Skip to content

Měření mini vizitky

1 de Srpen de 2021
GettyImages 526907714 5b6b39edc9e77c0082b4d129

Většina lidí a společností se může dohodnout na velikosti standardní vizitky. Má 3,5 palce na 2 palce, ať už je nastaven na čtení vodorovně nebo svisle. Pokud však jde o vizitky mini nebo micro-size, nelze určit standardní velikost. Používání mini karty vás může odlišit od balíčku – ukázat, že jste kreativní a nebojíte se být odlišní. Může vás to také stát více než standardní vizitka, protože menší karty se hůře tisknou, ořezávají a zpracovávají.

Velikosti a typy vizitek

Existuje několik typů a velikostí vizitek, z nichž je nejoblíbenější standardní karta. Existuje však spousta návrhů vizitek, které vyžadují jinou velikost nebo tvar. Obvykle přitahují více pozornosti než karty standardní velikosti. Mini vizitky jsou relativně novým příchodem na scénu vizitek. Velikosti vizitek zahrnují:

  • Standardní – 3,5 palce o 2 palce
  • Mini (nebo Micro) – 3 palce o 1 palec, 2,75 palce o 1,125 palce, 3,5 palce o 1,25 palce a další velikosti
  • Čtverec – 2,25 palce o 2,25 palce
  • Složené – 3,5 palce o 4 palce, složené na 3,5 palce o 2 palce nebo 3,25 x 4 palce, složené na 3,25 palce o 2 palce.

Mini vizitky

Mini vizitky se také nazývají vizitky poloviční velikosti, tenké vizitky nebo mikrokarty. Mohou být vytištěny na jedné nebo dvou stranách pro použití jako vizitky a některé jsou dostatečně malé, aby mohly být použity jako značky pro řemeslné projekty. Mini vizitky jsou obvykle vytištěny na těžších kartách než standardní vizitky a někdy jsou potaženy, aby poskytly další drobnosti pro malé tištěné karty.

Navrhování pro mini vizitky

Nejlepší rada pro návrh mini vizitky je, aby byla jednoduchá. Na větší kartu se vám nevejdou všechny informace, které byste vložili, ale minikartu si můžete vytisknout na zadní stranu, pokud máte důležité informace, které se vám nevejdou na přední stranu. Možná budete v pokušení použít drobný typ, aby se vešel na více informací, ale pokud chcete, aby si ho mohli přečíst lidé, kteří vaši kartu dostanou, použijte typ, který není menší než 6 bodů. Ve svém návrhu použijte světlé barvy, buď pro pozadí, nebo pro největší typ nebo logo. Protože jsou menší než standardní vizitky, mohou se ztratit v peněžence nebo tašce. Jasná barva je odlišuje od jejich větších bratranců. Stejně jako při práci se standardními vizitkami, pokud jakýkoli designový prvek na kartě vytéká z okraje karty – termín tisku je „krvácení“ – tento prvek v souboru návrhu rozšiřte o 1/8 palce za ořezový okraj karty . Když je karta oříznuta na konečnou velikost, přebytek se odstřihne.

Šablony vizitek mini

Protože neexistuje standardní velikost mini vizitky, dostupné šablony jsou obvykle šablony od jednotlivých tiskových společností na webu. Jukebox například nabízí šablonu mini vizitky pro Adobe Illustrator, která má rozměry 3,5 palce x 1,25 palce.