Skip to content

Jak zálohovat vaše IP bezpečnostní kamery do cloudu

11 de Srpen de 2021
185253643 56a6a5713df78cf7728f91b4 819cb1452761479db6d7b2c9509bfcc9

Co vědět

  • Zkontrolujte, zda kamera dokáže nahrávat video do cloudu prostřednictvím předplacené služby.
  • K ukládání videa použijte lokálně úložiště SD jako zálohu.

Tento článek vysvětluje důležitost zálohování záběrů z bezpečnostní kamery a poskytuje přehled několika způsobů, jak to provést.

Proč zálohovat bezpečnostní kamery

Plánujete instalaci bezpečnostních kamer IP, které budou nepřetržitě a bez mrknutí sledovat váš domov a majetek. Vše bude zaznamenáno na DVR nebo na pevný disk vašeho počítače. Prohlédli jste si všechny možné scénáře související s vloupáním, ale stále vás obtěžuje jeden scénář: Co se stane, když ti zlí ukradnou váš počítač nebo DVR, kde jsou uloženy všechny bezpečnostní záběry? Pokud si nenecháte poslat své záběry do služby off-site úložiště bezpečnostních kamer, pravděpodobně se dostanete do potoka, pokud vám zloděj ukradne počítač nebo DVR. IP bezpečnostní kamery nejsou novou technologií. Jsou stále oblíbenější a technologie jsou stále lepší a levnější. Výrobci kamer vyrábějí cenově dostupné kamery, z nichž některé, podobně jako Canary, nahrávají sledovací video do cloudu prostřednictvím předplacené služby. Většina IP kamer jsou samostatné jednotky s vestavěným serverem, který ke svému provozu nepotřebuje samostatný počítač. Některé modely přidávají úložiště na SD kartu pro lokální záznam videa jako zálohu nebo alternativu k řešení pro monitorování a nahrávání počítače. Pokud vaše kamery neobsahují možnost předplatného cloudového úložiště, můžete (a měli byste) zálohy zálohovat do cloudu sami.

Jak zálohovat fotoaparáty do cloudového úložiště

Prvním a nejtěžším úkolem pro zálohování vašich IP kamer do cloudového úložiště mimo web je nalezení poskytovatele služeb. Není jich mnoho, co by vyhovovalo domácímu nebo malému uživateli kanceláře. Několik služeb však vyniká, protože jedna z nich má bezplatnou možnost a druhá nabízí zcela integrované řešení, které obsahuje video v kvalitě HD.

Mangocam

Mangocam je australská společnost, která poskytuje cloudové úložiště pro záběry IP kamer. Jedna hezká věc na Mangocam je, že má bezplatnou možnost, která vám umožní uložit denní záběry (až 1 GB). Umožňuje také nastavit rozvrh pro záznam pouze požadovaných hodin a dnů. Služba podporuje většinu IP kamer. Placené možnosti Mangocam začínají na 6 dolarech měsíčně a poskytují celou řadu dalších funkcí, jako je záznam událostí detekovaných pohybem, více kamer, sedmidenní doba uchování videa (15 GB), stahování záběrů pomocí souboru ZIP, upozornění pomocí SMS a další. Nejdražší plán podporuje až osm kamer, pojme až měsíc záběrů (50 GB) a podporuje vyšší snímkovou frekvenci než ostatní plány.

Hnízdo

Nest nabízí plně integrované komplexní řešení pro domácí a firemní uživatele. S bezpečnostní kamerou Nest Cam Indoor připojenou k internetu získáte bezdrátovou HD IP bezpečnostní kameru od společnosti Nest, která je vybavena obousměrným zvukem a nočním viděním. Nest také ukládá záběry v hodnotě až sedm dní a nabízí detekci událostí, která označuje body zájmu na webové časové ose videa DVR. Nevýhodou obou řešení je, že spoléhají na vaše připojení k internetu, což vytváří hlavní bod selhání. To je jeden z důvodů, proč se lidé rozhodují pro nákup kamer s integrovaným úložištěm karty SD, které zaznamenává, i když dojde ke ztrátě připojení k serveru. Podobně některé kamery jsou vybaveny záložními bateriemi, takže mohou fungovat i po výpadku napájení. Kamera s integrovaným úložištěm karty SD lokálně zálohovaná na počítačový DVR s cloudovým úložištěm mimo web by měla zachytit padouchy téměř ve všech možných scénářích.