Skip to content

Jak změnit přihlašovací obrazovku systému Windows 10

12 de Červenec de 2021
win10timeline 5b0a410a1d64040037f6b391 256a8c382cab44739011bacf9ead0d8c

Přihlašovací obrazovka systému Windows 10, často označovaná jako přihlašovací obrazovka, je obrazovka, která se zobrazí po uzamčení obrazovky, když zapnete zařízení se systémem Windows 10 a přejedete prstem nahoru po obrazovce nebo stisknete klávesu na klávesnici. Zatímco většina lidí uvidí přihlašovací obrazovku systému Windows 10 pouze na několik sekund, když buď zadají své heslo, nebo se přihlásí pomocí Windows Hello, mnoho z nich nakonec zjistí, že chtějí změnit výchozí obrázek pozadí loga Windows na něco víc osobní. Tady je způsob, jak změnit obrázek na pozadí na přihlašovací / přihlašovací obrazovce Windows 10.

Časová osa Windows je výkonná funkce Windows 10, kterou byste měli používat.

Jak změnit přihlašovací obrázek systému Windows 10

Změna obrazu přihlašovací obrazovky je velmi přímočará, což uživatelům umožňuje toto nastavení změnit rychle a podle potřeby.

  1. lis Vyhrajte + já otevřete Nastavení systému Windows a vyberte Personalizace.

    personalizace oken

  2. Vybrat Uzamknout obrazovku v nabídce na levé straně obrazovky. Většina nastavení na této stránce slouží k přizpůsobení obrázku na pozadí uzamčené obrazovky, což je obrazovka, která se zobrazí při prvním zapnutí zařízení Windows 10, ale než se zobrazí přihlašovací / přihlašovací obrazovka. Přejděte dolů do dolní části této stránky a uvidíte možnost Zobrazit na přihlašovací obrazovce obrázek na pozadí uzamčené obrazovky. Přepnutím přepínače vedle této možnosti zkopírujete vlastní obrázek uzamčené obrazovky na přihlašovací obrazovku. Toto nastavení přepíše výchozí obrázek loga Windows 10 přizpůsobeným obrázkem uzamčené obrazovky.

    zobrazit zamykací obrazovku

Možnosti obrázku zámku a přihlašovací obrazovky Windows 10

Jakmile povolíte nastavení, které propojuje přihlašovací / přihlašovací obrazovku a obrázky na pozadí uzamčené obrazovky, můžete obrázek upravit na stejné obrazovce nastavení pomocí jedné ze tří možností z Pozadí rozevírací nabídka.

  • Reflektor Windows: Pokud zvolíte toto, bude se každý den zobrazovat náhodný vysoce kvalitní obrázek pořízený vyhledávačem Bing.
  • Obrázek: Tato možnost vám umožní procházet v počítači vlastní obrázek, který lze použít jako zamykací a přihlašovací obrázek.
  • Prezentace: Tato poslední možnost způsobí, že vaše zamykací a přihlašovací obrazovky náhodně vyberou obrázek jako obrázek na pozadí ze složky, kterou si vyberete. Po povolení a výběru složky se ze složky vybere nový obrázek při každém zapnutí zařízení Windows 10. Čím vyšší je rozlišení obrázků, tím lépe budou vypadat.

Mohu odlišit zamykací obrazovku a přihlašovací obrazovku?

Neexistuje žádný oficiální způsob, jak vytvořit samostatné obrázky na pozadí pro zamykací a přihlašovací obrazovky systému Windows 10. Několik neoficiálních aplikací tuto funkci v minulosti povolilo, ale díky aktualizacím systému Windows 10 byly zbytečné.

Musím změnit pozadí přihlášení do Windows 10?

Nemusíte měnit obrázek přihlašovací obrazovky Windows 10; výchozí pozadí loga Windows bude pro většinu lidí fungovat dobře. Přizpůsobení obrázku na pozadí na přihlašovací obrazovce je čistě kosmetická změna a vůbec neovlivní fungování vašeho zařízení Windows 10.