Skip to content

Jak zakázat funkci rychlého ukládání aplikace Microsoft Word

6 de Červenec de 2021
GettyImages 865728066 5c91608dc9e77c0001a92770

Funkce Fast Save v softwaru pro zpracování textu, jako je Microsoft Word, je užitečná, protože vám může zkrátit čas, který strávíte čekáním, než váš systém uloží vaši práci. U menších dokumentů to nemusí být příliš důležité, ale pokud pracujete s podstatnými dokumenty, může proces ukládání souborů nějakou dobu trvat. Ačkoli výhod rychlého uložení je mnoho, jak tato funkce funguje, může potenciálně umožnit přístup k citlivým informacím obsaženým v dokumentu, aniž byste si to vůbec uvědomili.

Jak rychlé ukládání funguje

Když je povoleno rychlé ukládání, akt uložení souboru nezahrnuje celý váš soubor, když kliknete na tlačítko uložení umístěné na panelu nástrojů nebo když stisknete CTRL + S horká klávesa. Místo toho připojí pouze změny, které jste provedli v původním dokumentu. Tímto způsobem se sníží množství informací ukládaných s každým příkazem uložení. Proč je to důležité z hlediska bezpečnosti dokumentů? Protože vše, co do dokumentu vložíte, včetně komentářů a informací, které jste si mysleli, že jste odstranili, je stále přístupné každému, kdo má kopii dokumentu a znalosti toho, jak se k těmto informacím dostat.

Další nevýhody rychlého uložení

Ačkoli většina uživatelů pravděpodobně nebude mít problémy s Fast Save, stojí za zmínku další možné problémy, které tato funkce může představovat:

  • Soubor rychlého uložení může být náchylnější k poškození z důvodu větší složitosti procesu ukládání souboru.
  • U textových procesorů od jiných výrobců, kteří mohou normálně být schopni otevřít váš typ souboru aplikace Microsoft Word, se mohou vyskytnout problémy s otevřením souboru rychlého uložení.
  • Velikost souboru rychlého uložení je větší a zabírá více místa.
  • Software navržený k doplnění nebo pomoci vašemu softwaru pro zpracování textu, jako jsou systémy pro správu dokumentů nebo software pro kontrolu pravopisu a gramatiky, se může dostat do konfliktu se souborem Rychlé uložení.

Jak zakázat rychlé ukládání

Tato znalost může znít jako něco, co může mít pouze soudní specialista, ale není to tak složité, jak si možná myslíte; většina softwaru pro úpravy textu dokáže odhalit historii změn v dokumentu. Chcete-li mít jistotu, můžete funkci Rychlé ukládání vypnout pomocí těchto jednoduchých kroků:

  1. Klikněte na Nástroje v horním menu.
  2. Vybrat Možnosti ze seznamu nabídek.
  3. Klikněte na Uložit záložka.
  4. V části Možnosti uložení zrušte zaškrtnutí políčka vedle Povolit rychlé ukládání.
  5. Klepněte na OK.

Možná strávíte trochu času čekáním na uložení vašich dokumentů, ale může vám poskytnout další část zabezpečení proti náhodnému odhalení soukromých dat.