Skip to content

MPEG Streamclip – úpravy, oříznutí a změna měřítka videí

13 de Červenec de 2021
GettyImages 200563943 001 57f915013df78c690f73e6a5

MPEG Streamclip je skvělý program pro kompresi a převod vašich video projektů. Kromě funkcí komprese a exportu obsahuje MPEG Streamclip také jednoduché nelineární funkce pro úpravy, oříznutí a změnu měřítka. Díky těmto funkcím je MPEG Streamclip skvělým nástrojem pro přípravu vašich videoklipů k úpravám v nelineárním editačním programu, zejména pokud váš projekt používá video z mnoha různých zdrojů, které musí zapadat do stejné sekvence.

Jak upravovat videa pomocí MPEG

Funkce úprav v MPEG Streamclip jsou velmi podobné funkcím v Quicktime. Pokud půjdete do Upravit V nabídce uvidíte seznam operací, které zahrnují Oříznout, Vyjmout, Kopírovat, Vybrat vše a Vybrat v. Pokud máte opravdu dlouhé video a potřebujete jen malou část, otevřete video v MPEG Streamclip. Procházením klipem vyhledejte požadovaný bod videoklipu. Pro větší přesnost můžete také pomocí kláves se šipkami procházet klipem po jednotlivých snímcích. Pokud přesně víte, kde chcete nastavit bod, můžete použít Upravit > Přejít na čas funkce, která vám umožní zadat přesnou sekundu a rámeček, se kterým chcete začít. Poté nastavte vstupní bod stisknutím klávesy i klíč, nebo přejděte na Upravit > Vyberte v. Jakmile to uděláte, můžete stejnými kroky vybrat výstupní bod klipu. Dále přejděte na Upravit > Oříznouta MPEG Streamclip vytvoří z původního videa nový klip, který se zobrazí v hlavním okně.

Uspořádejte sekvence

Můžete také zkopírovat a vložit výběry z videa a uspořádat sekvenci pomocí jednoduché tříbodové úpravy. Chcete-li to provést, nastavte vstupní a výstupní body klipu, který chcete vložit do jiného místa ve videu. Pak přejděte na Upravit > kopírovata přesuňte přehrávací hlavu do třetího bodu, kam chcete klip vložit. Jít do Upravit > Vložita právě jste použili MPEG Streamclip k provedení jednoduché tříbodové úpravy, která bude zahrnuta do exportu videa.

Jak oříznout a změnit velikost videa pomocí MPEG

Máte skvělý videoklip s něčí hlavou, která brání části rámu? Nebo existuje určitá část rámce videa, kterou byste chtěli zdůraznit při vyřazení zbytku? Možná byste chtěli změnit své 1920 x 1080 video na 1270×720, nebo dokonce 640×480? MPEG Streamclip obsahuje funkce oříznutí a změny měřítka v okně Export, které vám umožní provádět všechny tyto funkce.

Škálování videa

Začněme škálováním videa, což se hodí při jeho nahrávání na web pro sdílení videa, jako je YouTube, l. Změna měřítka videa v rozlišení 1920×1080 HD na 1270X720 je skvělý způsob, jak omezit velikost souboru při zachování kvality přehrávání. Chcete-li to provést, přejděte na Soubor > Vývozní do a poté vyhledejte možnosti velikosti rámečku na levé straně okna. Ujistěte se, že velikost vybraného rámečku exportu má stejný poměr stran jako původní soubor, aby nedošlo k deformaci nebo roztažení – to poznáte podle poměrů uvedených vedle každé z možností. Jakmile vyberete svou velikost, můžete v náhledu zobrazit, jak bude vypadat export, abyste se ujistili, že nebyla narušena kvalita obrazu.

Oříznutí videa

Chcete-li oříznout část z videoklipu, budete muset použít nástroje Oříznutí ve spodní části stránky. Řekněme například, že jste pořídili videozáznam obrazovky celého displeje, ale nyní chcete vytvořit videonávod pouze s příslušnou částí záznamu. Vybrat Oříznutía poté vyberte Destinace takže upravujete svůj exportní soubor a zachováte původní neporušený. Poté začněte zadávat hodnoty do horního, levého, spodního a pravého pole a odeberte irelevantní část videa. Poté vyberte Náhled, a tento postup opakujte, dokud nezůstane pouze část obrázku, kterou chcete. Kombinací funkce oříznutí s úpravami velikosti rámu oříznete video, použijete standardní poměr stran a poté video exportujete tak, aby odpovídalo zbytku videoklipů ve videoprojektu se smíšenými médii. V průběhu tohoto procesu budete chtít využít výhody funkce Preview, abyste se ujistili, že váš obrázek nevypadá přeplněný nebo roztažený. Jak vidíte, MPEG Streamclip je všestranný užitečný program pro kompresi, převod a úpravy vašich videoklipů. Stáhněte si jej a roztočte, abyste vylepšili postprodukci.