Skip to content

Jak zapnout nebo vypnout potvrzení o přečtení v zařízeních iPhone a Android

13 de Červenec de 2021
AndroidMessagesReadReceipts primary 18edd37c0ace48b08d67be78a23a0958

Co je třeba vědět

 • Chcete-li zapnout potvrzení o přečtení na iPhonu, přejděte na Nastavení > Zprávy.
 • V systému Android otevřete aplikaci Zprávy, klepněte na ikonu nabídky a vyberte Nastavení > Funkce chatu.
 • Potvrzení o přečtení nejsou u zpráv mezi uživateli iPhone a Android k dispozici.

Tento článek popisuje, jak spravovat potvrzení o přečtení ve vestavěných aplikacích pro zasílání zpráv na iOS a Android, a obsahuje rychlou studii o tom, jak fungují potvrzení o přečtení.

Spravujte potvrzení o přečtení ve zprávách Apple

Potvrzení o přečtení můžete v aplikaci Zprávy Apple povolit několika klepnutími. Můžete však odesílat a přijímat potvrzení o přečtení pouze od jiných vlastníků zařízení iPhone, kteří aplikaci také používají. Pokud si nejste jisti, kterou aplikaci vaši přátelé používají, otevřete s nimi konverzaci nebo zahajte novou. Zprávy z telefonů Android se zobrazují v jiné barvě než zprávy odesílané do iPhonů a iPadů.

 1. Otevřeno Nastavení.

 2. Přejděte dolů a klepněte na Zprávy.

 3. Zapnout Přečtěte si účtenky. Chcete-li funkci deaktivovat, vypněte ji.

Spravujte potvrzení o přečtení ve Zprávách Google

Povolení a zakázání potvrzení o přečtení v aplikaci Zprávy pro Android se trochu liší od Apple. Platí však stejná pravidla: můžete odesílat a přijímat potvrzení o přečtení pouze od jiných vlastníků systému Android, kteří aplikaci také používají. To, zda vaši přátelé používají stejnou aplikaci, můžete zjistit zahájením konverzace nebo otevřením stávající. Zprávy z iPhonů se zobrazují v jiné barvě než Android.

 1. Otevřete zprávy.

 2. Klepněte na ikonu nabídky se třemi tečkami.

 3. Vybrat Nastavení.

 4. Klepněte na Funkce chatu.

  Zapnutí potvrzení o přečtení ve Zprávách pro Android.

 5. Zapnout Odesílejte potvrzení o přečtení. Chcete-li funkci deaktivovat, opakujte tyto kroky a přepněte ji. Když je tato funkce zapnutá, vašim přátelům se pod zprávou zobrazí slovo Číst a časové razítko.

  Zapnutí a vypnutí potvrzení o přečtení ve Zprávách pro Android ..

Jak fungují potvrzení o přečtení na integrovaných aplikacích a aplikacích třetích stran

Potvrzení o přečtení fungují dvěma způsoby. Když je zapnete, příjemci, kteří používají stejný operační systém nebo aplikaci pro zasílání zpráv (například WhatsApp), uvidí, když si přečtete jejich zprávy. Pokud je vaši přátelé zapnou, uvidíte, kdy si vaši zprávu přečtou. Potvrzení o přečtení jsou pohodlnou funkcí, dokud nejsou. Mohou být frustrující, když jste příliš dlouho „ponecháni při čtení“, což znamená, že příjemce přečetl váš text a neodpověděl. Potvrzení o přečtení můžete vypnout, ale ne ostatní (i když to není na škodu se zeptat). Když vypnete potvrzení o přečtení v aplikaci WhatsApp a dalších aplikacích pro zasílání zpráv třetích stran, nebudete odesílat ani přijímat potvrzení, což může pomoci snížit stres z čekání na odpověď.