Skip to content

Jak změnit výchozí jazyky v prohlížeči Mozilla Firefox

10 de Srpen de 2021
GettyImages 172628259 583cd28f5f9b58d5b1f568dd

Co vědět

 • Jídelní lístek > Možnosti > Všeobecné > Jazyk a vzhled > Jazyk > Nastavit alternativy > Vyberte jazyk, který chcete přidat > a vyberte si.
 • Zkratka do nabídky předvoleb: Zadejte o: preference ve vyhledávacím panelu.
 • lis OK pro potvrzení volby jazyka.

Tento článek popisuje, jak změnit výchozí jazyk v prohlížeči Mozilla Firefox na kterýkoli z více než 240, které prohlížeč podporuje.

Jak určit preferované jazyky ve Firefoxu

Nastavení a úpravu seznamu preferovaných jazyků Firefoxu lze provést rychle. Viz níže uvedené kroky:

 1. Ve Firefoxu vyberte Jídelní lístek ikonu (tři vodorovné pruhy) v pravém horním rohu. Můžete také psát o: preference do adresního řádku Firefoxu.

 2. Vybrat Možnosti.

  Nabídka Více ve Firefoxu se zvýrazněnými možnostmi

 3. v Všeobecné předvolby, přejděte dolů na Jazyk a vzhled sekce. Pod Jazyk podnadpis, měli byste vidět svůj výchozí jazyk. Vybrat Nastavit alternativy.

  Možnost „Nastavit alternativy“

 4. Vybrat Vyberte jazyk, který chcete přidat rozevírací nabídka.

  Tlačítko „Vyberte jazyk, který chcete přidat“

 5. Procházejte seznamem abecedních jazyků a vyberte požadovaný jazyk. Chcete -li jej přesunout do aktivního seznamu, vyberte Přidat.

  Tlačítko Přidat

 6. Až budete se změnami spokojeni, vyberte OK pro návrat do předvoleb Firefoxu. Až tam budete, zavřete kartu nebo zadejte adresu URL a pokračujte v relaci procházení.

Váš nový jazyk je přidán do seznamu předvoleb. Ve výchozím nastavení je nový jazyk na začátku seznamu. Chcete -li změnit jeho pořadí, použijte Posunout nahoru a Posunout dolů odpovídajícím způsobem tlačítka. Chcete -li odstranit konkrétní jazyk z upřednostňovaného seznamu, vyberte jej a vyberte Odstranit. Firefox při procházení zobrazuje jako výchozí jazyk. Alternativní jazyky se v případě potřeby zobrazí v pořadí, v jakém jsou uvedeny v tomto seznamu. Ne všechny webové stránky jsou k dispozici ve všech jazycích.