Skip to content

Kód chyby 0x80070005: Co to je a jak jej opravit

5 de Srpen de 2021
GettyImages 157194095 13bae311bb294a539f78eac094623ede

Při pokusu o instalaci nové aktualizace nebo nového programu se ve Windows může objevit následující chyba:

 • Přístup odepřen. Kód chyby 0x80070005

Chyba 0x80070005 je zřídka doprovázena jakýmkoli dalším vysvětlením, proč se stala chyba, takže musíte problém vyřešit, abyste problém zjistili. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.

Co je chyba 0x80070005?

Když se spuštěný program pokusí otevřít soubor nebo registr Windows, ke kterému nemáte oprávnění, může dojít k chybě 0x80070005. Nejčastěji k tomu dochází při instalaci nového softwaru nebo aktualizace systému Windows.

Jak opravit chybu 0x80070005 v systému Windows

Vyzkoušejte tyto opravy v pořadí, dokud nebude chyba vyřešena:

 1. Ujistěte se, že software pochází z legitimního zdroje. Stahujte pouze software od důvěryhodných společností a skenujte veškerý software a soubory, které stáhnete z internetu, pomocí antivirového softwaru, jako je Windows Defender. Antivirový software může kontrolovat pouze malware, který vývojář objevil. Pokud je virus nový nebo nevyhledaný, antivirový software nespustí.

 2. Přihlaste se jako správce. Odhlaste se ze svého účtu a přihlaste se k účtu správce systému Windows, který má více oprávnění pro přístup k datům a registrům, a poté znovu spusťte aktualizaci. Problém se tím často vyřeší. Pokud tomu tak není, je to pravděpodobně problém se souborem nebo s instalačním médiem.

 3. Prohledejte instalační médium, zda neobsahuje malware. Pokud nahráváte software z USB flash disku, pevného disku nebo jiného zařízení, naskenujte jej pomocí antivirového softwaru. Pokud skenování najde malware, okamžitě vyjměte disk a spusťte úplnou kontrolu počítače.

 4. Aktualizujte nebo přeinstalujte software. Některé aktualizace může být nutné spustit v určitém pořadí. Pokud neexistují žádné další aktualizace, odinstalujte program a poté jej znovu nainstalujte.

 5. Odpojte všechna zařízení USB. Vypněte počítač, odpojte všechny USB disky a příslušenství a poté restartujte počítač pouze s připojenými nezbytnými zařízeními, abyste zjistili, zda to pomáhá.

 6. Aktualizujte ovladače zařízení. Otevřete Správce zařízení a zkontrolujte, zda na připojených zařízeních nejsou nějaké aktualizace ovladačů. Pokud jsou některá označena vykřičníkem, aktualizujte ovladače zařízení Windows a znovu zkuste instalaci.

 7. Zakázat bránu Windows Firewall. Stahování může být blokováno bránou firewall, takže budete možná muset vypnout bránu Windows Firewall. Udělejte to pouze u aplikací, kterým důvěřujete a které jste ověřili a jsou legitimní.

 8. Upravte atributy souboru. Pokud je program označen jako jen pro čtení, nemusí být možné jej aktualizovat. Vyhledejte software v Průzkumníku souborů Windows, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Vlastnosti. Pod Všeobecné vyberte kartu Pouze ke čtení pokud je zatrženo, zruší zaškrtnutí, pak vyberte OK k uložení změn. Chcete -li změnit vlastnosti souboru, musíte být přihlášeni ke svému účtu správce.

 9. Změňte nastavení zabezpečení souborů. V Vlastnosti nabídku programu, vyberte Bezpečnostní kartu a ujistěte se, že všechna bezpečnostní oprávnění v dolní části mají zaškrtnutí Dovolit. Pokud jsou některé označeny jako Odmítnout nebo prázdné, vyberte Upravit změnit všechna oprávnění na Dovolit.

 10. Resetujte oprávnění pomocí SubInACL. Pokud máte potíže s programem Microsoft, stáhněte si SubInACL a nainstalujte jej, otevřete Poznámkový blok a do nového textového souboru zadejte následující kód: Nastavit OSBIT = 32
  Pokud existují „%ProgramFiles (x86)%“, nastavte OSBIT = 64
  nastavit RUNNINGDIR =%ProgramFiles%
  IF%OSBIT%== 64 set RUNNINGDIR =%ProgramFiles (x86)%
  subinacl /subkeyreg „HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Component Based Servicing“ /grant = „nt service trustedinstaller“ = f

  class = „ql-syntax“> Vyberte Uložit jako, nastav Uložit jako typ na Všechny soubory, a uložit jako reset.cmd. Nezapomeňte jej uložit někam, kde jej snadno najdete, a poté soubor otevřete jako správce. Poté znovu aktualizujte program a poté odstraňte soubor .cmd soubor, který jste vytvořili.