Skip to content

Kompletní průvodce různými druhy sluchátek

6 de Červenec de 2021
heaphonetypes bbcfcf574453439586cd673083f03f5b

S tolika styly a konfiguracemi sluchátek může být matoucí snažit se rozhodnout, jaký druh koupit. Dozvíte se více o různých typech sluchátek (a sluchátkách), abyste zjistili, která je pro vás ta pravá.

Sluchátka do uší

Sluchátka na uši (nazývaná také kolem ucha) mají ušní šálky nebo polštáře, které obklopují celé ucho. Polštáře jsou často vyrobeny z pěny nebo paměťové pěny a jsou pokryty různými materiály, včetně kůže nebo semiše. Sluchátka s potlačením šumu patří mezi nejoblíbenější typy sluchátek přes uši. Vyznačují se dvěma typy technologií: pasivní a aktivní. Pasivní potlačení šumu se týká zvuku, který je eliminován samotnými náušníky. Určitou hladinu zvuku lze snížit (nebo ztlumit) ušními mušlemi obklopujícími vaše uši a blokováním vnějšího hluku. Aktivní potlačení hluku, jednoduše řečeno, označuje zvuk vydávaný sluchátky, který má blokovat okolní hluk. Technologie aktivního potlačení hluku obvykle běží na baterii a některé modely budou i nadále fungovat jako běžná sluchátka, pokud by baterie zemřela. (Některá sluchátka však nebudou fungovat vůbec, pokud baterie pro aktivní potlačení šumu zemře, takže byste to měli zjistit, než se vydáte na 12hodinový let na Havaj.) Jiné typy sluchátek přes uši zahrnují herní náhlavní soupravy a DJ sluchátka, která obvykle umožňují otočení jedné (nebo obou) ušních šálků od čelenky. Pokud chcete během hraní komunikovat s ostatními, stojí za to si koupit speciální náhlavní soupravu. Mezi výhody sluchátek do uší patří pohlcující zvuk a pohodlí, i když některým lidem se těžkosti sluchátek nelíbí. Nevýhody zahrnují nedostatečnou přenositelnost. I když se mnoho modelů sklopí nebo se dodává s kufříkem, nelze je snadno zastrčit do kapsy a mnoho lidí jim při cvičení připadá nepříjemné. Sluchátka do uší jsou o něco menší než sluchátka do uší a jejich ušní polštáře jsou navrženy tak, aby spočívaly přímo na uchu. Často jsou levnější než jejich protějšky do uší a obvykle váží o něco méně.

Sluchátka a sluchátka

Název této kategorie může být trochu komplikovaný, protože různé společnosti nazývají sluchátka do uší (nebo sluchátka) různé věci. Sluchátka a sluchátka do uší obecně vstupují do zvukovodu. Mají odnímatelné špičky nebo příruby, které jsou navrženy tak, aby izolovaly vnější hluk. Tyto tipy přicházejí z několika různých materiálů, včetně silikonu, gumy a paměťové pěny. Pokud kupujete sluchátka, je důležité si uvědomit, že obvykle nemají odnímatelné polštáře a jsou navržena tak, aby spočívala na vnější části zvukovodu. (Nejčastěji se vyskytující špunty do uší jsou malé bílé, které jsou součástí Apple iPodů a iPhonů.) Sluchátka a špunty do uší se často používají v aktivním nebo atletickém prostředí, ale lze je najít v různých konfiguracích. Styly zahrnují ty, které mají ušní spony, které se ovíjejí kolem vnější strany ucha, nebo ty, které mají pásky, které se nosí kolem krku. Pokud uvažujete o sluchátkách pro atletické použití, podívejte se také na systémy pro správu kabelů, abyste zabránili zamotávání při cvičení.

Bezdrátová sluchátka

Nákup bezdrátových sluchátek může být skvělý nákup, protože obchodujete s kabely pro různé typy technologií, jako jsou infračervené (IR), vysokofrekvenční (RF) nebo Bluetooth. Každá technologie má jiný rozsah a jinou míru degradace zvuku, ke které dochází.

Řadový mikrofon a ovládací prvky

Mnoho sluchátek, zejména sluchátek, je nyní vybaveno zabudovaným mikrofonem nebo tlačítky, která vám umožňují ovládat přehrávání nebo přijímat hovory. Ujistěte se však, že vaše zařízení podporují zakoupená sluchátka. Některá sluchátka například podporují pouze telefony iPhone, což znamená, že ovládání hlasitosti nebude fungovat, pokud je připojíte k Androidu.