Skip to content

Krátký průvodce obrázkovými zprávami MMS

12 de Červenec de 2021
close up of woman messaging friends using smartphone 828485682 5b19a3c2ff1b780037050ed9

Co je třeba vědět

  • MMS je standard pro zasílání mobilních zpráv, který vám na rozdíl od služby krátkých textových zpráv (SMS) umožňuje odesílat obrázky, video a zvuk.
  • Většina provozovatelů služeb umožňuje zprávy MMS až do 300 kB, ačkoli novější standardy umožňují 600 kB.

Služba multimediálních zpráv (MMS) využívá službu krátkých zpráv (SMS) – technologie, která odesílá krátké textové zprávy z jednoho telefonu do druhého – o krok dále. MMS umožňuje delší textové zprávy (SMS má limit 160 znaků) a podporuje obrázky, video a zvuk. MMS v akci uvidíte, když vám někdo pošle zprávu jako součást skupinového textu nebo když obdržíte obrázek nebo videoklip do aplikace pro zasílání textových zpráv v telefonu. Místo toho, abyste přišli jako normální text, můžete obdržet oznámení o příchozí zprávě MMS nebo můžete obdržet celou zprávu, dokud nebudete v oblasti, kde máte lepší celulární příjem.

Požadavky a omezení MMS

Mobilní telefon většinou přijímá zprávy MMS stejným způsobem jako SMS. Jindy, zejména pokud zpráva MMS obsahuje velké obrázky nebo videa, může vyžadovat přístup k internetu. V takových případech se zprávy MMS mohou započítat do vašeho měsíčního příspěvku za data. Technologie MMS podporuje videoklipy o délce až 40 sekund, vyzváněcí tóny, zvukové klipy, karty kontaktů a další. Někteří mobilní operátoři ukládají maximální velikost souboru 300 kilobajtů (KB) pro zprávy MMS, ačkoli neexistuje žádný standard, podle kterého se operátoři musí řídit, a novější technologie MMS umožňuje zprávy až do 600 kB.

Alternativy MMS

Odesílání multimediálních souborů a dlouhých textových zpráv je při odesílání textových zpráv snadné, protože pro odeslání videa nemusíte opustit textovou aplikaci nebo procházet jinou nabídkou. Existují alternativy k MMS, jako jsou aplikace nebo služby vytvořené speciálně pro média a dlouhé textové zprávy. Tyto alternativy používají internet (Wi-Fi nebo mobilní data) k odesílání textových a mediálních souborů jako dat. Můžete například nahrávat fotografie a videa do online služby pro ukládání souborů, jako je Google Photos, aplikace fungující na iOS a Android. Ve službě Fotky Google můžete nahrávat videa a fotografie do svého účtu Google a poté je sdílet se svými přáteli a rodinou. Populární aplikace pro sdílení obrázků Snapchat zjednodušuje sdílení fotografií a krátkých videí mezi uživateli Snapchatu, takže je více podobná textovým zprávám. Aplikace podporuje posílání textových zpráv přes internet. Pokud chcete odesílat zprávy delší než 160 znaků, zvažte aplikace pro zasílání textových zpráv, jako je Facebook Messenger.