Skip to content

Komunikační aplikace, které vybíjí baterii vašeho telefonu

31 de Červenec de 2021
DischargingPhoneBattery Ivcandy DigitalVisionVectors Getty 56d463725f9b5879cc8fdec7

Udržování autonomie baterie je jednou z výzev, se kterými se uživatelé smartphonů denně potýkají, a proto je znalost speciálních návyků a hacků, které mohou prodloužit životnost baterie, o to důležitější. Jedním z největších viníků vybití baterie jsou komunikační aplikace používané pro volání a přijímání hovorů. Tyto aplikace používají nejen obrazovku, ale také zvukový hardware a síťová připojení a často odesílají oznámení, aby probudili zařízení pro příchozí hovor nebo zprávu. Aplikace pro videohovory jsou na tom s baterií ještě hůře, protože během celé konverzace vyžadují čas strávený před obrazovkou. K udržení výdrže baterie po celý den byste měli používat střídavě textové zprávy a volání; totéž platí pro herní aplikace a přehrávače médií, jako jsou Netflix a YouTube. Dostatek času na obrazovce spolu s vysokým využitím procesoru téměř znemožňuje udržet spolehlivý náboj po celý den. Níže je několik nejlepších komunikačních aplikací, které nejvíce vybíjí baterii. Seznam vychází z osobních zkušeností a ze studií vytvořených a publikovaných společností AVG Technologies. Pokud vyžadujete používání těchto aplikací denně, přečtěte si náš článek o tom, jak zlepšit životnost baterie mobilního telefonu, kde najdete další tipy, které nezahrnují odebírání aplikací ze spodní části.

Facebook a Messenger

Není žádným tajemstvím, že aplikace, které používáte nejčastěji, vybíjejí baterii zařízení nejrychleji a Facebook a aplikace Facebook Messenger jsou dvě velké aplikace, na které je třeba dávat pozor. Nejen, že jsou tyto aplikace obvykle vždy v popředí našich obrazovek, ale pokud máte oznámení nastavená určitým způsobem, budou i nadále běžet a upozorňovat vás celý den, protože vaši přátelé z Facebooku zveřejňují aktualizace stavu, i když spočívá v pozadí a zůstává nepoužitý. Dalším problémem, který s těmito aplikacemi vzniká, je to, že nikdy nespí. Neustále spotřebovávají zdroje a baterii. Další informace najdete v našem přehledu toho, jak aplikace Facebook a Messenger vybíjí baterii telefonu.

Instagram

Instagram je další aplikace jako Facebook, která vyžaduje neustálé aktualizace přes internet a je obvykle nastavena tak, aby odesílala oznámení, když je k dispozici aktualizovaný obsah. Díky neustálému používání tímto způsobem trpí jako aplikace vybíjející baterii.

Snapchat

Snapchat je známý svými dočasnými obrázky a historií chatů, ale jeho vliv na využití baterie je jen krátkodobý, pokud aplikaci používáte. Snapchat je nejen náročný na video a hlas, ale celá aplikace se zaměřuje na sdílení, které pro každou zprávu využívá Wi-Fi nebo mobilní data. To se liší od Facebooku, který může ukládat zprávy do mezipaměti a ne vždy používat data.

Obrazovky Snapchat.

KakaoTalk

Aplikace KakaoTalk se příliš neliší od výše uvedených dvou, ale stále spotřebovává zdroje. Nejlepší je ponechat si tuto aplikaci pouze v případě, že máte v síti spoustu kamarádů.

Kakao Talk

ooVoo

ooVoo je aplikace pro videochat, kterou může používat více účastníků. Přestože je bohatý na pěkné praktické funkce, přichází také s chamtivostí baterie. Pokud potřebujete zachovat více baterie po celý den a příliš ji nepoužívejte, smažte ooVoo.

ooVoo v obchodě Google Play a po stažení.

WeChat

WeChat je další aplikace pro zasílání video zpráv, která má pozoruhodné funkce, včetně prostoru pro sociální sítě, jako je Facebook. Někteří uživatelé si však stěžují, že běží pomalu, což je známkou vybití baterie. WeChat navíc vyžaduje čas strávený na obrazovce a funguje dobře pouze tehdy, když povolíte oznámení a upozornění, což dále ovlivňuje životnost baterie.

WeChat obrazovky.