Skip to content

Jak změnit velikost tisku digitální fotografie

12 de Červenec de 2021
3123470876 f919156d62 o 58fc8d893df78ca15966ebbb

Co je třeba vědět

  • Otevřete obrázek v softwaru pro úpravu fotografií podle vašeho výběru. Podívejte se na Velikost obrázku, Změnit velikost, Velikost tiskunebo Převzorkování příkaz.
  • Použijte a Převzorkování příkaz ke změně velikosti obrazu bez ztráty kvality.
  • Použijte a Zachovat poměr stran nebo Omezit proporce příkaz, aby nedošlo k roztažení nebo zkreslení obrazu.

Můžete změnit velikost tisku digitálních fotografií, obvykle s malou nebo žádnou ztrátou kvality. Zde je stručný přehled, jak změnit velikost obrázku bez ohledu na software, který používáte.

Jak změnit velikost obrázku

Mnoho digitálních fotografií se otevře ve vašem softwaru pro úpravu fotografií s rozlišením 72 pixelů na palec, protože váš digitální fotoaparát neukládá informace o rozlišení, když ukládá fotografii, nebo software, který používáte, nedokáže přečíst informace o integrovaném rozlišení. I když váš software čte informace o rozlišení, vložené rozlišení nemusí být to, co opravdu chcete. Vyhledejte ve svém softwaru pro úpravu fotografií soubor Velikost obrázku, Změnit velikost, Velikost tiskunebo Převzorkování příkaz. Když použijete tento příkaz, zobrazí se dialogové okno, kde můžete změnit rozměry pixelů, velikost tisku a rozlišení.

Jak změnit velikost obrázku bez ztráty kvality

Změna velikosti tisku bez ztráta kvality, měli byste v tomto dialogovém okně vyhledat možnost „převzorkování“ a ujistit se, že je zakázána. Převzorkování efektivně přidává pixely na základě průměrování nejbližšího pixelu, takže výsledný produkt bude mít tendenci vypadat o něco méně ostře.

Jak omezit proporce obrazu

Chcete-li změnit velikost tisku bez roztažení nebo zkreslení, vyhledejte a Omezit proporce nebo Zachovat poměr stran možnost a povolil ji.

Rastr vs. vektor

Obrázky přicházejí ve dvou širokých variantách: rastr (také nazývaný bitmapa) a vektor. Rastrové obrázky se skládají z pixelů; změna velikosti rastrového obrázku ovlivní jeho kvalitu. Vektorový obrázek, který je společný s logy, grafy a čárovou grafikou, sestává z pokynů pro překreslení obrázku. Vektorové obrázky se dokonale přizpůsobí jakékoli dimenzi, ale fotografie nelze efektivně vektorizovat. Se změnou velikosti rastrových obrázků můžete jít jen tak daleko, aniž byste ztratili kvalitu. Foukání fotografie o rozměrech 3 x 5 palců na billboard je bláznivá věc.

Volba rozlišení obrazu

Když je možnost převzorkování zakázána a je povolena možnost omezit proporce, změna rozlišení změní velikost tisku a velikost tisku změní rozlišení vyjádřené v pixelech na palec. Se zvětšením velikosti tisku se hodnota ppi zmenší. Pokud víte, jakou velikost chcete vytisknout, zadejte rozměry pro velikost tisku.

  • Pokud se hodnota ppi změní na 140 nebo méně, získáte při této velikosti nekvalitní tisk.
  • Pokud se hodnota ppi změní na 141-200, získáte tisk v přijatelné kvalitě při této velikosti.
  • Pokud se hodnota ppi změní na 201 nebo vyšší, získáte vysoce kvalitní tisk v této velikosti.

Převzorkování obrázku

Pokud nemáte dostatek pixelů k získání přijatelného nebo vysoce kvalitního tisku, budete muset pixely přidat převzorkováním. Přidání pixelů však nepřidá vašemu obrazu kvalitu a obvykle bude mít za následek měkký nebo rozmazaný tisk. Převzorkování o malé množství je obecně přijatelné, ale pokud potřebujete zvětšit velikost o více než 30 procent, měli byste se podívat na jiné metody zvýšení rozlišení obrazu.