Skip to content

Luigi Death Stare: Internetový mem inspirovaný nepřátelským pohledem

16 de Září de 2021
luigideathstare 56a6ac515f9b58b7d0e43740

Luigi Death Stare je internetový mem založený na rozzlobeném výrazu jedné z hratelných postav v Mario Kart 8. Meme byl inspirován krátkým videoklipem ze hry, ve kterém Luigi hledí na protivníka, kterého míjí, zatímco píseň Chamillionaire Hraje „Ridin“.

Počátek Luigiho smrti

Závodníci Mario Kart 8 mají bezvýrazné tváře, ale Luigiho obecně neomalený výraz nabývá znepokojující zlovolnosti, když se jeho hlava pomalu otáčí, aby sledovala, jak kolem prochází konkurent. To objevil brzy po vydání hry hráč hrající s funkcí zvýraznění navijáku MK8, která vám umožňuje přehrávat a sdílet závody. Přehrávač nahrál na YouTube video „Waluigi vs. Luigi 1“, což je zpomalený klip ze hry, ve kterém Luigi při průchodu Waluigim získává zdánlivý odpor. Když bylo zhudebněno stejné video s názvem „Luigi Ridin ‚Dirty – Death Stare in Mario Kart 8“, Luigi zíral a přitom Chamillionaire zpíval: „Vidí mě, jak se válím/hejtují/hlídkují/Snaží se mě chytit zbavovat se špinavosti, “polechtalo to internetovou legrační kost, což vedlo k milionům zhlédnutí 24sekundového klipu. Zrodil se Luigi Death Stare.

The Craze

Během několika dnů od vydání Mario Kart 8 bylo na Redditu vytvořeno fórum LuigiDeathStare, které získalo mnohem více předplatitelů než fórum Mario Kart Reddit. Předplatitelé přispívali odkazy na přímá videa a animované gify ze hry, stejně jako na upravené záběry a podivné vzlety. Meme bylo tak populární, že přineslo zprávy. To bylo překvapením pro původního uživatele „Waluigi vs. Luigi 1“, který v popisu videa poznamenal: „Nějak to spustilo mem. Je mi to moc líto.“

Mechanika

Luigi ve skutečnosti nedělá naštvanou tvář. Fenomén Death Stare je jednoduše výsledkem toho, jak postavy ve hře otáčejí hlavou a očima, aby se dívaly na procházející postavy, na které právě zaútočily nebo na které byly napadeny. Luigiho výraz by pravděpodobně nejpřesněji bylo možné popsat jako soustředění, ale když použijete funkci zvýrazňovací cívky ke hraní závodů ve zpomaleném filmu, stanou se tyto neutrální výrazy a hladce rotující hlavy nepřátelskými a arogantními. Luigi není naštvaný závodník v MK8; to by byla Wendy O. Koopa, která ve své tváři neustále udržuje pozoruhodně nepřátelský výraz, ať už prochází kolem nebo jen čeká na začátek závodu. Luigi se možná stal centrem memu jednoduše proto, že pro Maria obvykle hraje přívětivého a poněkud nešikovného pomocníka. Očekáváte, že na vás Koopa vrhne špinavý pohled, ale Luigiho nepřátelství je překvapivé. Je to mírná povaha, která odhaluje vztek zakopaný hluboko uvnitř.