Skip to content

LogiLDA.dll: Co to znamená a jak to opravit

9 de Srpen de 2021
logildadll what it means and how to fix it d7aa4b2183094f6484ef9d067e4712be

Chybové zprávy Windows 10 LogiLDA.dll se obvykle objevují během nebo krátce po spuštění zařízení po zapnutí, probuzení ze spánku nebo restartu. Pokud je počítač starý nebo má spuštěno několik úkolů najednou, varování LogiLDA.dll se může objevit několik minut poté, co se zařízení Windows 10 stane aktivním a použitelným. Pokyny a tipy pro řešení potíží v tomto článku platí pro Windows 10 i Windows 8 a 8.1.

Chyby LogiLDA.dll

Chybové zprávy LogiLDA.dll na přenosných počítačích, stolních počítačích a tabletech Windows 10 se mohou zobrazovat v různých formátech, ale tyto chybové zprávy obvykle vypadají podobně jako následující:

  • Při spouštění souboru c: windows system32 logilda.dll / došlo k problému. Zadaný modul nebyl nalezen.

Příčina chyb LogiLDA.dll

Soubor LogiLDA.dll je obvykle spojen s programy, jako je Logitech Download Assistant, který je často umístěn na zařízení Windows 10 po instalaci nového hardwaru Logitech, jako je herní myš nebo klávesnice Logitech. Některé počítače se systémem Windows 10 mohou být dodávány s předinstalovaným softwarem Logitech Download Assistant. Logitech Download Assistant po spuštění automaticky vyhledá nové ovladače zařízení a aktualizace softwaru pro všechny detekované produkty Logitech. Pokud byl při spuštění LogiLDA.dll problém, mohlo by to znamenat:

  • Soubor nebyl správně nainstalován a v programu chybí.
  • Nedávná aktualizace systému Windows mohla způsobit, že program začal hledat tento soubor na špatném místě.

Jak opravit chyby LogiLDA.dll ve Windows 10

Tento problém a související opravy se primárně týkají počítačů, notebooků a tabletů s Windows 10. Pro ty, kteří používají Windows 8 nebo Windows 8.1, mohou být tyto informace také užitečné, protože příčiny a řešení chyb LogiLDA.dll v těchto operačních systémech Windows jsou podobné a často identické.

  1. Restartujte zařízení Windows 10. Restartování počítače, tabletu nebo hybridního zařízení se systémem Windows 10, jako je například Surface, může vyřešit řadu problémů a vždy by mělo být první věcí, kterou byste měli vyzkoušet. Po pokusu o následující tipy a řešení restartujte zařízení Windows 10, abyste se ujistili, že vámi provedené změny fungovaly.

  2. Nainstalujte nejnovější aktualizaci Windows 10. Kromě přidání nových funkcí a zlepšení ochrany vašeho zařízení před malwarem a viry mohou aktualizace systému Windows 10 také opravit všechny chyby souborů, se kterými se můžete setkat. Před instalací aktualizací připojte počítač nebo tablet s Windows 10 ke zdroji napájení, protože stažení a instalace některých může trvat i hodinu.

  3. Přeinstalujte ovladače zařízení pro myš. Chyby LogiLDA.dll mohou být způsobeny programem Logitech nainstalovaným v počítači. Tyto chyby jsou také vyvolány ovladači nainstalovanými pro myš. Otevřeno Správce zařízení > Myši a další polohovací zařízení, klikněte pravým tlačítkem na název myši a poté vyberte Odinstalujte zařízení. Po dokončení procesu odpojte myš, restartujte zařízení Windows 10 a poté myš znovu připojte.

  4. Při spuštění deaktivujte LogiDA. lis Ctrl+Alt+Del, Vybrat Správce úloh, poté vyberte Uvedení do provozu. Klikněte pravým tlačítkem myši LogiDA ze seznamu programů, které jsou nastaveny na spuštění při spuštění, a poté vyberte Zakázat. To nevyřeší žádné problémy spojené s programem. Místo toho zastaví automatické spuštění Logitech Download Assistant při zapnutí počítače a zobrazení chybějící chybové zprávy LogiLDA.dll.

  5. Odinstalujte program Logitech. Pokud vám počítač stále říká, že při spouštění Windows LogiLDA.dll došlo k potížím, je dalším způsobem, jak jej opravit, odinstalování programu. To lze provést otevřením Start > Všechny aplikace, pravým tlačítkem myši na program Logitech a výběrem Odinstalovat. Přidružený program se nazývá Logitech Download Assistant nebo něco podobného. Tyto programy jsou staženy a nainstalovány při prvním použití nového produktu, ale tyto programy nejsou potřeba. Windows 10 je obecně dobrý pro získání správného fungování dalšího hardwaru bez potřeby aplikací třetích stran.

  6. Přeinstalujte program Logitech. Pokud dáváte přednost použití dodaného programu pro instalaci ovladačů zařízení nebo aktualizací softwaru, přeinstalujte jej z disku, ze kterého jste jej původně nainstalovali, po jeho odinstalování. Odinstalováním a opětovnou instalací stejného programu lze opravit všechny chyby, které byly vytvořeny během počáteční instalace.

  7. Zkuste místo toho vyzkoušet Logitech Gaming Software. Logitech Gaming Software je novější program Logitech, který dokáže udržovat hardware aktuální a také vám umožňuje přizpůsobit funkce zařízení pro konkrétní případy použití. Odinstalujte Logitech Download Assistant podle výše uvedeného postupu a poté si stáhněte Logitech Gaming Software z webu Logitech.