Skip to content

Jak zakázat úvodní obrazovku systému Windows XP pomocí programu MSConfig

6 de Říjen de 2021
system configuration utility noguiboot windows xp 5a81c23b6edd6500368d73bb

Logo systému Windows XP, které se zobrazí během procesu spouštění, se nazývá „úvodní obrazovka“. I když to může být hezké na pohled, když se Windows spouští, ve skutečnosti to nemá žádný účel a ve skutečnosti může váš počítač mírně zpomalit. Deaktivace této úvodní obrazovky může systému Windows pomoci spustit o něco rychleji.

Jak zakázat úvodní obrazovku systému Windows XP

Deaktivaci úvodní obrazovky systému Windows XP lze provést pomocí několika jednoduchých kroků uvedených níže pomocí nástroje pro konfiguraci systému (nazývaného také msconfig), který je integrován do systému Windows XP. Zde je návod, jak pomocí msconfig zakázat úvodní obrazovku systému Windows XP:

 1. Otevři Běh dialogové okno kliknutím na Start a pak Běh. Pokud nevidíte Běh možnost v nabídce Start, otevřete ji pomocí Klávesa Windows + R. kombinace klávesnice.

 2. Typ msconfig do vyhledávacího pole a poté stiskněte Vstupte klíč. Tento příkaz načte program System Configuration Utility. Neprovádějte žádné změny v Nástroj pro konfiguraci systému kromě těch, které jsme zde nastínili. Pokud tak učiníte, může dojít k vážným systémovým problémům, protože tento obslužný program ovládá řadu aktivit při spuštění, které se netýkají deaktivace úvodní obrazovky.

 3. Klikněte na BOOT.INI karta umístěná v horní části Nástroj pro konfiguraci systému okno.

 4. Zaškrtněte políčko vedle /NOGUIBOOT a klikněte OK. Tato možnost je ve spodní části okna nástroje pro konfiguraci systému v Možnosti spouštění sekce. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, které zaškrtávací políčko aktivujete; v souboru je několik možností Možnosti spouštění sekce. Ve skutečnosti byste si měli všimnout v textové oblasti v horní části Nástroj pro konfiguraci systému okno, které „/noguiboot“ je přidáno na konec spodního příkazu.

 5. Poté budete vyzváni, abyste buď Restartujte, který okamžitě restartuje PC, popř Ukončit bez restartu, které zavře okno a umožní vám restartovat počítač ručně později.

 6. Po restartu se počítač spustí v systému Windows XP bez zobrazení úvodní obrazovky. Výsledkem bude o něco rychlejší doba spouštění. Windows XP bude pokračovat v zavádění tímto způsobem až do Nástroj pro konfiguraci systému je nakonfigurován tak, aby se znovu normálně spustil.

Tipy a další informace

Při konfiguraci úvodní obrazovky systému Windows XP existují další možnosti.

Znovu povoleno během spouštění

Chcete-li během spouštění znovu povolit úvodní obrazovku systému Windows XP, postupujte podle výše uvedených pokynů a přejděte do nástroje pro konfiguraci systému, ale tentokrát zvolte Normální spuštění – načtěte všechny ovladače a služby zařízení přepínač v Všeobecné kartu a klikněte na OK.

Ukončete oznámení

Po spuštění systému Windows XP po změně nástroje pro konfiguraci systému se zobrazí výzva s oznámením, že jste změnili způsob spouštění systému Windows. Tuto zprávu můžete ukončit; je to jen následné oznámení, které vám říká, že byla provedena změna.

Otevřete Msconfig pomocí příkazového řádku

Pokud dáváte přednost použití příkazového řádku k otevření nástroje pro konfiguraci systému, můžete tak učinit pomocí spustit msconfig příkaz. Pokud nevíte, jak to udělat, podívejte se do našeho průvodce Jak otevřít příkazový řádek.

Pokročilá metoda: Použijte parametr /noguiboot

Pokročilou metodou deaktivace úvodní obrazovky systému Windows XP, která zajišťuje přesně stejnou věc jako výše uvedené kroky, je přidání souboru /noguiboot parametr do souboru boot.ini ručně. Na tomto snímku obrazovky vidíte, že je přidán na konec příkazu, i když používáte nástroj Nástroj pro konfiguraci systému:

Nástroj pro konfiguraci systému v systému Windows XP s povolenou možností NOGUIBOOT

 1. Chcete -li otevřít soubor boot.ini, otevřete soubor Systém aplet z ovládacího panelu a poté přejděte do Pokročilý na kartě Spuštění a obnovení sekce.

 2. Použijte Nastavení tlačítko a potom Upravit na další obrazovce otevřete soubor boot.ini. Výše uvedené kroky lze nahradit otevřením souboru boot.ini pomocí textového editoru. Soubor je umístěn v kořenovém adresáři souboru C řídit.

 3. Typ /noguiboot na samém konci posledního řádku deaktivujte úvodní obrazovku. Pokud například poslední řádek v souboru boot.ini zní „/noexecute = optin/fastdetect“, vložte „mezeru“ za „/fastdetect“ a poté zadejte „/noguiboot“. Konec řádku může vypadat nějak takto:

  /noexecute = optin /fastdetect /noguiboot

 4. Nakonec stačí uložit soubor INI a restartovat systém Windows XP, abyste zjistili, že se úvodní obrazovka již nezobrazuje. Chcete -li tento krok zvrátit, odeberte to, co jste právě přidali do souboru INI.