Skip to content

Kdo mě spřátelil na Facebooku?

12 de Srpen de 2021
facebookunfriended 5b56cdb3c9e77c005b59b021 bed2ab7572834bf6892c84c832029d91

Co vědět

 • Vodítko 1: Zkontrolujte, zda vidíte pouze jejich veřejné příspěvky označené ikonou zeměkoule. Osobní příspěvky mají malou ikonu se dvěma lidmi.
 • Clue 2: Vyhledejte jejich jméno v seznamu přátel. Pokud na jejich profilu vidíte Přidat přítele možnost, aktuálně nejste přátelé.
 • Tip: Pokud si myslíte, že vás omylem spřátelili, pošlete novou žádost o přátelství. Pokud to nefunguje, pokračujte a respektujte rozhodnutí.

Tento článek vysvětluje, jak zjistit, zda vás někdo na Facebooku nekamarádil. Diskutujeme také o tom, co znamená nepřímé přátelství, možné důvody pro nepřátelé a co dělat dál.

Zobrazují se pouze veřejné příspěvky

Facebook vás neoznámí, pokud jste byli spřátelení. Některé indicie vám však mohou pomoci zjistit, zda už s někým nejste přáteli na Facebooku. Zaprvé, pokud vidíte jen něčí veřejné příspěvky, možná vás přátelství zrušilo. Příspěvky na Facebooku mají dvě primární nastavení ochrany osobních údajů: Veřejné a Přátelé. Veřejné příspěvky mají malou ikonu zeměkoule. Veřejné příspěvky mohou číst přátelé, sledující na Facebooku a kdokoli, kdo se objeví na stránce s profilem na Facebooku daného člověka.

Příspěvky přátel zobrazují malou ikonu dvou lidí. Tyto příspěvky mohou číst pouze lidé, kteří jsou oficiálními přáteli na Facebooku s tvůrcem.

Soukromý příspěvek pouze pro přátele označený ikonou dvou lidí

Pokud jste dříve viděli všechny příspěvky od někoho, ale nyní vidíte pouze veřejné příspěvky, může to být známkou toho, že vás přátelství zrušilo. To však není definitivní. Tato osoba může v poslední době sdílet více veřejných příspěvků.

Prohledejte svůj seznam přátel na Facebooku

Abyste se ujistili, že je někdo stále přítelem na Facebooku, ručně zkontrolujte, zda není ve vašem seznamu přátel na Facebooku.

 1. Přejděte na stránku svého profilu na Facebook.com nebo v aplikaci Facebook.

 2. Vybrat Přátelé pro zobrazení seznamu přátel na Facebooku.

  Výběrem přátel zobrazíte seznam přátel na Facebooku.

 3. Hledejte jméno osoby pomocí vyhledávacího panelu. Vyhledejte jméno, které používají na Facebooku, pokud se liší od jejich oficiálního jména. Pokud se nezobrazí ve výsledcích vyhledávání, možná vás přátelství zrušilo.

  Seznam přátel na Facebooku s hledáním přítele, který vás spřátelil

Zkontrolujte profil svého přítele na Facebooku

Přejděte na profil jednotlivce na Facebooku. Pokud nevidíte jejich profil, možná si smazali účet na Facebooku. Pokud vidíte jejich profil a Přidat přítele Tlačítko je viditelné, aktuálně nejste přátelé. Pokud máte podezření, že to bylo náhodné, pošlete novou žádost o přátelství.

Profil na Facebooku se zvýrazněným Přidat přítele.

Pochopení přátelství a blokování

Když někoho zrušíte přátelství, Facebook jej odebere ze seznamu vašich přátel. Vztah přátel na Facebooku můžete obnovit kdykoli, když jedna osoba odešle novou žádost o přátelství a druhá osoba přijme. Blokování někoho na Facebooku je drastická akce. Když někoho zablokujete, nemůže vám poslat zprávu, vidět vaše veřejné příspěvky ani zobrazit vaši profilovou stránku. Také vám nemohou poslat novou žádost o přátelství. Pokud máte podezření, že jste se spřátelili, a nemůžete najít stránku profilu osoby na Facebooku, tato osoba vás možná zablokovala.

Proč uživatelé přátelství s lidmi?

Existuje mnoho důvodů, proč se uživatelé s někým na Facebooku nekamarádí. Zde je několik běžných příkladů:

 • Offline vypadnutí: Pokud přátelství skončilo v reálném světě, dává smysl, že by skončilo i online.
 • Negativní příspěvky: Lidé mohou zrušit přátelství s uživatelem, kterého považují za negativního nebo se kterým politicky nesouhlasí.
 • Facebook čistka: Uživatelé Facebooku běžně čistí seznam svých přátel od lidí, se kterými již nejsou v kontaktu. Čistka na Facebooku je způsob, jak spravovat seznam těžkopádných přátel, a obvykle není osobní.
 • Neznají uživatele: Pokud někdo spravuje seznam svých přátel na Facebooku a narazí na uživatele, kterého nezná nebo si ho nepamatuje, může se s daným jednotlivcem setkat. Pokud jste změnili svůj profilový obrázek na něco nejednoznačného nebo jste si změnili jméno, může to vysvětlovat, proč vás někdo spřátelil.

Co dělat, když jste na Facebooku nebyli spřáteleni

Pokud máte podezření, že vás uživatel omylem opustil, pošlete mu novou žádost o přátelství. Pokud to nefunguje, nebo pokud víte, proč se s vámi člověk spřátelil, je nejlepší jít dál a respektovat rozhodnutí dané osoby. Navigace v online vztazích může být ošidná a emoce se mohou zvýšit, pokud jde o témata, jako je politika nebo světové události. Pokoušet se komunikovat s někým, kdo vás po neshodě spřátelil, je v nejlepším případě nerozumné. V nejhorším případě lze DM a e -maily interpretovat jako obtěžování online, i když má odesílatel dobré úmysly. Dejte situaci čas a prostor a může se to vyřešit přirozeně.