Skip to content

Jak získat Wii online (bezdrátové nebo kabelové)

18 de Srpen de 2021
wii 5b2a94e83418c6003687ab0d

Abyste mohli Wii dostat online, musíte nejprve mít vysokorychlostní připojení k internetu. Pro bezdrátové připojení, budete muset mít přístupový bod bezdrátové sítě, neboli bezdrátový rozbočovač. Wii funguje s většinou standardních bezdrátových rozbočovačů. Pro drátové připojení, budete potřebovat ethernetový adaptér. Použili jsme Nyko’s Net Connect. Připojte jej k jednomu z USB portů Wii. Porty USB jsou dva malé obdélníkové sloty v zadní části Wii. Budete také potřebovat ethernetový kabel vedený buď z vašeho modemu, nebo z ethernetového širokopásmového routeru připojeného k modemu.

Otevřete nastavení internetu Wii

V hlavní nabídce klikněte na Možnosti Wii (kruh s nápisem „Wii“ umístěný v dolním levém rohu). Klikněte Nastavení Wii

Kliknutím na šipku na pravé straně se přesunete na druhou stránku nastavení Wii. Klikněte na Internet. Klikněte na Nastavení připojení

Můžete mít nastavena až 3 připojení, ale většina lidí bude potřebovat pouze jedno. Klikněte na Připojení 1. Pokud používáte bezdrátovou síť, klikněte na Bezdrátové připojení. Pokud používáte USB ethernetový adaptér, klikněte na Drátové připojení. Klikněte dobře aby Wii zahájilo test připojení.

Najděte bezdrátový přístupový bod

Klikněte Vyhledejte přístupový bod. (Chcete-li získat informace o další možnosti, použijte ukončený Nintendo Wi-Fi USB konektor Nintendo na webu Nintendo. Wii stráví několik sekund hledáním přístupových bodů. Když vám řekne, abyste si vybrali přístupový bod, ke kterému se chcete připojit, klikněte na OK. (Pokud nenajde žádné přístupové body, musíte zjistit, co je s vaší bezdrátovou sítí špatně.) Nyní budete mít seznam bezdrátových přístupových bodů, na které můžete přejít. V seznamu se zobrazí název přístupový bod, jeho stav zabezpečení indikovaný visacím zámkem) a sílu signálu. Pokud je visací zámek odemčený a síla signálu je dobrá, můžete toto připojení skutečně použít, i když není vaše, ačkoli někteří lidé považují za nesprávné krást šířku pásma ostatním tímto způsobem. Váš přístupový bod bude mít buď název, který jste mu zadali, nebo výchozí obecný název (některé se například nazývají WLAN). Klikněte na požadované připojení. Pokud se jedná o zabezpečené připojení, budete požádáni o zadání hesla. Poté budete muset kliknout OK několikrát se dostanete na obrazovku, kde je testováno vaše připojení.

Podívejte se, jestli to funguje

Počkejte chvíli, než Wii otestuje vaše připojení. Pokud je test úspěšný, budete pravděpodobně dotázáni, zda chcete provést aktualizaci systému Wii. Pokud na Wii nemáte aplikace homebrew, pravděpodobně budete chtít pokračovat v aktualizaci, ale pokud chcete, můžete říci ne. V tuto chvíli jste připojeni a můžete hrát online hry, nakupovat hry v internetovém obchodě (jako World of Goo nebo dokonce surfovat po World Wide Web).