Skip to content
5G

Jaká je definice bezdrátové technologie 3G?

12 de Červenec de 2021
173923630 56a9d1cc3df78cf772aacc54 5c6c710b46e0fb0001fc634e

3G je třetí generace bezdrátových technologií. Přichází s vylepšeními oproti dřívějším bezdrátovým technologiím, jako je vysokorychlostní přenos, pokročilý multimediální přístup a globální roaming. 3G se většinou používá u mobilních telefonů a sluchátek jako prostředek k připojení telefonu k internetu nebo jiným sítím IP za účelem uskutečňování hlasových a video hovorů, stahování a nahrávání dat a procházení webu. Standard 3G, i když stále slouží jako záložní řešení pro některé mobilní poskytovatele, byl nahrazen standardem 4G, který je sám o sobě zastíněn službami 5G.

Historie 3G

3G se řídí vzorem G, který ITU začala na počátku 90. let. Jedná se o bezdrátovou iniciativu nazvanou International Mobile Communications 2000. 3G proto přichází hned po 2G a 2,5G, technologií druhé generace. Mezi technologie 2G patří mimo jiné Globální systém pro mobilní zařízení. 2.5G přineslo standardy, které jsou na půli cesty mezi 2G a 3G, včetně General Packet Radio Service, Enhanced Data rates for GSM Evolution, Universal Mobile Telecommunications System a dalších.

Jak je 3G lepší?

3G nabízí několik vylepšení oproti 2,5G a předchozím sítím:

  • Několikrát vyšší rychlost dat
  • Vylepšené streamování zvuku a videa
  • Podpora videokonferencí
  • Prohlížení webu a WAP vyšší rychlostí
  • Podpora IPTV (TV přes internet)

Technické specifikace

Přenosová rychlost pro sítě 3G se pohybuje mezi 128 a 144 kilobitů za sekundu pro zařízení, která se pohybují rychle, a 384 kbps pro pomalá zařízení, jako jsou chodci. U pevných bezdrátových sítí LAN přesahuje rychlost 2 Mb / s. 3G je sada technologií a standardů, které zahrnují mimo jiné W-CDMA, WLAN a mobilní rádio.

Požadavky na použití

Na rozdíl od Wi-Fi, se kterým můžete zdarma získat hotspoty, musíte mít předplatné u poskytovatele služeb, abyste získali připojení k síti 3G. Tento druh služby se často nazývá datový plán nebo síťový plán. Vaše zařízení je připojeno k síti 3G prostřednictvím své SIM karty (v případě mobilního telefonu) nebo své datové karty 3G (které mohou být různých typů, například USB, PCMCIA atd.), Které jsou obvykle poskytovány nebo prodává poskytovatel služeb. Pomocí těchto karet se zařízení připojuje k internetu, když je v dosahu sítě 3G. Ve skutečnosti je zařízení zpětně kompatibilní se staršími technologiemi, a proto může telefon kompatibilní s 3G získat službu 2G, pokud je k dispozici, pokud služba 3G není.

Budoucnost 3G

3G šílenství počátkem roku 2010 ustoupilo; většina zařízení nyní podporuje standard 4G a používá 3G jako záložní řešení, pokud připojení 4G není k dispozici. V některých částech světa, zejména ve venkovských oblastech, zůstává 3G páteřní službou.