Skip to content

Jak zakázat Superfetch ve Windows 10

2 de Srpen de 2021
GettyImages 542314302 847ff31736654c66b2a2b52e4aec0f17

Služba Windows 10 Superfetch má hádat, které aplikace se můžete rozhodnout používat, a poté předem načíst jejich odpovídající data a potřebné soubory do paměti, ale místo toho může dojít ke zpomalení procházení počítače. Pokud se domníváte, že je váš počítač pomalý a nereaguje tak rychle, jak byste očekávali, deaktivace Superfetch by mohla situaci urychlit.

Jak zakázat Superfetch prostřednictvím služeb Windows

Funkci Superfetch lze zapínat a vypínat prostřednictvím rozhraní Windows Services.

 1. lis Klávesa Windows + R..

 2. Nyní by mělo být viditelné dialogové okno Spustit Windows, obvykle umístěné v dolním levém rohu obrazovky. Typ services.msc v poskytnutém poli a poté vyberte OK.

  snímek obrazovky Windows Run box

 3. Mělo by se objevit rozhraní Services, které překrývá vaši plochu a otevírá okna aplikací. Lokalizovat Superfetch, najdete na pravé straně okna v seznamu abecedních služeb.

  snímek obrazovky služeb Windows 10

 4. Klikněte pravým tlačítkem myši Superfetch, poté vyberte Stop.

 5. Při pokusu systému Windows o zastavení služby Superfetch se nyní zobrazí dialogové okno Ovládání služby obsahující ukazatel průběhu. Může to chvíli trvat, buďte trpěliví.

 6. Klikněte pravým tlačítkem myši Superfetch, poté vyberte Vlastnosti.

 7. Vybrat Typ spuštění rozevírací nabídku a vyberte Zakázáno.

  snímek obrazovky okna vlastností Superfetch

 8. Vybrat Aplikovat, poté vyberte OK.

 9. Superfetch je nyní deaktivován. Chcete-li jej kdykoli znovu povolit, opakujte výše uvedené kroky, ale vyberte Automatický jako hodnotu typu Startup.

Jak zakázat Superfetch prostřednictvím registru

SuperFetch můžete také deaktivovat v registru Windows 10 úpravou hodnoty EnableSuperfetch.

 1. Stiskněte následující kombinaci klávesových zkratek: Klávesa Windows + R.

 2. Nyní by mělo být viditelné dialogové okno Spustit Windows, obvykle umístěné v dolním levém rohu obrazovky. Vstupte regedit v poskytnutém poli a poté klikněte OK.

  snímek obrazovky Windows Run box

 3. Nyní by se mělo zobrazit dialogové okno Řízení uživatelských účtů s dotazem, zda chcete aplikaci Editor registru povolit provádět změny ve vašem zařízení. Vybrat Ano.

 4. Nyní by se měl zobrazit Editor registru Windows. Klikněte na Šíp vedle HKEY_LOCAL_MACHINE, umístěný v levém podokně nabídky, pro rozšíření jeho obsahu.

  snímek obrazovky editoru registru Windows 10

 5. Totéž proveďte pro následující složky a možnosti v tomto pořadí: SYSTÉM > CurrentControlSet > Řízení > Manažer relace > Správa paměti.

 6. Vybrat Předběžné načtení parametrů.

  snímek obrazovky editoru registru Windows 10

 7. Nyní by se měl na pravé straně rozhraní Editoru registru zobrazit seznam hodnot a jim odpovídajících nastavení. Dvojklik Povolit Superfetch.

 8. Vstupte 0 v Hodnotové údaje pole.

  snímek obrazovky vlastností registru Superfetch ve Windows 10

  Superfetch lze kdykoli znovu povolit změnou této hodnoty na 3.

 9. Vybrat OK.

 10. Vybrat Soubor > Výstup z nabídky Editoru registru. Superfetch by nyní měl být deaktivován.

Jiné způsoby, jak opravit problémy s vysokým využitím disku

Pokud jste Superfetch deaktivovali, ale stále máte problémy se zpomalením způsobeným vysokým využitím disku nebo jinými problémy souvisejícími se zdroji, může být na vině jedna nebo více z následujících věcí.

 • Sledování diagnostiky: Tato vestavěná funkce shromažďuje data o konfiguraci vašeho počítače a také o jakýchkoli problémech, se kterými se Windows může setkat, a odesílá je všem společnostem Microsoft, aby pomohla zlepšit budoucí verze operačního systému.
 • Indexování vyhledávání: Všechny soubory a složky uložené na pevném disku jsou systémem Windows indexovány, což usnadňuje a zrychluje hledání konkrétního titulu, typu nebo dokonce individuálního obsahu v souboru.
 • Tipy pro Windows: Při používání systému Windows si můžete všimnout, že se tipy nebo návrhy objevují na různých místech. Přestože jsou užitečné, pocházejí z aplikace, která neustále běží na pozadí a může využívat cenné zdroje.
 • Malware: Běžnou příčinou zpomalení a selhání PC, virů a dalších typů malwaru může být zmatek ve využití disku, cyklech CPU a dalších.