Skip to content

Microsoft Windows 10 v režimu S: Co to je a jak instalovat aplikace

4 de Červenec de 2021
windows10s 5b5ffa5546e0fb002cdb0a3b

Microsoft Windows 10 S je verze operačního systému Windows 10 pro ty, kteří se vzdělávají. 10 S omezuje uživatele, aby stahovali pouze aplikace z oficiálního obchodu Microsoft Store. Ve výsledku jej společnost Microsoft chválí jako bezpečnější než hlavní operační systém Windows 10. V roce 2018 společnost Microsoft přejmenovala „Windows 10 S“ na „S režim“ kvůli nejasnostem spotřebitelů. Režim S je k dispozici na zařízeních se systémem Windows 10 Home nebo Windows 10 Pro. Mnoho výpisů obchodů s počítači bude i nadále obsahovat Windows 10 S namísto novějšího režimu S, ale jsou to stejné.

Jsou Windows 10 S a Windows 10 stejné?

Windows 10 S nebo Windows 10 v režimu S je řízené nastavení na vybraných zařízeních s Windows 10. Notebook nebo počítač s režimem S stále běží na Windows 10. Prostě nemá plnou funkčnost celého operačního systému.

Jaká jsou omezení pro Windows 10 v režimu S?

Zatímco je k dispozici většina funkcí celého operačního systému Windows 10, režim S klade několik omezení na funkce zařízení:

 • Aplikace si můžete stáhnout pouze z Microsoft Storu.
 • Microsoft Edge je výchozí internetový prohlížeč.
 • Bing je výchozí vyhledávač systému.

Jaké jsou výhody spuštění systému Windows 10 v režimu S?

Zatímco Windows 10 S nebo S režim má určitá omezení, stejná omezení také vylepšují zařízení Windows 10 několika způsoby:

 • Neschopnost stahovat programy z webových stránek při používání systému Windows 10 v režimu S snižuje pravděpodobnost nechtěné instalace malwaru nebo počítačového viru, který by mohl infikovat vaše zařízení.
 • Windows 10 v režimu S může spouštět pouze aplikace pro Windows stažené z Microsoft Store, což zabrání spuštění mnoha programů na pozadí a zpomalení zařízení. Všimnete si rychlejších časů spouštění, plynulejšího provozu na zařízeních s nízkým výpočetním výkonem a potenciálně delší výdrže baterie.

Pro koho je Windows 10 v režimu S?

Společnost Microsoft navrhla Windows 10 v režimu S pro studenty středních a vysokých škol. Toto zaměření je způsobeno hlavně skutečností, že režim S omezuje způsob, jakým mohou lidé používat svá zařízení, přičemž je kladen důraz na studium a úkoly. Počítač se systémem Windows 10 v režimu S může být užitečný také pro zákazníky, kteří nejsou technicky zdatní a mají sklon pravidelně stahovat malware a viry. Režim S omezuje funkčnost na vybraný výběr aplikací v Microsoft Storu, který nabízí pouze aplikace vytvořené společností Microsoft, což znamená, že jsou vždy bezpečné.

Mohu hrát videohry na počítači se systémem Windows 10 S?

Videohry jsou k dispozici na počítači se systémem Microsoft Windows 10 S nebo Windows 10 v režimu S. Stejně jako všechny ostatní aplikace jsou však k dispozici pouze ty tituly, které společnost Microsoft schválila ve svém obchodě s aplikacemi. Počítače se systémem Windows 10 v režimu S jsou obvykle navrženy pro vzdělávací účely a nemusí být schopny hrát některé z vizuálně náročnějších počítačových videoher, a to navzdory jejich výpisům v Microsoft Store.

Mohu sledovat filmy ve Windows 10 v režimu S?

Můžete sledovat digitální filmy a televizní epizody prostřednictvím obvyklých webových stránek ve webovém prohlížeči Microsoft Edge a v aplikacích, jako jsou Netflix a Amazon Video.

Mám v počítači režim Windows 10 S nebo S?

Pomocí následujícího postupu můžete zkontrolovat, který operační systém Windows 10 máte ve svém počítači:

 1. Otevři Start nabídku kliknutím na ikonu v levém dolním rohu obrazovky nebo stisknutím tlačítka Okna tlačítko na klávesnici.

