Skip to content

Jak zrychlit Wi-Fi

15 de Srpen de 2021
how to make your wi fi faster 50724851 9e701f3ac3a84e9283161e4ecbee8697

Co vědět

 • Nejrychlejší způsob, jak zrychlit síť Wi-Fi, je přesunout router na centrální, nerušené místo.
 • Přepínejte mezi kanály 1, 6 a 11 a najděte ten, který není přetížený.
 • Stále žádné zlepšení? Pokud přestěhování routeru nebo přepínání kanálů nefunguje, pořiďte si prodlužovač dosahu.

Tento článek vysvětluje, jak přemístit směrovač, změnit kanál směrovače a nainstalovat extender Wi-Fi pro zrychlení domácí bezdrátové sítě.

Zrychlete situaci přemístěním routeru

Zní to až příliš jednoduše, než aby to byla pravda, ale umístění vašeho routeru může znamenat rozdíl mezi rychlým Wi-Fi a mizerným Wi-Fi. Zvažte kvalitu signálu a jak těžké je dosáhnout zařízení vyžadujících přístup k Wi-Fi. Směrovač vždy umístěte na nerušené místo. Pokud je router například v uzavřené skříni, v rohu místnosti nebo několik stěn mimo váš počítač, signál bude okamžitě degradován, i když je v centrálním umístění. Zde je návod, jak přemístit router:

 1. Odpojte router od jeho aktuálního umístění.

 2. Přesunutím routeru do centrálního umístění zlepšíte signál Wi-Fi. Jako dlouhodobější řešení použijte dočasné vedení, abyste zjistili, zda to pomůže, než provedete úklid kabelů.

 3. Zapněte router a poté se pomocí smartphonu, tabletu nebo notebooku přesouvejte z místnosti do místnosti, abyste na zařízení viděli počet pruhů Wi-Fi. Pokud se zlepšily, je vaše připojení lepší než dříve a z nového umístění byste měli udělat trvalejší řešení. Dalším užitečným způsobem zesílení signálu je umístění routeru na vyvýšené místo. Směrovače obvykle šíří svůj signál směrem dolů, takže je nejlepší, když je zařízení nejprve na vyvýšeném povrchu.

Získejte rychlejší Wi-Fi změnou kanálu na routeru

Směrovače rozdělují signál Wi-Fi na různé kanály. Ve výchozím nastavení obvykle vybírají to, co je považováno za nejlepší a nejoblíbenější možnost, ale to může být nevýhoda. Pokud vaši sousedé také používají svou Wi-Fi na stejném kanálu, kanál se může přetížit a věci se začínají zpomalovat. Některé novější a pokročilejší routery automaticky zvolí nejméně přeplněný kanál. V příručce k routeru zjistěte, zda to váš router již dělá. Než začnete, možná budete chtít provést test rychlosti internetu, abyste před provedením níže uvedených akcí zjistili, kde začínáte.

 1. Na routeru se přihlaste na stránku správy routeru a vyhledejte něco, co odkazuje na bezdrátové kanály.

 2. Routery 2,4 GHz obvykle používají kanály 1, 6 a 11. Před příslušnou změnou můžete pomocí analyzátoru zjistit, zda jsou tyto kanály přetížené.

 3. Některé směrovače nabízejí dvoupásmovou technologii, kde si můžete také vybrat použití 5GHz spektra, které se často používá méně často, takže bývá rychlejší než 2,4 GHz. Frekvence 5 GHz je náchylnější k fyzickým objektům, které ji zpomalují. Frekvenci 5 GHz používejte pouze tehdy, pokud má váš směrovač volnou cestu ke všem vašim zařízením.

 4. Jakmile změníte kanály nebo spektrum, zkontrolujte pomocí webu pro testování rychlosti internetu, zda se vaše připojení skutečně zlepšilo.

Vylepšete signál pomocí prodlužovače dosahu

Všimli jste si, jak umístění vašeho routeru zásadně ovlivňuje rychlost připojení vašeho Wi-Fi? Pokud není možné směrovač snadno přesunout nebo je váš domov stále příliš velký, můžete rozšířit pokrytí ve svém domě pomocí prodlužovače dosahu. Rozsah Wi-Fi je klíčovou součástí pro hladší fungování Wi-Fi. Zde je rychlý přehled, jak rozšířit dosah.

 1. Kupte si prodlužovač dosahu Wi-Fi. Existuje mnoho různých zařízení pokrývajících různé rozpočty a požadavky. Je důležité, abyste si koupili ten správný pro vaši situaci.

  Někdo umísťuje prodlužovač dosahu wi-fi do elektrické zásuvky

 2. Umístěte prodlužovač dosahu Wi-Fi na místo ve vaší domácnosti, které je na půli cesty mezi aktuálním routerem Wi-Fi a oblastí s nejslabším signálem.

 3. Přihlaste se k extenderu a postupujte podle pokynů dodaných s ním, aby fungoval s vaším stávajícím routerem.

 4. Pokud dáváte přednost pokročilejšímu řešení, můžete svůj extender nahradit síťovou sítí, která by s největší pravděpodobností vyřešila váš problém s lepším pokrytím.