Skip to content

Minecraft Mobs Explained: Creepers!

8 de Srpen de 2021
minecraftcreeper c2dbea5157ab46a592fc825a0c3b5bb3

Pravděpodobně jedna z nejslavnějších postav herního průmyslu pochází ze hry o přežití s ​​bloky. Je zlý, je zelený, má výbušnou osobnost. Popínavé rostliny Minecraftu nejsou nic, s čím by se dalo pohrávat.

Popínavé rostliny byly původně prasata

Původní liána byla původně uvedena do Minecraftu 31. srpna 2009. Náhodně změnil délku a výšku prasete a obrátil jejich počet. Prase bylo hubené a vysoké vs. Krátké a tlusté. Byl šedivý a neměl jméno. Notchovi se chyba tak líbila, že se rozhodl ji implementovat do hry a vytvořit nový nepřátelský dav.

Creeper Biology

Creeper dostal život se zeleným odstínem a děsivou tváří, aby se hráči třásli strachem! Popínavé rostliny jsou od přírody agresivní a aktivně se budou množit více v noci (nebo v oblasti se světelnými hladinami nižšími než 8). Budou se toulat po okolí a pokud se k vám dostanou dostatečně blízko, rádi vybuchnou a pokusí se vás vzít s sebou, až skončí svůj život. Pokud je liána zasažena bleskem, stane se z ní nabitá liána. Notch prohlásil, že si rád myslí, že se popínavé rostliny budou cítit „křupavé, jako suché listy“, a že si rád představí, že by plazivé rostliny byly vyrobeny z listů nebo podobných. Není si však úplně jistý, proč explodují. Když je liána v bloku hráče, plazivá rostlina vydá syčivý zvuk a začne explodovat. Pokud neočekávaně uslyšíte syčení plazů, je nejlepší se okamžitě dostat z oblasti, protože pokud je zásah přímý, způsobí velké množství poškození. Pokud chcete, aby liána z jakéhokoli důvodu explodovala, použijte na mob pazourek a ocel a okamžitě to vynutí proces. Pokud liána uvízne v pavučině, explodování jim bude trvat déle.

Zabití popínavé rostliny

Existuje mnoho způsobů, jak zabít liána, některé způsoby jsou prospěšnější než jiné. Když je popínavá rostlina zabita, mají šanci spadnout kdekoli od 0-2 střelného prachu. Je -li liána zabita nabitou plazivou rostlinou, plazivá rostlina zabitá výbuchem upustí plazivou hlavu. Pokud kostra zabije popínavou rostlinu šípem, popínavá rostlina upustí hudební disk. Pokud chcete rychle zabít liána, je vaší nejlepší sázkou na ně zasáhnout co nejvíce kritických zásahů. Buď to udělejte v souboji hlava-nehlava mečem a skočte zpět poté, co ho zasáhnete přímo, nebo to proveďte na dálku lukem a šípem. Oba způsoby jsou skvělé, pokud jde o vypořádání se s těmito divokými davy, ale pokud problém nevyřešíte správně, můžete mít díru v zemi! Něco, co bylo mnohokrát testováno, je, kolik zbroje je ve skutečnosti potřeba, aby vydrželo přímý zásah z plazivého bodu. Pokud byste byli na obtížnosti „tvrdý“ a byli byste napadeni bezvýrazným výbuchem z popínavé rostliny v plné železné zbroji, přišli byste o 19 ze svých 20 bodů zdraví (půl srdce). Nabité popínavé rostliny jsou mnohem nebezpečnějším davem, se kterým si můžete pohrávat. Nabité popínavé rostliny vytvoří dvakrát tak velkou explozi a při zásahu způsobí hráči mnohem větší poškození. Vaše nejlepší sázka na zabití nabitého liána je v dosahu lukem a šípem.

Scaredy-Cats

Creepers nevypadá, že by se příliš báli, ale překvapivě se bojí ochočených koček a ocelotů! Pokud je liána v určitém dosahu uvedených zvířat, utečou od nich (přibližně 30 bloků). Tip na přežití je mít s sebou rozhodně kočku, pokud se chystáte na plazivé těžké území.

Na závěr

Popínavé rostliny nejsou silou, se kterou byste se měli pohrávat, pokud nejste připraveni. Ujistěte se, že pokud se chystáte postavit proti jednomu z těchto zvířat, buďte připraveni a rozhodně se nezdržujte. Popínavé rostliny jsou velmi nebezpečné, ale přiznejme si to, jsou to jen banda strašidelných koček!