. Software se obvykle do vašeho počítače dostává jedním ze dvou způsobů: Buď vás hacker přiměje k instalaci pomocí e-mailu nebo škodlivého odkazu, nebo je dodáván s legitimním softwarem od vývojáře softwaru, který jej používá jako další zdroj příjmů . Pokud už byl váš webový prohlížeč unesen, pak víte, jaká může být bolest vypořádat se s následkem odstranění softwaru pro únos prohlížeče a resetování prohlížeče, aby se nevracel na stránky, které software pro únos ukázal na. Pomocí těchto kroků zabráníte únosu svého prohlížeče.

Aktualizujte svůj operační systém a software prohlížeče

Zajištění, že máte nejnovější a nejlepší verzi svého prohlížeče se všemi nejnovějšími bezpečnostními opravami, pomůže zabránit mnoha internetovým útokům, zejména těm, které využívají běžně neopravené chyby zabezpečení. Hackeři spoléhají na to, že budete líní a váš systém neopraví. Pouhé spuštění rychlé aktualizace softwaru může pomoci tyto vstupní body vypnout. Tvůrci prohlížečů si jsou vědomi problému s únosem a mohou přidat nové funkce proti únosu, což je další důvod, proč je tento software aktuální.

Použijte alternativního poskytovatele rozlišení DNS s vědomím zabezpečení

Pouhé nasměrování překladače DNS vašeho routeru nebo počítačů na server, který neposkytuje ISP, může zabránit únosovému softwaru dostat se do zamýšleného cíle a také vám může v první řadě zabránit v získání únosového malwaru.

Použijte funkci antivirového softwaru „Ochrana v reálném čase“

Některé antivirové programy nabízejí funkci ochrany v reálném čase, která sleduje pokusy o změnu klíčových konfiguračních souborů, například těch, které jsou přidruženy k vašemu prohlížeči. Tento software vás může upozornit, pokud se něco, co instalujete, pokusí změnit nastavení vašeho prohlížeče. Může vám také nabídnout možnost zabránit změně těchto nastavení. Měli byste se také ujistit, že vaše soubory s definicemi anti-malware jsou aktuální, a možná byste měli zvážit přidání druhého skeneru názorů jako druhé linie obrany do vašeho detail ochrany proti malwaru.

Před instalací jakéhokoli softwaru z Internetu buďte opatrní

Jak již bylo zmíněno dříve, některý software pro únos prohlížečů může být dodáván s legitimním softwarem. Proto je důležité si přečíst veškerý drobný tisk o tom, co možná instalujete pomocí softwaru, který stahujete. Některé společnosti vám umožní odhlásit se z instalace dodávaných nástrojů, které nejsou potřebné pro fungování softwaru, který stahujete. Někteří z příjemnějších tvůrců softwaru, který unese váš prohlížeč, vám umožní software po instalaci odebrat, ale většina softwaru pro únos nechce váš systém opustit tiše a ani po jeho odinstalaci nemusí změny vrátit zpět. provedlo to nastavení vašeho prohlížeče, což v zásadě ponechá váš prohlížeč unesen, dokud ručně nezasáhnete resetováním prohlížeče na jeho předem unesená výchozí nastavení.