Skip to content

Mohu sdílet telefonickou internetovou službu prostřednictvím bezdrátové sítě?

4 de Srpen de 2021
GettyImages 77740331 947a05469cd34b5cbcb65dadbcb2e353

Sdílení služby širokopásmového internetu prostřednictvím bezdrátových sítí není u dnešních routerů a dalších zařízení domácí sítě obtížné. Ale co lidé, kteří mají vytáčený internet-mohou také sdílet?

Mohu sdílet telefonickou službu přes bezdrátovou síť?

Ano, je možné sdílet vytáčené připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové domácí sítě nebo jiné bezdrátové sítě LAN (nebo WLAN). Bezdrátové sítě LAN podporují množství šířky pásma potřebné ke sdílení vytáčené internetové služby. Vytáčené připojení probíhá tak nízkou rychlostí, že internetové připojení funguje v sítích WLAN pomalu, zejména pokud k němu přistupujete současně s více počítači. Chcete -li maximalizovat účinnost, vyzkoušejte některý z následujících přístupů.

Router s bezdrátovým přístupovým bodem

Tato možnost vyžaduje kromě bezdrátových síťových karet pro klientské počítače ještě tři kusy hardwaru: kabelový širokopásmový směrovač, externí modem a bezdrátový přístupový bod. Připojte externí modem k tomuto routeru pro přístup k internetu a poté připojte bezdrátový přístupový bod k routeru pro bezdrátový přístup. Ne všechny širokopásmové směrovače podporují externí modemy; vyhledejte ty, které mají sériové porty RS-232.

Režim Ad Hoc s Windows ICS

Alternativně můžete zkusit sdílení připojení k Internetu (ICS) systému Windows nebo ekvivalentní software, který spoléhá na jeden počítač hostující připojení k internetu. Tato možnost vyžaduje minimálně, aby hostitelský počítač měl modem (interní nebo externí) a aby všechny bezdrátové síťové karty byly konfigurovány pro režim ad-hoc (peer-to-peer). Tato možnost funguje nejlépe, pokud máte blízko sebe jen několik domácích počítačů. Ti, kteří dávají přednost první možnosti, obvykle vlastní kabelový širokopásmový router, který podporuje externí modemy. Protože druhá možnost nevyžaduje ani kabelový router, ani externí modem, je obvykle levnější a jednodušší nastavení pro ty, kteří budují nové domácí sítě od základů.

WiFlyer

Můžete také zvážit zakoupení produktu WiFlyer určeného pro provoz jako vytáčený router. Tato možnost je nejjednodušší na instalaci ze zde diskutovaných, ale nejdražší z hlediska nákladů na vybavení.

Další specializované bezdrátové směrovače

Pokud žádná z výše uvedených možností není realizovatelná, budete potřebovat bezdrátový router s portem RS-232 (sériový) pro sdílení telefonické linky přes externí modem. Hlavní modely dnes takový sériový port nemají. Produkty, které mají tendenci být ukončenými modely nebo směrovači vyšší třídy navrženými tak, aby využívaly telefonické připojení jako možnost převzetí služeb při selhání. Některé obytné směrovače, které poskytují sériové porty pro externí modemy, jsou:

  • Internetová brána ZoomAir IG-4165
  • SMC Barricade 7004AWB
  • Dřívější modely základní stanice Apple Airport