Skip to content

Linksys TFTP klient pro aktualizace firmwaru routeru

2 de Srpen de 2021
GettyImages 746034529 5a68e23a3037130019f9a8ba

Firmware routeru můžete obvykle aktualizovat prostřednictvím konzoly tak, že k routeru přistoupíte jako na webovou stránku, například pomocí adresy URL, jako je http://192.168.1.1. Ne vždy to však funguje. Pokud se konzola nenačte, protože váš router je zděný nebo selhává jiným způsobem, alternativní metodou je použít nástroj TFTP, jako je ten, který poskytuje Linksys. I když je pravda, že ve většině operačních systémů jsou integrovány nástroje příkazového řádku TFTP, klientské Linksys poskytuje může být jednodušší, protože poskytuje grafické rozhraní (tj. Existují tlačítka a textová pole). Klient Linksys TFTP nabízí podobné funkce jako příkazový řádek. Prostřednictvím jejich nástroje určíte umístění souboru BIN firmwaru, heslo správce pro router a jeho IP adresu. Klient zobrazuje stavové a chybové zprávy, jak by se zobrazovaly na příkazovém řádku, a klient dokonce pracuje s jinými směrovači podporujícími protokol TFTP kromě těch Linksys.

Jak upgradovat router Linksys pomocí TFTP

Stránka ke stažení, kde Linksys dříve poskytovala svého klienta TFTP, byla po dlouhou dobu zaznamenána, ale stále můžete stáhnout z archivu Wayback Machine od Archive.org. Navštivte výše uvedený odkaz a poté si stáhněte nástroj uvedený na této stránce. Soubor se stáhne jako Tftp.exe.

  1. Otevřete soubor a zobrazte soubor Upgradujte firmware obrazovka s několika textovými poli.

  2. Do prvního pole zadejte IP adresu routeru. Ujistěte se, že zjistíte, jakou IP adresu router používá.

  3. V Heslo do pole napište cokoli, co jste si vybrali jako heslo routeru. Pokud jste nikdy nezměnili heslo routeru, můžete použít výchozí heslo, které bylo dodáno s vaším routerem Linksys.

  4. V posledním poli vyhledejte soubor firmwaru kliknutím na tři malé tečky.

  5. Klikněte nebo klepněte na Vylepšit použít firmware.

    Během tohoto procesu je nanejvýš důležité nevypnout počítač ani neodpojit router. Jakékoli narušení může dále poškodit software a ještě více ztěžovat získání přístupu k administrativní konzole routeru.

  6. Pokud je firmware úspěšně aplikován, měli byste se přihlásit pomocí výše uvedené webové metody. Pokud narazíte na chyby, které brání aplikaci firmwaru, vypněte router, odpojte jej na 30 sekund a poté opakujte postup od kroku 1.

  7. A je to!

Pokud proces upgradu nepřináší požadovaný výsledek, možná je načase pořídit si nový router.