Skip to content

Kompatibilita s VPN a satelitním internetem

18 de Srpen de 2021
GettyImages 132289164 59a083d522fa3a001033953f

Technologie virtuální privátní sítě a satelitní internet nebyly navrženy tak, aby spolupracovaly. Dvě technická omezení služby satelitního internetu – vysoká latence a pomalá rychlost odesílání – výrazně ovlivňují výkon VPN.

Technická omezení satelitní služby pro VPN

Virtuální soukromé sítě vyžadují pro efektivní fungování připojení s velkou šířkou pásma a nízkou latencí. Satelitní internetové služby obvykle trpí vysokou latencí kvůli dlouhé vzdálenosti, kterou musí satelitní signály urazit. Většina služeb satelitního internetu obvykle podporuje nízkou šířku pásma proti proudu. Šířka pásma satelitů pro odesílání je mnohem pomalejší než pro stahování a není mnohem rychlejší než u vytáčených internetových služeb. VPN vyžadují vysokou šířku pásma pro nahrávání i stahování.

Výzvy pro kompatibilitu se satelitem a VPN

Navzdory těmto omezením je technicky možné používat většinu řešení VPN s většinou služeb satelitního internetu. Platí následující upozornění:

  • Celkový výkon připojení VPN přes satelit je špatný. VPN přes satelit často funguje při rychlosti vytáčeného internetového připojení.
  • Poskytovatelé satelitů obecně nenabízejí uživatelům VPN technickou podporu ani záruky služeb.
  • Poskytovatelé satelitů běžně jako součást své služby nasazují techniku ​​zvyšující výkon, nazývanou IP spoofing. Toto falšování IP zasahuje do schopnosti vašeho počítače navazovat připojení VPN. Aby sítě VPN fungovaly se satelitním internetem, musí mít poskytovatel určité ustanovení, které obejde falšování IP pro připojení VPN.
  • Pro satelity platí stejné problémy s kompatibilitou, jaké existují mezi VPN a osobními firewally a mezi VPN a softwarem pro sdílení internetového připojení, jako u jiných typů internetových služeb.

Chcete -li zjistit, zda daný klient nebo protokol VPN funguje se satelitní službou, obraťte se na poskytovatele satelitu. I když nemusí nabízet technickou podporu, poskytovatelé obvykle uvádějí obecné informace o kompatibilitě VPN na svých webech. Omezení se mohou lišit v závislosti na balíčku, který si předplatíte. Například obchodní nebo telekomunikační služby obvykle nabízejí větší podporu VPN než rezidenční služby.