Skip to content

Jak získat AirPlay ve Windows

6 de Srpen de 2021
where to get airplay for windows 2000736 ff3cd18ca0c243b9ba903ccf063b290e

Co vědět

 • iTunes je nejjednodušší cesta. Nainstalujte si iTunes a můžete se připojit k dalším zařízením AirPlay přes Wi-Fi.
 • TuneBlade a Airfoil jsou skvělé možnosti pro streamování videa pomocí AirPlay.
 • Pro zrcadlení obrazovky vyzkoušejte AirMyPC, AirParrot, AirServer nebo X-Mirage.

Tento článek vysvětluje, jak používat Apple AirPlay v systému Windows pomocí několika aplikací třetích stran. Zkontrolujte jednotlivé softwarové požadavky a ujistěte se, že jsou kompatibilní s vaší verzí systému Windows.

Streamování AirPlay z iTunes na Windows

Základní streamování zvuku AirPlay je integrováno do verze iTunes pro Windows. Jednoduše nainstalujte iTunes do počítače a připojte se k síti Wi-Fi hostující zařízení a poté můžete odesílat hudbu z počítače do kompatibilních zvukových zařízení.

Streamujte jakákoli média přes AirPlay v systému Windows

Streamování bez zvuku přes AirPlay vyžaduje Mac. Média můžete streamovat prakticky z jakéhokoli programu, včetně těch, které nepodporují AirPlay, protože funkce jsou součástí operačního systému macOS. Pokud například používáte stolní verzi hudební aplikace, která nepodporuje AirPlay, můžete pomocí systému macOS odesílat hudbu do bezdrátových reproduktorů. Tato metoda nebude fungovat pro uživatele PC, protože AirPlay v systému Windows existuje pouze jako součást iTunes, odděleně od operačního systému. Pomoci může dvojice programů:

 • TuneBlade je zdarma k použití v operačních systémech s otevřeným zdrojovým kódem, ale je možné jej zakoupit pro Windows.
 • Airfoil pro Windows nabízí bezplatnou zkušební verzi, kterou můžete použít, než se rozhodnete upgradovat na plnou placenou edici.

Stáhněte si profil křídla pro Windows

Zrcadlení AirPlay ve Windows s extra softwarem

Zrcadlení AirPlay vám umožňuje pomocí Apple TV ukázat na HDTV cokoli, co je na obrazovce vašeho zařízení Mac nebo iOS. Tato metoda je další funkcí na úrovni operačního systému, která není k dispozici jako součást systému Windows, ale můžete ji přidat pomocí těchto programů:

 • AirMyPC vám umožňuje použít AirPlay k zrcadlení na Apple TV nebo Chromecast. Doplňkový software pro Windows umožňuje používat zrcadlenou obrazovku jako virtuální tabuli.
 • AirParrot umožňuje zrcadlení na Apple TV a Chromecast. Také vám umožňuje zrcadlit jeden program na Apple TV, zatímco na vašem PC ukazuje něco jiného, ​​což na počítačích Mac není možné.
 • AirServer je výkonný nástroj určený pro pedagogy, který umožňuje počítači přijímat video přes AirPlay. Dodává se s bezplatnou zkušební verzí.
 • X-Mirage podporuje AirPlay Mirroring na jakýkoli Mac nebo PC a přidává možnost zaznamenávat, co je na obrazovce, stejně jako zvuk. Umožňuje také zrcadlit více než jedno zařízení najednou na stejnou obrazovku. Není kompatibilní s Apple TV.

Zkušební verze AirServeru na PC s Windows 10

Přijímač AirPlay ve Windows

Další funkcí AirPlay pouze pro Mac je schopnost počítačů přijímat streamy AirPlay z jiných zařízení, takže počítače Mac s nejnovějšími verzemi macOS mohou v zásadě fungovat jako Apple TV. Několik samostatných programů poskytne vašemu počítači se systémem Windows stejnou schopnost:

 • AirPlay Client pro Windows Media Center je bezplatný program, který vyžaduje Bonjour, který je součástí iTunes ve Windows.
 • LonelyScreen je bezplatný program, který podporuje příjem i záznam obsahu přes AirPlay.
 • Shairport4w je open-source projekt dostupný ke stažení zdarma.

Klient AirPlay pro Windows Media Server