Skip to content

Jak zobrazit zdrojový kód webové stránky

19 de Červenec de 2021
GettyImages 465458409 59c6ba7422fa3a00112ce793

Ačkoli webové prohlížeče interpretují soubory jazyka Hypertext Markup Language a kaskádové šablony stylů, díky nimž se web jeví tak, jak vypadá, klávesová zkratka nebo vylepšení adresy URL přinutí prohlížeče, aby na nové kartě nebo v okně nezobrazovaly vykreslenou webovou stránku, ale zdrojový kód této stránky. . Ačkoli většina lidí málokdy potřebuje prozkoumat zdrojový kód, vývojáři používají tuto perspektivu k řešení nekonzistencí rozložení nebo k opravě chyb na webu.

Jak zobrazit zdroj v prohlížeči na ploše

Pro všechny hlavní stolní prohlížeče – Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera, Vivaldi – stiskněte Ctrl + U otevřete novou kartu, která zobrazuje nezpracovaný kód HTML stránky, na které se nacházíte. Na počítači Mac stiskněte Cmd + Option + U nebo Cmd + U ve Firefoxu.

zdrojový kód webu

Alternativně všechny stolní prohlížeče podporují vylepšení specifická pro URL. Připravte text zdroj zobrazení: na adresu URL k otevření stránky v režimu Zdroj. Zadejte například zdroj zobrazení: https: //www.zivotdivny.com pro zobrazení zdrojového kódu za hlavní vstupní stránkou zivotdivny. Preferujete myš nebo potřebujete vyladit HTML za běhu? Všechny hlavní prohlížeče podporují a Zobrazit zdroj příkaz někde v jeho struktuře nabídky a také podporují režim pro vývojáře (pojmenovaný různými věcmi a spuštěný různými způsoby), který umožňuje vyladění způsobu provádění stránky v reálném čase na základě změn provedených v rozhraní pro vývojáře.

 

Jak zobrazit zdroj ve výchozím mobilním prohlížeči

Skladový prohlížeč Android umožňuje zdroj zobrazení: Vylepšení adresy URL. V systému iOS však základní aplikace Safari tuto funkci nepodporuje. Na platformě Apple budete muset spustit jiný prohlížeč nebo aplikaci pro prohlížení zdrojového kódu z App Store. Jednotlivé mobilní prohlížeče, které jste nainstalovali z obchodu s aplikacemi vaší platformy, se chovají odlišně. Konkrétní postupy najdete v dokumentaci prohlížeče.