Skip to content

Jak zkopírovat šablonu PowerPoint Design do jiné prezentace

7 de Červenec de 2021
notebook 2386034 1920 5c0462bcc9e77c0001a575a0

Co je třeba vědět

 • Ve zdrojové prezentaci vyberte Pohled > Slide Master. V Skluzavka v podokně klepněte pravým tlačítkem na ikonu Slide Master a vyberte kopírovat.
 • Jít do Pohled > Přepněte Windows a vyberte druhou prezentaci. Jít do Pohled > Slide Master. Klepněte pravým tlačítkem na ikonu Skluzavka podokno a vyberte Vložit.
 • Vybrat Použijte cílové téma (udržuje barvy, písma a efekty) nebo Zachovat formátování zdroje (kopíruje barvy, písma, efekty zdroje).

Tento článek vysvětluje, jak zkopírovat šablonu návrhu aplikace PowerPoint do jiné prezentace. Pokyny platí pro PowerPoint 2019, PowerPoint 2016, PowerPoint 2013 a PowerPoint pro Microsoft 365.

Jak zkopírovat šablonu návrhu prezentace

Kopírovat šablonu návrhu z prezentace je často rychlejší než ji najít v seznamu šablon PowerPointu.

 1. Jít do Pohled v prezentaci obsahující šablonu návrhu, kterou chcete zkopírovat a vybrat Slide Master.

 2. Klepněte pravým tlačítkem na ikonu Slide Master v panelu Prezentace na levé straně obrazovky a vyberte kopírovat. Předloha snímků je velká miniatura v horní části podokna snímků. Některé prezentace obsahují více než jednu předlohu snímků.

  Zkopírujte hlavní snímek v aplikaci PowerPoint

 3. Jít do Pohled, vyberte Přepněte Windowsa vyberte prezentaci, do které chcete vložit předlohu snímků. Pokud v tomto seznamu nevidíte jinou prezentaci aplikace PowerPoint, znamená to, že druhý soubor není otevřený. Otevřete jej hned a vraťte se k tomuto kroku a vyberte jej ze seznamu.

  Přepněte Windows v PowerPointu

 4. Ve druhé prezentaci přejděte na Pohled a vyberte Slide Master otevřít Slide Master.

  Slide Master ve druhé prezentaci PowerPointu

 5. Chcete-li vložit předlohu snímků z jiné prezentace, klikněte pravým tlačítkem na podokno snímků vlevo, vyberte Vložita proveďte jednu z následujících akcí:

  • Vybrat Použijte cílové téma zachovat barvy motivu, písma a efekty prezentace, kterou vkládáte.
  • Vybrat Zachovat formátování zdroje zkopírujte barvy motivu, písma a efekty šablony, ze které kopírujete.
 6. Vybrat Zavřít hlavní pohled.

Změny provedené na jednotlivých snímcích v původní prezentaci, například styly písem, nemění šablonu návrhu této prezentace. Grafické objekty nebo změny písma přidané k jednotlivým snímkům se proto nekopírují do nové prezentace.