Skip to content

Jak získat příkazový blok v Minecraftu

7 de Červenec de 2021
Screenshot1 f29e8bbf15314c1a939cc8418d04b259

Minecraft Vypadá to jako hra s téměř nekonečnými možnostmi a ještě více z nich otevřete pomocí Command Blocks. Naučte se, kdy a jak můžete tyto šikovné malé předměty získat a co mohou udělat pro vaše kreativní světy.

Jak získat příkazové bloky

V systému nelze příkazové bloky vytvořit ani najít běžnými prostředky Minecraft. Najdou se pouze pomocí příkazů Cheat, a proto se používají pouze ve vlastních kreativních světech. Postup přidání jednoho do inventáře:

  1. Cheaty jsou ve kreativním světě ve výchozím nastavení povoleny. Abyste se ujistili, že jsou povoleni, podívejte se před připojením ke světu na informace na stránce Vybrat svět. Pokud jsou povoleny, uvidíte slovo „Cheaty“. Světy přežití mají vypnuté Cheaty. Příkazové bloky jsou k dispozici pouze ve Kreativních světech.

  2. Ujistěte se, že máte ve svém inventáři volné místo. Cheat způsobí, že se příkazový blok objeví, pouze pokud pro něj máte ve svém inventáři volné místo.

  3. Otevřete okno chatu pomocí tlačítka Chat nebo Command.

  4. Pokud jste stiskli Povídat si tlačítko, zadejte následující příkaz: / give command_block

    type = „code“> Pokud jste otevřeli dialogové okno pomocí klávesy Command, lomítko na začátku bude zadáno automaticky.

  5. Příkazový blok se objeví na prvním volném místě ve vašem inventáři.

Co může příkazový blok dělat?

V zásadě může příkazový blok spustit prakticky neomezené množství věcí Minecraft. Jakmile je blok umístěn a napájen pomocí obvodů Redstone, stiskněte klávesu Použít položku, když jste otočeni k bloku, abyste otevřeli nové dialogové okno. Poté budete moci zadat nový příkaz, který se spustí při každé aktivaci příkazového bloku. Vzhledem k tomu, že příkazové bloky jsou podvodníky, umožňují vám spouštět všechny příkazy nepřístupné během běžné hry.

Jakmile je příkazový blok umístěn, budete muset nastavit nějaký způsob jeho aktivace, ať už je to přítlačná deska, páka nebo spínač. Pokaždé, když je spuštěno, provede jakýkoli příkaz, který jste přidali do příkazového bloku. Jakmile začnete trénovat a pochopíte, jak používat příkazové bloky, budete moci povolit příkazový blok pro napájení dalších připojených příkazových bloků, čímž zahájíte řetězové reakce pro všechny druhy složitých systémů. Bavte se!