Skip to content

Jak znovu otevřít zavřené karty Safari a Windows a přistupovat k minulé historii

15 de Srpen de 2021
GettyImages 124203262 6575eb8e67684b9396911f36302f7dfa

Práce s kartami v Safari může být pohodlná a zajistí vám pořádek. Pokud omylem zavřete kartu, kterou používáte, nemusíte otevírat další novou kartu a znovu zadávat adresu URL. Safari si pamatuje právě zavřenou kartu a pomocí výletu do nabídky Safari nebo rychlého příkazu z klávesnice můžete ztracenou kartu znovu otevřít. Pokyny v tomto článku platí pro Safari 10 a novější.

Jak zrušit zavřenou kartu v Safari

Ztracenou kartu můžete otevřít čtyřmi způsoby. První je buď vybrat Zrušit zavření karty z Upravit nebo stiskněte Command+Z na vaší klávesnici.

Opakovaným použitím příkazu můžete obnovit více zavřených karet. Dalším způsobem, jak znovu zavřít zavřenou stránku, je kliknout a podržet znaménko plus zcela vpravo na liště Záložky. Obvykle kliknutím na toto tlačítko otevřete novou kartu, ale podržením otevřete nabídku se seznamem těch, které jste nedávno zavřeli. Vyberte ten, který chcete znovu otevřít.

Plus přihlášení na liště v Safari

Třetím způsobem je výběr Znovu otevřít poslední zavřenou kartu pod Dějiny nabídku nebo stiskněte Shift+Command+T na vaší klávesnici.

Nabídka Historie Safari se zvýrazněnou Znovu otevřít poslední zavřenou kartu

Nakonec pod seznamem můžete najít seznam karet, které jste nedávno zavřeli Dějiny Jídelní lístek. Přejet myší Nedávno zavřeno zobrazte seznam stránek, které můžete znovu otevřít, a poté klikněte na stránku, kterou chcete obnovit.

Nabídka Historie Safari se zvýrazněným Nedávno zavřeno

Obnovení zavřených oken

Pokud zavřete okno Safari, můžete jej znovu otevřít, stejně jako můžete znovu otevřít zavřenou kartu, ale příkaz je v jiné nabídce. Vybrat Znovu otevřete poslední zavřené okno pod Dějiny nebo stiskněte Shift+Command+T na vaší klávesnici.

Historie Safari enu se zvýrazněným Znovu otevřít poslední zavřené okno

Příkazy Znovu otevřít naposledy zavřené okno a Znovu otevřít naposledy zavřenou kartu sdílejí stejné místo v nabídce Historie a klávesové zkratce. To, co vidíte, závisí na tom, který jste naposledy zavřeli.

Znovu otevřete Safari Safari z poslední relace

Kromě toho, že můžete znovu otevřít zavřená okna a karty Safari, můžete také otevřít všechna okna Safari, která byla otevřena při posledním ukončení Safari. Safari, stejně jako všechny aplikace Apple, může využívat funkci Resume OS X, která byla představena s OS X Lion. Obnovit uloží stav všech otevřených oken aplikace, v tomto případě jakéhokoli otevřeného okna Safari. Myšlenka je taková, že při příštím spuštění Safari můžete pokračovat přesně tam, kde jste skončili. Z Dějiny nabídku, vyberte Znovu otevřete všechna okna od poslední relace.

Nabídka Historie Safari se zvýrazněným otevřením všech oken z poslední relace