Skip to content

Kód chyby 0x803f7001: Co to je a jak jej opravit

14 de Září de 2021
PClaptoponsofa f4ddf6a718fb4a489574cda50a6c6cde

Při upgradu na systém Windows 10 se může zobrazit následující chybová zpráva:

 • V tomto zařízení nemůžeme aktivovat systém Windows, protože nemáte platnou digitální licenci nebo kód Product Key. Přejděte do obchodu a kupte si originální Windows. Kód chyby: 0x803F7001.

Kód chyby systému Windows 0x803F7001 je výsledkem chyby, ke které může dojít při první aktivaci systému Windows 10 nebo upgradu z předchozí verze systému Windows. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10.

Co je kód chyby 0x803f7001?

Pokud vidíte kód chyby 0x803f7001, znamená to, že se vaše kopie systému Windows 10 neregistruje v databázi společnosti Microsoft. K chybě dochází, když systém Windows nemá v zařízení platný registrační klíč. Existuje několik dalších důvodů, proč se tento chybový kód Windows 10 může objevit:

 • Systém neměl dostatek času na komunikaci s databází Microsoft.
 • Vůbec jste nezaregistrovali licenční klíč Windows 10.
 • Používáte padělanou verzi systému Windows 10.
 • Při aktivaci došlo k chybě SLUI (pokud byl licenční klíč Windows 10 aktivován prostřednictvím SLUI).
 • Upgradovali jste systémový hardware natolik, že jste Windows zmátli v přesvědčení, že jste na zcela novém neregistrovaném počítači.
 • Pokusili jste se nainstalovat Windows 10 na druhý počítač a nyní tento počítač již není v databázi Microsoft rozpoznán jako aktivní.
 • Na registr Windows zaútočil virus nebo jiný malware.
 • V registru systému Windows je chyba.
 • Verze operačního systému je zastaralá.
 • Systémové ovladače jsou zastaralé nebo nejsou správně nainstalovány.

Pokud máte padělanou kopii systému Windows 10, tato chyba se bude zobrazovat, dokud nezakoupíte a neaktivujete legitimní kopii systému Windows 10.

Jak opravit chybový kód aktivačního klíče Windows 10 nebude fungovat

Vyzkoušejte tyto opravy v pořadí, dokud nebudete moci úspěšně používat Windows 10:

 1. Zkontrolujte připojení k internetu. K registraci operačního systému potřebujete solidní internetový signál. Ujistěte se, že stroji poskytnete dostatek času na komunikaci s databází Microsoft.

 2. Znovu zaregistrujte svůj licenční klíč Windows 10. Pokud jste si koupili nový počítač s nainstalovaným Windows 10, klíč bude buď v souboru dokumentace, nebo fyzicky umístěn někde na skříni počítače. Na notebooku může být umístěn někde na spodní straně zařízení. Pokud jste si zakoupili samostatnou kopii systému Windows 10, licenční kód bude buď na zadní straně fyzického obalu, nebo v e -mailu, pokud jste systém Windows 10 zakoupili digitálně. Pokud jste upgradovali ze systému Windows 8 nebo Windows 7, registrační klíč systému Windows 10 je stejný, který jste použili pro některý z těchto operačních systémů. Pokud to nepomůže, přejděte zpět na předchozí verzi systému Windows, odtud znovu aktivujte svůj klíč a poté se pokuste znovu upgradovat na Windows 10. K jednomu kódu Product Key systému Windows 10 můžete mít v danou dobu zaregistrováno pouze jedno zařízení.

 3. Prohledejte počítač na malware. Pomocí programu Windows Defender nebo jiného bezplatného antivirového programu spusťte úplnou kontrolu zabezpečení.

 4. Spusťte Windows Update. Pokud je to možné, vyhledejte aktualizace systému Windows a stáhněte si všechny nejnovější opravy od společnosti Microsoft, které by mohly problém vyřešit.

 5. Aktualizujte ovladače. Zastaralé ovladače zařízení mohou způsobit všechny druhy chyb, včetně kódu chyby 0x803f7001.

 6. Vyčistěte registr systému Windows. Pomocí bezplatného čističe registru odstraňte z registru staré a poškozené položky, které by mohly způsobit chyby.