Skip to content

Jak zamknout hlavní panel ve Windows

9 de Září de 2021
GettyImages 591196787 5c4a186a46e0fb000178e5f3

Panel úloh systému Windows je ve výchozím nastavení umístěn ve spodní části obrazovky. Můžete jej přesunout na různá místa kliknutím a přetažením. Vzhledem k tomu, že je snadné se pohybovat náhodou, možná budete chtít zamknout hlavní panel Windows na místo. Pokud počítač používá více než jedna osoba, doporučujeme zamknout hlavní panel. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.

Co je hlavní panel systému Windows?

Hlavní panel systému Windows poskytuje rychlý přístup k často používaným aplikacím, důležitým systémovým nastavením a příchozím oznámením. Obsahuje také nabídku Start a vyhledávací pole systému Windows. Panel úloh systému Windows můžete přizpůsobit připínáním aplikací, změnou nastavení jazyka a dalšími.

Jak zamknout hlavní panel ve Windows 10, 8 a 7

Chcete-li zamknout nebo odemknout hlavní panel systému Windows, klepněte pravým tlačítkem na libovolné prázdné místo na hlavním panelu a vyberte Zamkněte hlavní panel. Pokud je hlavní panel zamčený, zobrazí se zatržítko. Pokud není zatržítko, vyberte Zamkněte hlavní panel jednou zamkněte a vyberte Zamkněte hlavní panel znovu odemknout.

Jak zamknout hlavní panel Windows z Nastavení

Hlavní panel můžete také zamknout na místě v nastavení systému Windows:

  1. Klikněte pravým tlačítkem na prázdné místo na hlavním panelu a poté vyberte Nastavení hlavního panelu (ve Windows 10) nebo Vlastnosti (ve Windows 7 a 8).

    Nastavení hlavního panelu v nabídce

  2. Přepněte přepínač pod Zamkněte hlavní panel na Na. Ve Windows 8 a 7 vyberte Hlavní panel kartu, poté vyberte Zamkněte hlavní panel zaškrtávací políčko.

    Přepněte zámek hlavního panelu