Skip to content

Je Myspace mrtvý?

14 de Červenec de 2021
ScreenShot2018 02 19at2.07.22PM 5a8b21fc6bf0690037c1d133

Myspace je sociální síť, která kdysi patřila mezi nejoblíbenější stránky na webu, ale nakonec zaostala, když se ujali vedení konkurenti jako Facebook, Twitter a Instagram. Je Myspace mrtvý a pryč? Ne přesně, ale to záleží na tom, co si o tom teď myslíte, a zda byste stále uvažovali o jeho použití. Stránka za ta léta prošla několika pěkně drsnými obdobími, ale věřte tomu nebo ne, spousta lidí ji stále používá jako jednu ze svých hlavních sociálních sítí. Zde je krátký pohled na to, jak začal Myspace, kdy začal upadat a jak se pokouší o návrat.

Myspace disocver ​​stránka.

Nejnavštěvovanější sociální síť od roku 2005 do roku 2008

Myspace byl spuštěn v roce 2003. Friendster dal inspiraci zakladatelům Myspace a sociální síť byla oficiálně spuštěna na webu v lednu 2004. Po prvním měsíci online se přihlásilo více než milion lidí. V listopadu 2004 tento počet vzrostl na 5 milionů. Do roku 2006 byl Myspace navštíven vícekrát než Google Search a Yahoo! Mail, který se stal nejnavštěvovanějším webem ve Spojených státech. V červnu téhož roku byl Myspace údajně zodpovědný za téměř 80 procent veškerého provozu na sociálních médiích.

Vliv Myspace na hudbu a popkulturu

Myspace je nyní webem sociálních sítí pro hudebníky a kapely a také vydavatelem doporučeného obsahu. Lidé používají web k předvádění talentů a navazování kontaktů s fanoušky. Umělci mohou nahrávat své kompletní diskografie a dokonce prodávat hudbu ze svých profilů. Na chvíli byl Myspace jediným jménem ve městě pro začínající hudebníky. V roce 2008 byl spuštěn zásadní redesign hudebních stránek, který přinesl nové funkce. V době, kdy byl Myspace nejoblíbenější, sloužil jako cenný nástroj pro hudebníky.

Ztráta na Facebooku

Jakkoli byl Myspace výbušný, bledl ve srovnání s tím, jak rychle se Facebook stal dnešním internetovým monstrem. V dubnu 2008 přilákaly Facebook i Myspace měsíčně 115 milionů unikátních globálních návštěvníků, přičemž pouze v USA zvítězil Myspace. V prosinci 2008 zaznamenal Myspace špičkový provoz v USA se 75,9 miliony jedinečných návštěvníků. Jak Facebook rostl, Myspace prošel řadou propouštění a redesignů, když se pokusil znovu definovat sebe jako síť sociální zábavy. V březnu 2011 se odhadovalo, že web za poslední rok klesl z přilákání 95 milionů na 63 milionů unikátních návštěvníků.

Boj o inovace

Ačkoli pokles Myspace spustilo několik faktorů, jeden argument tvrdil, že společnost nikdy nepřišla na to, jak inovovat dostatečně dobře, aby držela krok s konkurencí. Facebook i Twitter pokračovaly v zavádění zásadních redesignů a funkcí, které pomohly přetvořit sociální web k lepšímu, zatímco Myspace zůstal víceméně stagnující a nikdy se skutečně nevrátil – navzdory snaze zavést několik redesignů.

Jak uživatelé vidí Myspace

V myslích mnoha lidí je Myspace neoficiálně mrtvý. Určitě to není tak populární jako kdysi a ztratilo to spoustu peněz. Většina lidí přešla na jiné sociální sítě, jako je Facebook, Twitter, Instagram a TikTok. U umělců se platformy pro sdílení videí, jako je YouTube a Vimeo, rozrostly na masivní weby sociálních komunit, které lze použít k generování obrovské expozice.

Současný stav Myspace

Oficiálně však Myspace zdaleka není mrtvý. Pokud navštívíte web myspace.com, uvidíte, že je stále ještě naživu, i když většinou přešel od sociálních sítí a stal se kurátorským hudebním a zábavním webem. Od roku 2019 se web chlubil více než 7 miliony návštěv měsíčně. V roce 2012 Justin Timberlake tweetoval odkaz na video s úplně novým redesignem platformy Myspace a novým zaměřením na spojení hudby a sociálních médií. O čtyři roky později, v roce 2016, společnost Time Inc. získala Myspace a další platformy vlastněné mateřskou společností Viant pro přístup k datům, která lze využít k cílení reklam. Na titulní stránce Myspace najdete celou řadu zábavných zpráv nejen o hudbě, ale také o filmech, sportu, jídle a dalších kulturních tématech. Profily jsou stále ústředním prvkem sociální sítě, ale uživatelům se doporučuje, aby sdíleli svou vlastní hudbu, videa, fotografie a dokonce i koncertní události. Myspace rozhodně není to, co kdysi bylo, ani nemá aktivní uživatelskou základnu, kterou měl, když dosáhl vrcholu v roce 2008, ale stále žije. Pokud máte rádi hudbu a zábavu, mohlo by to stát za vyzkoušení.