Skip to content

Mohu svůj modem přesunout do jiné místnosti?

10 de Srpen de 2021
GettyImages 12414565311 2ab6a72c4ad647c69c8a537bf6fc02de

Tento článek vysvětluje, jak zjistit, zda můžete modem přesunout do jiné místnosti, včetně pokynů, které můžete dodržovat, pokud se rozhodnete modem přesunout.

Záleží na tom, kam umístíte modem?

Umístění modemu je důležité, ale ne tolik jako umístění routeru, pokud nemáte kombinované zařízení modem/router. Umístění modemu je však omezenější, protože se váš modem musí blížit kabelovému připojení nebo telefonní zásuvce. Ve většině případů můžete modem přesunout do jiné místnosti. Výjimkou je případ, kdy váš instalační program pro kabelový nebo DSL internet zavedl do vašeho domu novou linku a připojil ji pouze k jedné místnosti. Pokud tomu tak je, musíte nechat modem v této místnosti. Pokud máte kabelové konektory nebo telefonní konektory ve více místnostech, můžete se obvykle připojit ke komukoli chcete. Při stěhování modemu také přesouvejte router (modem se připojí k routeru a router odešle signál Wi-Fi po vašem domě). Když přesunete modem, obvykle jej nemusíte znovu nastavovat. Pokud koaxiální konektor nebo telefonní konektor poskytuje spolehlivé připojení k vašemu poskytovateli internetových služeb a dříve jste nastavili svůj modem, obvykle se připojí automaticky. Pokud máte starý dům se starým zapojením, může být v některých kabelových nebo telefonních konektorech příliš mnoho hluku. Tyto konektory mohou fungovat dobře pro připojení kabelové televize nebo telefonu, ale nefungují pro internet. Pokud zjistíte, že je vaše internetové připojení pomalé nebo nefunguje, přepněte zpět na staré nebo zkuste jiné.

Jak zjistit, zda můžete modem přesunout do jiné místnosti

Než se pokusíte přesunout modem do jiné místnosti, musíte se ujistit, že v místnosti je konektor, který můžete použít.

 1. Zkontrolujte zadní část modemu, jaký typ připojení používá. Kabelový internet používá stejný typ koaxiálního připojení jako kabelová televize a DSL internet používá stejný typ telefonní zásuvky jako pevný telefon.

 2. Poté, co určíte, jaký typ internetu máte, vyhledejte tento typ konektoru v jiných místnostech vašeho domu.

 3. Pokud v místnosti, kam chcete přesunout modem, najdete správný typ připojení, můžete zkusit přesunout modem do této místnosti.

 4. Pokud internetové připojení funguje i po přesunutí modemu, můžete ho tam nechat. V opačném případě musíte vyzkoušet jiný konektor (pravděpodobně v jiné místnosti).

Jak přesunout modem do jiné místnosti

Pokud máte správný typ připojení, buď koaxiální nebo telefonní, v místnosti, kam chcete přesunout modem, pravděpodobně můžete modem přesunout do této místnosti. Jediný způsob, jak to s jistotou zjistit, je přesunout ho a poté zkontrolovat, zda funguje. Možná budete chtít zkontrolovat rychlost připojení k internetu před a po přesunutí modemu. Pokud se rychlost po přesunu modemu zpomalí, znamená to, že v novém místě je na lince pravděpodobně větší hluk. Přemístěte modem takto:

 1. Vypněte modem nebo jej odpojte.

 2. Odpojte modem od routeru nebo jiného hardwaru.

 3. Přesuňte modem na nové místo.

 4. Znovu připojte modem ke koaxiálnímu konektoru nebo telefonní zásuvce a znovu připojte jakékoli další zařízení, jako je router.

 5. Připojte modem zpět k napájení a v případě potřeby jej zapněte.

 6. Zkontrolujte, zda se modem připojuje a zda je rychlost a kvalita připojení uspokojivá. Pokud se modem vůbec nepřipojí, je pravděpodobně problém s konektorem ve zdi. Nesmí být připojen k ničemu na druhé straně, nebo může dojít k poškození kabelu ve zdi. Zkuste jiný konektor, přesuňte modem zpět na místo, kde byl, nebo spusťte novou kabelovou nebo telefonní linku na požadované místo.

Jak vědět, kam přesunout modem

Před přemístěním modemu si promyslete, proč modem přesouváte a kam byste jej raději měli. Obvykle je vhodné mít modem centrálně umístěný ve vaší rezidenci, což vám umožní optimalizovat umístění bezdrátového routeru a vytvořit v celém domě solidní síť Wi-Fi. Pokud máte stolní počítač nebo herní konzoli, můžete také zvážit umístění modemu do stejné místnosti. Toto nastavení vám umožní připojit tato zařízení ke směrovači pomocí ethernetového kabelu, abyste získali co nejsilnější a nejspolehlivější připojení k internetu. Při přemísťování modemu byste měli také přemýšlet o tom, kam router umístíte. Modem můžete například umístit do chatrče, na polici nebo téměř kamkoli jinam, pokud má ventilaci a nepřehřívá se. Router však musí být tam, kde nebude přerušen bezdrátový signál. Pokud k routeru nebo modemu připojujete další zařízení, například tiskárnu nebo síťové úložiště, je také důležité přemýšlet o tom, kam je umístíte. FAQ

 • Mohu svůj router přesunout do jiné místnosti?

  Ano můžeš! U zařízení, které zvládá bezdrátové sítě, je však umístění klíčové. Pokud umístíte router na špatné místo, můžete mít na všech svých bezdrátových zařízeních hrozné rychlosti. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete mít na paměti, abyste našli nejlepší místo pro váš router.

 • Mohu svůj modem přesunout na jakékoli koaxiální připojení?

  Ne nutně. Některá koaxiální připojení nefungují, protože nejsou připojena v zákulisí. Nejčastěji se to děje v domech, kde často mohou zůstat stará koaxiální připojení. Dokud testujete své koaxiální připojení, můžete tam přesunout svůj modem.