Skip to content

Který tablet byste si měli koupit?

7 de Říjen de 2021
GettyImages 499164007 5c91589046e0fb000187a3b9

Nyní existuje mnoho možností tabletů, což znamená, že při rozhodování o tom, co chcete koupit, nikdy nebylo více možností. Prvním rozhodnutím je typ tabletu, který chcete, od tabletů od stále populárnějších iPadů přes levnější řešení Android a Amazon až po hybridní tablety/PC zařízení se systémem Microsoft Windows. Podíváme se na každého a upozorníme na dobré a špatné.

iPad

Není pochyb o tom, že Apple vede v čistých tabletech. IPad Pro je bestie s procesorem tak rychlým nebo rychlejším než většina notebooků a nádherným displejem s podporou přehrávání videa HDR. Kromě toho se operační systém iOS vyvinul do bodu, kdy má iPad schopný souborový systém a může na obrazovce spouštět dvě aplikace vedle sebe. IPad Pro je také nejdražším čistým tabletem se současnou generací 11palcových a 12,9palcových modelů. Ke vstupu do iPadu však nepotřebujete iPad Pro. Sedmá generace iPadu, jak Apple nazývá svůj nejnovější 10,2palcový model, podporuje stejné možnosti multitaskingu jako jeho větší bratr. Nemusí mít dlouhou životnost rychlejších modelů iPad Pro, ale nepotřebuje to přibližně za poloviční cenu. IPad je nejlepší pro ty, kteří chtějí skvělý zážitek z tabletu, včetně nejlepších aplikací navržených pro větší zobrazovací tablet. Cenovka nejnovějšího iPadu je levná ve srovnání s jinými produkty Apple, ale stále drahá ve srovnání s alternativami Androidu a Amazonu.

Android

Android v posledních letech urazil velký kus cesty, ale operační systém svítí na smartphonech jasněji než na tabletech. Není to tak, že by Android na tabletech běžel špatně, ale jen málo výrobců posunulo tablet s Androidem na další úroveň, na kterou Apple s iPadem Pro vyšplhal. Tablety Android bývají levnější než iPad a u většiny z nich zaostávají v rychlosti zpracování, grafických schopnostech a výdrži baterie. Mohou být skvělé pro procházení webu, kontrolu Facebooku a další jednoduché úkoly. Díky tomu jsou tablety Android skvělé pro ty, kteří chtějí tablet pro domácí použití, vhodný pro hraní her a streamování videa bez některých přidaných funkcí nebo hardwaru na úrovni iPadu.

Amazonský oheň

Tablety Amazon Fire jsou verzí tabletu Android pro Android. I když provozují verzi operačního systému Android, jsou obecně uzamčeny do ekosystému Amazon, takže bez odemknutí zařízení nebudete mít přístup k plnému trhu Google Play. V tu chvíli je lepší koupit si tablet Android. Tablety Amazon Fire jsou doporučeny pro ty, kteří nebudou používat své zařízení mnohem více než ke čtení knih, streamování videa, procházení webu nebo kontrole Facebooku.

Microsoft Surface a Windows Hybrids

Microsoft možná válku o mobilní operační systém prohrál, ale nakonec se dohodli na dobré strategii. Koneckonců není nutné vyhrát mobilní válku, pokud se mobilní zařízení stanou tak výkonnými jako naše notebooky a stolní počítače. Tablet Surface vede v balení hybridních tabletů, které fungují nejlépe, když si koupíte také klávesnici a myš. Surface je skvělý v režimu pouze pro tablety, ale abyste jej mohli používat stejně hladce jako iPad, musíte použít aplikace „metro“ ve stylu tabletu. Skvělá věc na Windows je, že podporuje tolik softwaru, dokonce i softwaru a her před lety. Chcete-li však používat starší aplikace ve stylu stolního počítače, budete často chtít připojit chytrou klávesnici s touchpadem nebo kombinaci klávesnice a myši. Hybridní tablety jsou nejlepší pro ty, kteří jsou vázáni na konkrétní software, který běží pouze na Windows, jako je aplikace používaná pro práci, nebo pro ty, kteří nejsou připraveni ponořit se do světa pouze tabletů. Jsou také skvělé pro ty, kteří mají rádi počítačové hry, ale necítí potřebu utratit více než 1500 $ za špičkové herní zařízení. Ceny povrchových tabletů se pohybují od 12,9palcového iPadu Pro až po 1599 dolarů, přičemž dražší modely fungují stejně jako nejlepší notebooky.