Skip to content

Jak zapomenout na síť v systému Windows 10

13 de Červenec de 2021
laptopcafeforgetnetwork 5c45986f46e0fb00013c1a3c

Pokud konflikty v síti Wi-Fi ztěžují připojení počítače, notebooku nebo tabletu se systémem Windows 10 k internetu, ruční vynucení, aby zařízení zapomnělo na několik z nich, může problém vyřešit a dostat vás online. Zde je vše, co potřebujete vědět o odebrání předchozích informací o připojení k internetu ze zařízení Windows 10. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10.

Jak zapomenout na síť v systému Windows 10

Když zařízení Windows 10 zapomenete na síť, v podstatě odstraní veškerou předchozí historii, kterou jste s tímto připojením měli, a vaše zařízení s ním bude zacházet jako se zcela novou sítí, kterou nikdy předtím nepoužíval. Zapomenutím internetového připojení smažete všechny základní přihlašovací údaje, které jsou s ním spojené, například uživatelské jméno a heslo Wi-Fi. Vymazáním síťového připojení neodstraníte žádná stahování, webovou historii, historii vyhledávání, rozšíření prohlížeče ani záložky. Tento typ informací by měl být odstraněn z aplikací Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Brave nebo jiného internetového prohlížeče, který používáte.

 1. Vybrat Okna klíč nebo Start otevřete nabídku Start.

  Screenshot nabídky Start systému Windows 10

 2. Vyberte ikonu ozubeného kola Nastavení a otevřete Nastavení. Nastavení můžete také otevřít přejetím prstem z pravé strany obrazovky na dotykovém zařízení a klepnutím na Všechna nastavení z Akčního centra.

  Screenshot obrazovky Nastavení v nabídce Start

 3. Vybrat Síť a internet v Nastavení systému Windows.

  Screenshot obrazovky Síť a internet v Nastavení systému Windows

 4. Vybrat Wi-Fi v levém podokně okna Síť a internet.

  Screenshot okna Síť a internet

 5. Vybrat Spravujte známé sítě.

  Screenshot okna Wi-Fi

 6. Ze seznamu sítí vyberte síť, kterou chcete odebrat.

  Screenshot Správa známých sítí

 7. Vybrat Zapomenout. Při odebírání připojení k internetu neexistuje žádný potvrzovací krok. Jakmile kliknete na Zapomenout, síť bude okamžitě odstraněna.

  Screenshot tlačítka Zapomenout v okně Správa známých sítí

 8. Toto síťové připojení bude odebráno ze zařízení Windows 10.

Alternativní způsoby otevření nastavení sítě a internetu v systému Windows 10

Zatímco poslední kroky spojené s odebráním sítě ze zařízení se systémem Windows 10 jsou stejné bez ohledu na to, jakou metodu používáte, existují alternativní způsoby, jak se dostat k výše uvedeným krokům nastavení sítě a internetu a Wi-Fi.

 • Alternativní metoda 1: Na hlavním panelu Windows 10, vodorovném pruhu ikon, který běží podél spodní části obrazovky, najděte ikonu Wi-Fi internetu a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Zkratka k Nastavení sítě a internetu objeví se. Kliknutím na toto tlačítko přejdete přímo na tuto stránku v aplikaci Nastavení.
 • Alternativní metoda 2: Kliknutím na ikonu Oznámení v pravém dolním rohu obrazovky otevřete Centrum akcí a klikněte pravým tlačítkem na ikonu připojení k internetu Wi-Fi. Klepněte na Jdi do nastavení přejdete přímo na stránku nastavení Wi-Fi systému Windows 10.
 • Alternativní metoda 3: Pokud má vaše zařízení s Windows 10 dotykovou obrazovku, jako je řada Surface, přejetím prstem z pravé strany obrazovky otevřete Centrum akcí a dlouhým stisknutím ikony Wi-Fi. Tím se aktivuje to samé Jdi do nastavení zástupce zmíněný v předchozí metodě. Klepnutím na něj přejdete na nastavení Wi-Fi zařízení.

Proč lidé čistí své sítě v systému Windows 10

I když neexistují žádné zásadní důvody k vymazání seznamu bezdrátových sítí v zařízení Windows 10, existuje několik situací, které mohou lidi vyzvat k odebrání sítě nebo dvou.

 • Dochází ke konfliktům v síti. Někdy, pokud jste se dříve připojili k několika internetovým připojením Wi-Fi ve stejné oblasti, může se vaše zařízení se systémem Windows 10 připojovat ke špatné síti. Například pokud se váš notebook i nadále připojuje k Wi-Fi z kavárny přes silnici namísto rychlejšího a bezpečnějšího ve vašem bytě, takže Windows 10 zapomene, že síť kavárny by měla problém vyřešit.
 • Chystáte se někomu půjčit své zařízení. Pokud si někdo jiný na chvíli plánuje zapůjčit váš počítač se systémem Windows 10, může být dobrý nápad vymazat historii bezdrátové sítě a zabránit mu v přístupu na váš internet. To může být obzvláště užitečné, pokud například půjčíte zařízení některému z vašich dětí, aby si udělalo domácí úkoly, a nechcete, aby je lákalo Twitch, YouTube, Mixer, Facebook nebo jiné online služby.