 2. Vybrat Nastavení.

  Nabídka Start ve Windows 10 se zvýrazněným tlačítkem Nastavení

 3. Vybrat Systém.

  Nastavení systému Windows se zvýrazněnou položkou Systém

 4. Přejděte dolů do levé nabídky a klikněte O.

  Nastavení Windows 10 se zvýrazněným nadpisem About

 5. Přejděte dolů na tuto stránku, dokud se nedostanete na Specifikace Windows. Pod tímto nadpisem vedle Edice, bude název operačního systému, který jste nainstalovali. Pokud se říká Windows 10 Home v režimu S nebo Windows 10 Pro v režimu S, máte v zařízení nainstalovaný režim S. Je aktuálně aktivní.

  Obrazovka O systému Windows 10 se zvýrazněnou edicí

 6. Chcete-li zařízení odemknout, můžete režim S vypnout. Jakmile jej však deaktivujete, nemůžete se vrátit.

Jak instalovat aplikace v systému Windows 10 v režimu S.

Při běhu Windows 10 v režimu S jste omezeni na instalaci aplikací z obchodu Microsoft Store. Můžete je nainstalovat do počítače stejným způsobem, jako byste je nainstalovali do běžného zařízení s Windows 10:

 1. Otevři Microsoft Store aplikace. Případně jej můžete otevřít stisknutím Okna klávesa na klávesnici, psaní „Obchod, “a výběr Microsoft Store z výsledků vyhledávání.

  Plocha počítače s otevřenou ikonou Microsoft Store

 2. Vyhledávejte aplikace pomocí vyhledávací lišty v pravém horním rohu nebo procházením doporučených aplikací na hlavní obrazovce.

  Microsoft Store se zvýrazněným výsledkem vyhledávání na iCloudu

 3. Jakmile najdete aplikaci, která vás zajímá, vyberte ji a přejděte na její hlavní stránku aplikace v Microsoft Storu.

 4. Pokud je aplikace zdarma, měla by se zobrazit modrá Dostat tlačítko pod názvem aplikace. Kliknutím si aplikaci stáhnete.

  Stránka iCloud v Microsoft Storu se zvýrazněným tlačítkem Získat

 5. Pokud aplikace stojí peníze, uvidíte její cenu pod nadpisem a pod ní modrou Koupit knoflík. Klikněte na ikonu Koupit a vyberte svou platební metodu, například kreditní kartu nebo kredit v Microsoft Storu, pro zahájení stahování.

Kde najdete naposledy zakoupené aplikace ve Windows 10 v režimu S.

Můžete si také prohlédnout historii nákupů v Microsoft Storu a stáhnout si aplikace, které jste smazali, nebo vyhledat aktualizace. Zde je návod, jak na to.

 1. V Microsoft Storu vyberte elipsa (tři tečky) v pravém horním rohu obrazovky.

  Microsoft Store ve Windows 10 se zvýrazněnými elipsami

 2. Vybrat Stahování a aktualizace pro zobrazení všech vašich nedávno stažených a aktualizovaných aplikací.

  Microsoft Store se zvýrazněnou položkou „Stahování a aktualizace“

 3. Vyberte aplikaci a zobrazte o ní více informací.

Jak odinstalovat aplikace v systému Windows 10 v režimu S.

Odinstalace aplikací na počítači se systémem Windows 10 v režimu S je identická s postupem na běžném zařízení se systémem Windows 10.

 1. Otevři Start nabídku kliknutím na ikonu v levém dolním rohu obrazovky nebo stisknutím tlačítka Okna tlačítko na klávesnici.

 2. Vaše aplikace se zobrazí abecedně ve sloupci v nabídce Start. Najděte ten, který chcete odinstalovat, a klikněte pravým tlačítkem myši pomocí myši. Pokud používáte zařízení s Windows 10 s dotykovou obrazovkou, klepněte a několik sekund podržte ikonu aplikace a poté ji uvolněte.

  Nabídka Start ve Windows 10

 3. Vybrat Odinstalovat volba.

  Nabídka možností pro aplikaci Windows 10 se zvýrazněnou možností Odinstalovat

 4. Klepněte na Odinstalovat znovu potvrďte, že chcete aplikaci smazat.

  Potvrzovací pole ve Windows 10 se zvýrazněným tlačítkem Odinstalovat

 5. Tyto kroky opakujte pro všechny aplikace, které chcete z počítače odebrat.